bugün

(bkz: 100 bekliyordum 85 aldım)
orada profesör olmuş ama burada öss barajını bile geçemeyecek adamın saçmaladıklarıdır. Zeka ölçümü bir kere milletten millete, kültürden kültüre değişir. ikincisi eğer bu adam bu sonuca ulaşmak için özel bir örneklem oluşturduysa biz de oluştururuz. Zekalarını görürler.

(bkz: Hitlerinki faşistlik ise bu ne)
çocuklara bayram hediye eden, fethettiği ülkeleri yakıp yıkmak yerine daha da kalkındırmaya çalışan "ortalama altı türk zekasını"; savaş çıkarıp izleri yıllarca silinemeyecek bir skandala imza atan "alman zekasına" ve masum çocukları öldürecek kadar para delisi olan "yahudi zekasına" tercih ederim. * * *
http://hurarsiv.hurriyet..../haber.aspx?viewid=609461
(bkz: #3352776)
tespitin doğruluğunu su götürmez biçimde kanıtlamasıdır.
aynı durum zencilerde ve çingenelerde de bulunmaktadır.ne tesadüf ki zeka oranı onlarda da düşük çıkmıştır.
edit: bir taraftan yapılmış bir tespit değildir.verilen bilgiler bizzat türk bir profösörden alınmış bilgilerdir.
sayın prof. dr. volkmar weiss'in aynı testin sonucunu bir de santimetre cinsinden açıklaması ile güvenirliği daha iyi kavranacak önermedir.
herr weiss/ ve şimdi türkiye'ye giden puanları açıklıyorum:
hollanda; 6 puan,
belçika; 4 puan,
azerbaycan; 12 puan, evet,
isveç; 2 puan,

türk prof/ olm manyak mısınız böyle iq testi mi olur lan?
herr weiss/ sus lan sen ne anlarsın..
almanya; 12 puan, evet çok türk işçi var orada onun için bu kadar fazla geliyor puanlar..
türk prof/ allah allah..
herr weiss/ toplam puanınız 85 etti.. alayınız gerizekalısınız..
türk prof/ diplomanı görebilir miyim?..
herr weiss/ hayır..
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)
irlandanın bilmem ne üniversitesinde yapılan araştırma eğer baz alınacaksa aynı rakamsal iq sonucunu yaklaşık bir rakamla fransa,italya,yunanistan gibi akdeniz ülkelerinin ortalamalarıda vermektedir.
iq testinin zekayı ölçebilirliği tartışılırdır.
tanım: bir türk 85 zeka puanı alırsa sinirlenir. doğaldır.

devam: bir gerizekali olarak ben bile bu adamın yahudi kökenli bir alman olduğunu farkettim, onları kayırmış zira.

bir türkü sevmesi için hiç bir sebebi olmayan bu iki millete (ve din mensubu) bakıldığında bence iyi puan vermiş. teşekkür ediyor, başarılarını münasip bir yerine, türk olmayan bir muslukçu tarafından monte ettirmesini diliyoruz. niye muslukçu ben de bilmiyorum, soru sorma gerizekalıyım.*
zeka seviyesi oldukça değişken bir yapıdır, insanın ruh haline ve odaklanma anına direkt bağlantılıdır. bu bağlamda bir insanın zeka seviyesini tam olarak ölçmek için; minimum 1 hafta maksimum 3 hafta boyunca test etmek lazım gelir.üç adet başlıkta tespit edilip zeka testi sonuçlanır.***

aynı zamanda bir insanın zeki olup olmadığını 10bin tirajlı gazetelerin verdiği veya internetten çözdüğünüz standart testlerle belirleyemezsiniz; çünkü matematiksel zekası düşük olan bir insanın sosyal ve görü zekası çok yüksek olabilir. testlerin uzun sürmesinin esas mantığıda zaten budur.

600 milyonluk bir toplumun ortalamasının alınması için ise oldukça yüksek miktarda insanın bu pahalı ve zaman alan test ile değerlendirilmesi lazımdır. bu testin tam olarak uygulandığı birim ise ülkemizde tubitak'tır.

aynı kurumun yayın organı olan bilim ve teknik dergisinde bundan bir yahut iki yıl evvel yapılan testlerde türklerin zeka seviyesinin dünya ortalamasına göre oldukça yükseklerde seyrettiği saptanmış ve makale konusu olmuştur.

dünyanın en zeki insanlarını**** an itibariyle bünyesinde bulunduran, tarih boyunca binlerce buluşa imza atmış, üstün zekalı insanlar çıkartan**** bir millete aptal imasında bulunmak dahi abesle iştigaldir.

bu testi yapan ve alman olan kişi, büyük ihtimalle neo-nazidir. normal nazi olsa hitler'in türkleri üstün ırk olarak gördüğünü bilirdi ve minnet ederdi.

şimdi bu neo naziye ve mantalitesinde yürüyen faşistçiklere kendi anlayacakları dilden, hitler agadan bir gönderme yapalım; dünya üzerinde etken ve edilgen ırklar vardır. etken ırklar, üstün olanlardır. dünya tarihine direkt etki etmiş, istila edebilmiş, yeni yurtlar edinebilmiş, zorluklarla mücadele edebilen; entegrasyonda, uyum sağlamakta zorluk çekmeyen ve kollektif çalışabilen ırklar etkendir ve üstündür. (bkz: türk ırkı)

diğer taraftan kim zigler leipzig üniversitesini diye bir soru gelebilir. ben kendi adıma ziglemem misal.

türk'ün aleyhinde birisi bi şey bulunca hemen onu tutup "obaaaa bunla şimdi türkleri aşağğlıyayım" diye yakarım çocuğumu, keserim kendimi triplerinde ortaya atlamak ise son derece aşşağılık bir davranıştır, bunu da belirtmek isterim.

ayrıca normal insan zeka seviyesi değeri 90 dır. 100 değildir, götümüzden element uydurmayalım.

edit: bu giriyi kötüleyen arkadaşlar bana özelden adreslerini atarlarsa; x wing'ime atlayarak yanlarına gidicem ve dudaklarına ışın kılıcımla dikey çizgi yaparak, mevlananın "ya olduğun gibi görün, ya da göründüğün gibi ol" felsefesini hayata geçirmelerini sağlamaya çalışıcam. ne lan bu.
Ancak "Erkeklerde IQ düzeyi ve penis boyu ters orantılıdır" tezi gündeme getirildiğinde bilimselliği yurdumda kabul görecek iddiadır.
Sözlük sayesinde güzel kızların s*çtığını öğrenmiştim.Şimdi de bazı bilim adamlarının s*çabildiğini öğrendim.Tanıma gelince: leipzig üniversitesi genealoji bölümü baskani prof. dr. volkmar weiss'in bilimsel arastirmalar sonucunda altına pisletmesidir.Madem tutamıyorsun bari evy baby kullansaydın.
volkmar weiss'in katıksız türk olduğunu vurguladığı talihsiz açıklaması. şehadet getirseydi de aynı etkiyi yapardı, ne gerek var kendini gerizekalı ilan etmeye, di mi?
tespit sahibi denyoya profesör diyen zihniyeti de kınıyorum. ayrıca tespit sahibi denyo çüksüz ve bu yüzden kompleksli. aha ben de tespit sıçtım.
çakal profesörümüz nazi ya da ırkçı olmakla suçlanmaktan korktuğu için yahudilere almanlardan daha yüksek bir zeka biçmiştir, bu da gözden kaçmamalıdır. kendisine "soyadın weiss, ama kafan pek schwarz" diyor, derhal bu başlıktan kaçıyorum.
bu araştırma sonucunun gerçek olduğunu düşünmek tarafgirlikten öte birşey değildir. zira sonuçları gerçek bile olsa geri zekalılığın pek kötü birşey olmadığını göstermiyor mu milletimizin o üstün faziletleri.
zira böyle iddiada bulunmak bazı kuyruk acılarının tedavisine iyi geliyormuş. mesela o kuyruk acıları şunlar olabilir:
-milletleşme sürecini bile yeni tamamlayan bir milletin ezik bir ferdinin kuyruk acısı olabilir.
-millet olarak bir devlet bile kuaramamış bir milletin ezik vatandaşı olabilir.
-ya da asırlar boyu imparatorluklarımız içinde yaşamış ve bu büyüklüğü çekememiş daha sonra da isyan ederek bağımsızlığına kavuşmuş bir millet kuyruk acısı olabilir.
-ya da değişik lobicilik faaliyetleriyle haksız yanlarını aklamaya çalışan bir milletin nankör bir ferdinin kuyruk acısı olabilir.

bilmiyorum hepsi olabilir ama türk olmadığına eminim.
(bkz: kuyruk acısı).

bir millete kindar yaklaşım ve onun için bazı olumsuz yaklaşımları üretme çabası bunu iddia eden millete mensup bireyleri tatmin etse de milletlerinin değerini yükseltmez.
bunun benzeri bir araştırmayı benzer bir sonuçla ortaya çıkaran avusturyalı bir başka öğretim görevlisi türkiye de yapılan zeka testinde gerizekalı * çıktığından artık ciddiye alınmaması gereken çok afedersiniz s.kindirik beyanattır. kendisi normal zekanın en alt sınırını 90 olarak belirledikten sonra türklerin zekasını 85 puanla sınırladıysa türkiye sınırları içinde homo sapiens lerin yapabildiği işleri yapabilen, okuyup doktor falan olan, şirket kurup yöneten, satranç oynayan ve dahi diğer ufacık da olsa insai zeka gerektiren işleri yapan insanların varlığını bir şekilde açıklamak zorundadır. açıklamazsa da araştırma sonucu dediği g.tten uydurma verilerin "osuruktan teyyare" olduğunu cümle alem anlayacaktır zannımca.
(bkz: aferim iyi düşünmüşsün)
türk milleti çalışkandır türk milleti zekidir. (bkz: k atatürk)

ırkçılığı kimin yaptığını daha çok ortaya koyan önerme.
85 üzeri olsaydı, adam gibi hükümetlerle adam gibi yönetimlerle yönetilirdik...
(bkz: ben altı yaşından beri 140 üzeriyim lan)
sorarlar adama:
yoksa yüzyıllardan beri bu kadar kavimleri ve hatta bu kasıtlı araştırmanın sonucunu gururla sunan ve bu yöntemle kendilerini tatmin eden biçareleri bile asırlarca hükmederek yönetenler geri zekalı olabilir mi?
(bkz: buna kargalar bile güler).
basit bir hipotezdir. ben de diyorum ki;

(bkz: almanların tamamı gerizekalıdır)
(bkz: buyur burdan yak)
(bkz: isviçreli bilim adamları)
(bkz: nevada üniversitesi)
lafı edenin karadenize uğramadığı kesindir.