bugün

haberi okumadım. türkmenlere yardım etmişiz sanırım. doğru mu?
doğruysa vay can dündara vay vay.
muhalif yazarlardan ses çıkmıyo demek ki haber doğru.

vay can dündara vay.
hala ses yok. adamlar iyi giydirmiş.
bu açıklamanın bu kadar gecikmesi altında neyin yattığının göstergesidir. geçiniz, ülkede her türlü salvo oluyor, bu da onlardan biridir.
türkmenler parayla öyle konuşuyosa can dündar ne aldı ki böyle iftira atıyor?
kaça kiraladınız adamı?
bu açıklamanın bu kadar gecikmesi altında neyin yattığının göstergesidir. geçiniz, ülkede her türlü salvo oluyor, bu da onlardan biridir.
Sabah, yeni akit, haberler.com...

he gülüm he...
--spoiler--
Bayırbucak Türkmenleri'nden MiT TIR'ları ile ilgili açıklama
Suriye Bayır Bucak Türmenleri Ordusu’nun üst düzey komutanlarından Türkmen Dağı 2. Sahil Tümen Komutanı Beşar Molla ve Fatih Sultan Mehmet Tabur Komutanı Yusuf Bozoğlan, önemli değerlendirmelerde bulundu. Adana’da durdurulan MiT TIR’larının kendilerine yardım getirdiğini belirten Beşar Molla, “TIR’ların durdurulması en çok bize zarar verdi. Birçok yavrumuz ilaç ve gıda yokluğundan hayatını kaybetti” dedi.

Yeni akit
--spoiler--

yeni akit nasil bir gazetedir hala anlamis degilim. su kisima özellikle dikkat edelim.

--spoiler--
"Birçok yavrumuz ilaç ve gıda yokluğundan hayatını kaybetti”
--spoiler--

sebep: tirlarda ilac ve gidadan cok silah vardi. yardimlar devam etti diyelim ve sadece adana´da durdurulan tirlarda silah vardi varsayalim. bu adana´da durdurulan tirlardan baska tirlarda durduruldu mu? durdurulduysa bundan neden haberimiz olmadi?

ayrica; yardim amacli bile olsa; birlesmis milletler karari olmadan silah yardimi yapmis olmasi, bu savasi desteklemesi, türkiye´yi suclu duruma düsüren sebeplerden. (bkz: halkı halka kırdırmak)

anlasilmayan nokta nedir?
"silah vermesi suc" diyoruz, "gida ve saglik yardiminin nesi suc?" deniliyor.
Suriye ve Irak Türkmenlerinde ciddi karakter sorunu var .
hala da anlamadılar türkiyeden onlara bir hayır yok.
3 tane lider paraları cukkalıyor ve türkiyeye övgüler diziyor ama Türkmenler Kerkükten halepe katliamlar ve haksızlıklar ile karşı Karşıyalar.
türkmen'in birisi farklı, diğeri farklı konuştuğuna göre şüphe taşıyan konu.

sınır kapısındaki 2.000 türkmeni türkiye'ye almayan hükümet türkmenlere yardım etti demek sadece komiktir.

türkmenlerin söylediği suriye'ye 10 mermi giriyorsa bize bunun 2 tanesi geliyor. mutlaka matematikçi arkadaşlar vardır. 10-2=8 olduğuna göre, bu 8 mermi kimlere gidiyor?

türkmenler suçu örtbas etmek için kalkan olarak kullanılıyor.

sonuç olarak, amaç muhalifleri silahlandırmak suretiyle esad'ı devirmek olduğuna göre ve türkmenlerin bunu tek başına yapamayacağı malumken neyi tartışıyorsunuz? adam 10 silahtan 2'si için bile böyle bir açıklama yapar.
Zamanlama manidar diyerek ak inkar timi gibi cevaplanması gereken açıklamadır. Ortalık bu kadar karışmışken anında gelmesi gelen bu demecin kapalı kapılar ardında ki görüşmeler sonucu mecburen türkmen kardeşlerimize dayatıldığı da gün gibi aşikadır. Son olarak geçte olsa yapılan bu hamle tek bir şekilde değerlendirebilinir.
(bkz: ay ben buna gülerim)
sanırım dombırayı çaldıktan sonra olayı parayla çözdükleri gibi bu şahısları da parayla almışlar.

vaktim olursa detaylar gelecek.
goygoydur.

alelacele üçbeş türkmen bulup çıkarmışlar, seçime de az kaldı, evet o tırlar bize geldi!

artık halk bu numaraları yemiyor, yemediği içinde atv haber ile ilgilenmiyor.

http://www.acunn.com/reyting-sonuclari

bakınız fatih portakal ile fox ana haber 5 sırada.
atv haber 31 sırada.

tam sıranızı bulmuşunuz amk!

kimse ilgilenmiyor yalanlarınızla artık.
halk gerçeği istiyor.
Türkmenler daha önce aksini defaatle söyledi ancak seçime 3 gün kala yandaş gazetelerde çıkan haberleri trollerin zekasına bırakıyorum.
uygur türklerine de yardım edin diyen için sanırım anlamsız olan yardımlardır.
Bu konuyla ilgili mi bilmiyorum lakin barzani kendisine, açıklamama kaydıyla Türkiye'den silah yardımı yapıldığını, arap tv'lerinde söylüyor.
Türkmenlere \"satılık, göt kılı, yalaka, makarnacı\" diiyecek sığırlar doluşur şimdi swh swh.

önemli açıklamalardır.
mavi marmara'da dünyanın gözüne soka soka, oradakilerin katledilecek olmasını göze ala ala, davul-zurna hariç her şeyiyle filistin'e giden yardım konusunda açık olan yöneticiler bu işi neden sürekli gizleme ihtiyacı duyuyor? kanalizasyon akan medya organlarının hiçbir haberine itibar edilmez. bunların kanalına 10 bin lira karşılığında çıkıp, "paraleller anamızı belledi" diyen ağızlara inanmak için geri zekalı olmak lazım.
namertler halen niye gizli yardım yapılıyor diye itliğini gösteriyor.

bizim zihniyetimiz sizin zihniyetiniz gibi kardeşlerini satmaz.( (bkz: cehapenin boraltan katliamı))
eger bu aciklama gercek olsaydi bugun a. davutoglu walla billa o tir turkmenlere gidiyor demezdi. (bkz: ustelik kaynak olarak havuz medya)
eger bu aciklama gercek olsaydi bugun a. davutoglu walla billa o tir turkmenlere gidiyor demezdi. (bkz: kaynak olarak havuz medya)
ulan ılımlı islammıdır ne boktur buldunuz ya artık böyle bi cumhuriyet ananızı siktirin bakalım tayyip için. ananızı bacınızı sikse tayyip, anamın bacımında vardır bi kabehati diyecek kadar orospu çocuklarısınız.

türklüğü ağzına almayanlar türkmenlere yardım mı yapmış, kaç gün geçti şimdi türkmenlere açıklama yaptırıyorsunuz.
A haber yeni akit ve sabah açıklaması. Ya tam inanacağım diyorum bi gülme geliyor. Lan siz o kadar silah türkmenlere gönderseydiniz adamlar şimdiye kadar 30 kere bağımsızlığını ilan etmişti.
güncel Önemli Başlıklar