bugün

pilavı eliyle yiyen bir topluluğun iddia ettiği olay.
tatar=türk

kazak=türk

azeri=türk

mağara adamının son haykırışlarını dinledik teşekkürler..
kuyruk acısı.
ininden çıkan ayıya klavye ikram etmişler, ne yapacağını şaşırmış.

Hadi git yuvana sayın ayı. Klavye yerine tarih kitabı vermek farzdır..

Edit: ite bak hele ya, sevimsiz ayı, yazik len kimin çocuğuysa...
sacma tespitlerde top 10 a girebilecek bir saptama. benim evimdeki alman ve ingilizce enziklopedide bile türklügün bir irk oldugu yaziyor, ha onlara göre turan ırkı, biz ama turan ırkina genelikle türk ırkı diyoruz, ve evet kazaklarin cogu kendilerini türk olarak görmez cünkü onlarda turanid ırkı derler bütün türk boylarina ve kendilerine..
türk düşmanı köpek oğlu köpeklerin son çırpınışı.

1071 den itibaren sikiyoruz sizi. tamam acı veriyor, biliyorum yerinde duramıyorsun da otur bi sakinleş evlat.
(bkz: acaba nedir nedir)

bu durumda antropoloji bizi kandırıyor demektir.
Mey biter saki kalır,
Her renk solar haki kalır.
Diploma insanın cehlini alsa da,
Hamurunda varsa eşeklik; baki kalır
nasıl ki bir alman, ingiliz, rus, fransız, italyan ırkı oluyor da dünya üzerinde yaşayan pers, grek, slav, çin milletleri kadar eski olan türk soyu bir ırk olmuyor. bu, mantığa ters değil mi!..
girilen 13 entrye baktığımda birilerine edilen küfürleri, hakaretleri anlıyorum. fakat türk ırkının ırk olmadığı düşüncesini yanlış anladıklarını varsayıyorum.

dünyanın neresine giderseniz gidin, "amerika" dışında tabii, yerel halkın belirgin özellikleri gözünüze çarpar. işte kemikleri ön planda olur, ne bileyim saçlarının rengi benzer olur, gözlerinin rengi benzer olur falan filan.
ancak durum türkiye'de böyle değil, sokağa çıkıp şöyle bir tur attığımızda 38 ayrı ırktan zannedeceğiniz insanlarla karşılaşırsınız.
bu durumun eski türk devletlerinin politikasından kaynaklandığı açık. anadolu'ya gelişimizden itibaren türk ırkı birçok ırk ile "etkileşime" geçmiş, bu birçok ırktan da birçoğuna mensup insanları o an olmasa da birkaç yüzyıl sonra "türk" etmiştir.
ama yıl 1789 olunca, bizim bu melez ırkta sorunlar çıkmaya başladı elbette. işte bu sorun çıkaranlar türk ırkının aslında bir ideoloji olduğunu kavrayamamış veya kavramama yönünde eğriltilmiş insanlardır.

bir dönüp bak kendine, babana, annene, o orta asyadan göçmüş türk ile bir benzerliğin var mı? ama sen de türksün, o da türk.
türk işte bu yüzden güçlü bir ırk. bugün bir devlet, millet çıkıp "türklerin soyunu kıracam!" diye başlasa kırar kırar döner dolaşır kendi soyuna denk gelir. dünyanın bir ucundaki türk'e sataşsan, öbür ucundan tepki alırsın.
önemli olan türklüğün bir ideoloji olduğunu kavramak, bunun kötü bir şey olmadığını anlamak ve buna göre hareket etmektir.

yukarıda yazdıklarımda "türkiyeli" diye bir kavramın olmadığını da anlatmak istedim, belirteyim.

not: haksızsam "haksızsın" deyiniz.
dipnot: türk'üm.
güncel Önemli Başlıklar