bugün

aziz türk milletinin, tüm dünyaya yayıldığı yer olan ve türk ün turan ını gerçekleştirebilmesi için orta asya bokırlarına otağını kurması durumudur.
ötüken de başkent ilan edilerek dünya nın yeni büyük gücü olunmalıdır.
gök tengri türkü korusun ve yüceltsin.
isabet bir ihtiyaçtır. konstantinde türkün işi ne la.
eşşekle gidip çin i kılıçlarla ele geçiririz dünyaya hükmederiz saçmalığını hala düşünen bireylerin olması şaşırtıcıdır.
orta asya da zaten bir çok türk devleti var olduğu için ( türk ırkını sadece biz, yani türkiye türkleri oluşturmuyor ) gereksiz ve salakça olan baştan çürük kokan önerme.
böylece anadolu asıl sahiplerine kalır! daha türkler gelmeden burada olan kürt, ermeni, zaza ve daha nice ırklar kardeşçe yaşamaya başlar!!!
edit: yazar burada ironi yapmak istemiştir. yanlış anlayanlar olmuş.
türk neredeyse ve türk oradadır ve gagavuzya'dan başlayan-mecaristan'a girendir ta azerbaycan'ı delerek orta asya girendir!...
yaşasın türk ülkeleri!...
yaşasın milli bağımsızlık...
(bkz: bize her yer orta asya)
dediler 'bu türktür başa dert olur, adım attığı yer ona yurt olur'

başına dert olduklarımızın temennisi. gök,kemik,it vs...
gün gelecek ata toprağımız orta asya'nın da sınırları içinde olduğu turan kurulacak merak etmeyin.
bir türk olaraktan inanmadığım gerekliliktir. daha roma'yı fethetmemişiz, paris'i, londra'yı fethetmemişiz, hemen dönücez. olum iki tane rum şehri, üç tane ermeni şehri zaptedelim diye yola çıkmadık ki... daha kızıl elma yiyeceğidik...

ayrıca turan'ı kurmak isteyen gitsin kursun. benim hedef roma...
Orta asya'daki akrabalara haber salalım da bana kafatası güzel bir kız bulsunlar bari.
yunanlıların fantezileri arasındadır.
haklı olan önermedir.

bu kadar orospu çocuğu arasında ne işimiz var bizim.

bırakalım birbirlerini siksinler.

biz tanrı dağlarımızda bozkırlarımızda ötüken'de kımız içmeye devam edelim.

eşek sikenler her boku imalatı olarak göstermek isteyenler olmayan bir soykırımı kabul ettirmeye çalışanlar ve daha sayamadığım bu kadar ibne birbirini siksin.

yiyin birbirinizi ete para vermeyin. sikin birbirinizi eşeğe para vermeyin.
niye gidelim ki bal gibi de bu toprağı paylaşabiliriz. üstü bizim olur altı sizin.
yerinde bir öneri, talep.

gidelim kardeşim orta asya'ya geri. ne var bu anadolu'da anlamıyorum. eşekçi kürtler ve medeniyetsiz araplarla beraber yaşamak çok mu güzel?

bir istanbul var güzel olan, istanbul'dan vazgeçmesi zor olur.

ama şöyle bir düşününce orta asya'nın alabildiğince geniş bozkırlarında ata binmek, kımız içmek, tanrı dağlarına çıkıp kafayı dinlemek güzel olurdu.

düşünsenize kürtler yok, araplar yok, ortadoğunun bitmek tükenmek bilmez sorunları yok, avrupa birliği yok, tayyip yok..

uzanmışım bozkıra kımız içiyorum. işte hayat bu!
kürtleri arapları çerkesleri ve suriyelileri sevmediği için vatanını terk eden mal söylemi. biz türkler biraz güçlü ve dirayetli olsak onlar terkedecek bu diyarı.
git! git de gör...
orta dünya olsa neyse. ana yurdumuz mu kıtası, yani mo-oğullarla beraber terk ettiğimiz, yani eski-moların yaşadığı yer. soğuktur şimdi oralar, dönemeyiz ama iyi bir ısıtma sistemi kurarsanız neden gitmeyelim. ben şahsen zaten norveç düşünüyorum şu referandumdan sonra. gitmişken de mu kıtasını sizin için araştırırım.