bugün

türklere has yol tarif etme yöntemleridir.
Parkları kullanarak tarif : parkın aşağısı, sağı, yanı vs.
soldan dön ordan go go
düz git artık ordan kime sorsan go.
-merhaba fikret eczanesi ne tarafta acaba?
+Bak şimdi hemşerim. şu siyah arabayı görüyor musun? he onun oradan sağa dönüp dümdüz gideceksin sonra önüne bir dörtyol çıkacak 2. çıkıştan hafif sağa doğru yönelip 200m ilerideki ışıklardan önce sola sonra sağa döneceksin, karşına köprü çıkacak düz devam edeceksin sonra mobilyacıların oradan merkez tarafına doğru dönünce az ilerde bi taksi durağı göreceksin. işte ordan bi taksiye bin götürür seni.
-tamam.
(bkz: bak şimdi)
(bkz: buradan dön)
(bkz: ışıklar var)
(bkz: ver sırtını ışıklara)
(bkz: kime sorsan gösterir)
türklerin en güzel özelliğidir sanırım yardımseverlik. bazen bu özellik karşı tarafı zora sokabilir elbette ama yine de güzeldir. bilmese bile yardım etmek ister ve saçma sapan yollardan tarif eder. oraya giren yabancı ise olmadık şeylerle karşılaşabilir istanbul gibi bir şehirde.

not: dikkat etmesi gerekir.
-selamün aleyküm kardeş, plaja nasıl çıkarım?
+orada mına koyum nerede olacak al görünüyor işte sokaktan aşağıda. (kaç kaç dayı dövecek laan)

yolu soranın cinsiyetine bağlıdır.

-afedersiniz plaja nasıl çıkarım acabağ?
+bu sokaktan sola dönün karşınıza çıkar hanfendi, bende oraya gidiyordum zaten? (2 ihtimal: sizi alır ve mizahınıza göre olayı şekillendirirsiniz ya da almaz ve iyi günler der)
giderken sağda dönerken solda.
- ben gay restorana gidecektim de..
+ eee?
- nasıl gidebilirim?
+ bu yokuştan yukarı doğru vurdur ablacım, sola doğru kay, in aşağı. orda birine daha vurdur.. dor yani bilirler..
- tamam, şuraya doğru mu vurdur dur dur.. dur bi.. kay restoranmış gerçek adı. nasıl gidebilirim?
+ aynı yolu takip et..
önce kollar havaya kaldırılır. Sonra, havada şekiller çizilir. Kendine göre anlamlı şekiller çizilirken, tarif başlar.
Şuradan düz kaptır 2. kavşaktan sağa vur marketin karşısındaki apartmanın karşısında başkasına sor
-100 mt ilerde ekmek satan fırın göreceksin onun arkası.
caminin karşısında postanenin yanında .
(bkz: atatürk cad)
(bkz: 50 yıl parkı)
eski testi ocağının böğründen döneceksin...
karşına sola dönülmez tabelası çıkacak,
ordan sola dön!!!
(beşiktaşta) -yav bacım eagle var ya eagle onu biliyon mu?
ben buraların yabancısıyım. şuradan bir esnafa sorsanız size yardımcı olurlar derim genelde. çünkü şimdiye kadar hep bilmedigim adresler soruldu ve ben her gittigim yerin yabancısıydım.
-minibüsü takip et.
-neden minibüsü takip ediyorum ya?

günümüzde navigasyon varken gerek duyulmaz. yaz adresi götürsün seni.
faruk eczanesi.
turistlere yol tarif etme şekli daha enteresandır. yarım yamalak tarzancasıyla hem turiste yol tarifi verir, hemde yanındakilere yabancı dilim var diye hava atmak ister.

her türlü adrese " no left, no right. go on the street " diyerek yabancı şahsın daha çok kaybolmasına sebep olurlar.
cem yılmaza göre: faruk eczanesi faruk eczanesiiii? ıııııı? Faruk kıraathanesi olmasın?
(bkz: adamın dibisin)

abi şu ileride elinde poşet olan adam var ya, işte o adamın dibinden sağa gir.

(bkz: ben de özledim)
ileri git orada birine sorarsın.
bu sokağın sonunda tekel var oraya sor o gösterir madem biliyosun sen söylesene yok tekelde kazansın.
metre cinsinden mesafeler kafaddan atılsa da soran arkadaş ta yolu kafasında hesaplayabilir.... böylelikle ortaya gerçek yol çıkar...

geçen matematikçilerle bu nasıl olur diye düşündük...
3 ü kafayı yedi . biri de benim işte...
düz git git git.
güncel Önemli Başlıklar