bugün

geneli çok iyi insanlardır. türkler, tarihi iskitler'e(m.ö 400ler) dayanan topluluk, devlet olmayı becermiş bir topluluktur.
tanımı girdikten sonra neden böyle bir başlığa gerek duydum bunun üstünde duracağım. evet türklerin ezici bir çoğunluğu kardeşlik kavramına çok önem verir. genelde hümanist insanlardır. ama malesef bu bahsettiğim çoğunluğun çok azı uludağ sözlük yazarıdır. yaklaşık 16 aydır bu sözcüğü okuyorum, bitmek tükenmez bir kürt düşmanlığı var. tüm Kürtler'in pkk'ye sempati duyduğunu düşünmeleri hastalıklı bir yaklaşımdır. en genel yaklaşım ile, bir toplumu genellemek hastalıklı bir bakış açısıdır. zira (bkz: kürtlerin özellikleri) başlığı altında çok tuhaf entry'ler girilmiş. ben Kürtlük'le alâkalı bir entry girdiğimde hemen mesaj kutuma pm düşer. son mesaj ise 'senin dilinde konuşayım mı? heloowyyr hulloyyyrkn' budur. pekala yazık değil mi. bu ülkenin gençlerinin bu kadar sığ düşünceli olmaları hiç birimizi niye ürkütmüyor?
not: insanın canına kast eden her oluşum (kim olursa olsun) lanetlenmesi gereken oluşumdur. yaşasın halkların kardeşliği demeye korkar olduk, hemen buda x partisi üyesidir diye fişlerler. alimallah. hiçbir siyasi oluşuma üye değilim...
en belirgin özellikleri unutkan olmaları sanırım. afedesiniz ama zamanında namusumuza göz dikenlere şimdi dostum, kardeşim diyoruz ya... ne diyeyim lan ben. gerçi suç sizde de değil, sizi yetiştirenlerde.
yolda yürürken sürekli sağa sola bakmaktan önünü göremeyen millettir.
not: kinaye içerir.
Yemekle yaninda icilen mesrubati ayni anda bitiririz genelde haksiz miyim?
çok hayvan severlerdir valla, başlarının üstünde tutarlar onları, o değilde bu hayvanlar namaz falan kılar helikopterle camiye gidip.
Ona adres sorulduğunda mutlaka bir cevap verir , yanlış olsun olmasın
örnek;
+Bakar mısınız prenses düğün salonu nerede?
-Tam bilmiyorum ama , şu caminin ilerisinden sola dönün orada bir kasap olacak ona sorun o kesin bilir.
Karısını boşasada bırakmayan toplum.
kavgada hiç birisi bir birini tanımaz. bir anda herkes kim olduğunu unutuverir.

+ sen kimsin olm bana dikleniyon?
- sen kimsin lan sen kimsin?
+sen benim kim olduğumu unutuyon galiba?
- kimsin lan sen?
+ sen kimsin asıl lan?

diye sürer, böyleyizdir işte.
Çabuk unutur, tarihte bize yamuk yapan kim varsa dost olur ileride, çabuk sinirlenir, kolay yumuşar... Kişisel olarak değilde millet olarak böyleyiz.
Kaldırımda yürümeyip de cadde ortasında yürür ve yanından hızla geçen araca da " Ezseydin bari ! " diye tepki gösterir.
birbirlerine özelliklerini anlatmaları.
serçe parmağıyla seri kulak kaşımak, gaza gelmek, fikir olmadan bilgi sahibi olmayı çok sevmek.
görsel
herşeyi çabuk unutmaları.
sabırlı ve tembel olmaları.
harekete geçene kadar kendilerini sınadıklarını düşünüyorum.
yada bildiğin korkak kaburgasız olduk çıktık.
(bkz: iş makinası)
anadolu'dakiler armenoid fenotipli değildir, genellikle east alpinid, turanid veya pamirid fenotiplidir. armenoid fenotipliler türk değildir.
güncel Önemli Başlıklar