bugün

Türk olmanın övünç kaynağı olmadığı gerçediğir. Yurt dışında türk kelimesi geçtiğinde geri kalmış insanlar olarak algılanırken , türkler kendilerini dünyanın kurtarıcısı sanırlar.*
sadece türklük için değil her ırk için geçerli olan durum. ırkınız insan olmaktır ve insanlığınızla övünün. *

not: eksile faşist.
(bkz: #5625653)

(bkz: kaçmadan tutun)
en büyük savunması ise biz çağ açtık çağ kapadık böyle bir büyük milletiz işte yha şeklindedir. arkadaşlar bilginiz olsun diye söylüyorum o çağları sadece siz kullanıyorsunuz. avrupa ve amerikada çağ açıp çağ kapıyan padişah derseniz böyle yüzünüze melül melül bakarlar.

kendi seçimi olmayan bir şeyle övünen her kim olursa olsun tam bir sikko karakterdedir belirtiyim de.
yazar burada haklıdır, övünülecek birşey değildir, türk yaptığı işle övünmez gurur duyar.
batıda öyle düşünülmesi hepimizin suçudur çalışmayarak ,vatanımızı en önemli de benliğini saymayan insanlarımız yüzünden bu haldeyiz her ırk kendini üstün görür ve görmesi lazımdırda ama unutmayalım ki gün gelir devran döner herkes türkün kim olduğunu anlar ve umarım bu tür başlık açanlar yerin dibine girer...
doğru bir önermedir.

bu dünyaya herhangi bir milletten gelmenin kişiye olan etkisi doğduğu ülkenin refah şartları kadar etkiler yani isviçrede doğsaydık belki köklü bir tarihimiz olmazdı ama an itibariyle yüksek imkanlara sahip yüksek gelirli bireyler olurduk ha her ne kadar çalışmayı sevmeyen ve yattığı yerden para kazanma hayali kuran tembel bir millete ''dönüşmüş'' olsak da ben türk olmaktan memnunum o ayrı.
övünmemize gerek bile yok *. bizi geri kalmış görmelerinin de zamanında karşımızda titreyerek durmalarıdır. öcünü böyle alıyor kafir.
türkler tarihte en çok devlet ve imparatorluk kuran millettir. devletsiz ezikleri çok ezer bu durum.

arapçı ibneler bizi çok bozmuştur. yoksa o hızla dünayayı adam ederdik ama kader .

türklüğünde utanmakmış. ulan bizim kurtuluş savaşımız milli devrimimiz cümle sömürü millete örnek olmuş.

cinnah nasır fidel türkleri örnek almadılarmı.

(bkz: bsgçkg)
(bkz: senin anan güzel mi)
(bkz: ne mutlu insanım diyene)
(bkz: türklüğün övünülecek bir şey olması)
azgın türkçü çapulcuların saldırısına uğramış önerme.
lanetlenmiş olan kavmiyetçiliğin türk versiyonudur. pirimitiv kabilelerde görülen bir patolojidir.
sanki bütün türkler biz şöyle süperiz, şöyle muhteşemiz, dünya bizim, her şeyi biz yaptık diyormuş gibi "aslında o kadar da övünmeyin" diye kontra yapılması anlamsızdır.

aksine türkler neden avrupa karşısında bu kadar geri kaldıklarını aşırı sorgulayan, eksiklerinin fazlaca da farkında olan bir millettir. bunun için 100 yıldır reformlar filan yapıyoruz. bakalım, kısmet... bu yüzyılda patlama yaparsak ben de türklüğün çok övünülecek bi şey olması diye internette coşması için vasiyet bırakacam torunuma.

çıkar şu başlıktan türklüğü koy yerine x bi milleti... hadi selametle.
yurtdışında benim türk olduğuma asla ve asla inanmıyorlar...

hele bazılarına pasaportumu göstermeme rağmen...

onların kafasındaki imaj ''arap''
çoğu insan kendi ülkesiyle veya kendi memleketiyle övünür. burada mesele türk, ingiliz, amerikalı olmak değildir. mesele kendini sevilen ve övülen bir türk olarak kabul ettirmektir.
devletsiz ve tarihsiz ağadan gayrımeşru olma ezikleri bozan durumdur . çok işler başarmıştır türkler. bu kadar başarıya övünmek türklerin hakkıdır .

tarih yazmış milletir türkler. gayri türkler bu durumdan hoşlanmazmış kimin zikindeyse .
efendim evet türküm ve mutluyum da türk olduğum için. ama türk olmasaydım da ne farkedecekti? mesela ben şimdi türkçe değil de kürtçe konuşarak çevremdekilerle anlaşsam, sözlüğe kürtçe entry girsem n'olcaktı yani?
Övünmeye gerek yok herşey ortada.
Kuyruğuna basılmış kedi gibi ciyaklıyorlarsa zamanında kuyruklarını kopardığımız içindir.
(bkz: niyazi salak salak konuşma niyazi)
ırkla soyla sülaleyle övünmek müşriklerin ve firavunların işidir.
zavallılıktır.övünülecek başka birşeyin yoksa milliyetinle,bilmem nenle övünürsün ancak bunların seçimini sen yapmadın ki arkadasım,sen kazanmadın bunları doğuştan gelen bir özelliğin.desen ki ben şunu şunu yaptım şöle okudum böle yazdım sonucu bu oldu bu faydayı gördüm/görüyoruz tamam başımızın üstünde yerin var.
türk olup ta gurur duymamak elindekinin, damarlarındakinin değerini bilmemektir.
evet lan kafatasçıyım!
evet evet ırkçıyım!
evet her fırsatta diyorum başım dik gururla;
(bkz: iyi ki türküm)
ne mutlu bana.
(bkz: napak gavurlukla mı övünek baboli)