bugün

ocağa su koy ben geliyom ile başlayan romantizimdir
Diğer ırklara mensup dünyalılardan çok farklı olmadığını düşündüğüm anlayış. Oryantal etkilenimleri vardır.
bol fantezilidir.. hele karı sayısı 4(artı) ise...
- sevgiliyle yenen romantik bir akşam yemeği (lahmacun veya bol acılı kebap)
- sevgiliyle koltuğa uzanıp izlenen romantik tv programı (memet ali erbil)
- mum ışıındaa romantik sözler (laa karı elektrikler kesildi getir şu mumuda vergi iadesi zarfını dordurak)
- sevgiliye romantik bir hediye (parfum yada daaa romantiğii makarna süzggeçi)
- sevgiliyi sinemaya götürmek (beendiin dimi filmi iiki filmini çekmişler kurtlar vadisinin)
- sevgi sözcükleri (allaaıma kitabıma fenerbahçeden daa çok seviom seni)
.
birara digitürk reklamlarındaki erkek kişinin eşine "koçum benim" diyerek özetlediği anlayış.
türk insanın romantizm deyince aklına hemen mum ve ışığı gelir.
Romantizm türk insanı, ingiliz insanı, fransız insanının anlayışı ile orantılı değildir diye düşünüyorum. Her ülkede öküzler olabileceği gibi, romantik insanlarda olacaktır.
-gız bana bakk, ne güzel olmuşsun lenn. gibi yaklaşımlar.
romantiklik olsun diye herhangi bir özel günde size çiçek alır işyerinize ya da evinize gönderirler. onuda, diğer tüm özel günlerde ''ben daha geçen gün sana çiçek almıştım'' diye kafanıza kafanıza vururlar.
(bkz: türk erkeğinin romantizm anlayışı)
pencere altında arya değil, çeşme başında türkü söylenir. gece kapısının önünden alınmaz, sokağın başında gizlice buluşulur. mum ışığında yemek yenmez, deniz kıyısında simit yenir. ayrılık durumunda gözden bir damla yaş düşmez, hönküre hönküre ağlanır. sevgiliye şuh bakışlar atılmaz, aptal aptal sırıtılır.
güncel Önemli Başlıklar