bugün

korku değil, medeniyetsizlik ve utanmazlıklarından kelli nefrettir.
birbirlerine güvenle çoğalmaları ve çalışkan olmaları.
öyle bir koku yoktur. sadece kinimiz var. arıca biz kürtlerin arasında kürtçe konuşup iki türk bir araya gelince anca türkçe konuşmaya cesaret edecek kadar korka olanlar biz değiliz.
ilkelliklerinden kaynaklıdır. kürt çocuklarının çoğuna bakın sabıkalı olduklarını göreceksiniz. ya adam bıçaklamıştır, ya gasp yapmıştır. vardır bir icraatı. türk çocuğu 10 yaşında masum birer canlıyken, karşı grubun çocuğu 10 yaşında kelebekle-sustalıyla-kamayla dolaşır. çünkü evde erkekliği öyle öğrenmiştir. eski kabileler gibi... silah-kavga=güç iktidar...

kürtler toplum olarak yaşadıkları yüzyılın çok çok gerisindedir.

görsel
kürtler yamukluk edenleri, milletin karısına kızına bakanları, faşistleri, ırkçıların götünden şırıngayla kal aldırdıkları için bir takım godoşlar tarafından hedef saptırmak için olaya siyaset koyup başlık sıçmalarıdır.
yalnız bi hatayı düzeltmekte fayda var: "Türk"ler değil, Tayyip Bey korkuyor.
eğer bu nedenleri düşünen bir kürt varsa:
(bkz: senden korkan senin gibi olsun)
aptal ata biner bey oldum zanneder, cahile gel konuş dersin korktun zanneder. Bedava tüketir, sana tembel der.
(bkz: yarrak var gibi bakan insanlar) olduklarından korkanlar olabilir. Ama teke tekte korkak kesim kesinlikle kürttür. Ayakları götüne vura vura kaçar. Ancak 3'e 1 gibi kalırsanız kürtlerin cesur olduğuna tanık olabilirsiniz.
varsa öyle bir korku öldürme potansiyelinden olsa gerek. bebek, yaşlı, hamile, öğretmen, polis, asker ayrımı yapmadan binlerce kişiyi öldüren bu caniler değil miydi yoksa.
her hangi bir kavga esnasında kısa süre içinde onlarca adam toplayabilmeleri. buda mı yalan?. öz türküm ben belki sizden fazla ama doğrucuyum şükür.
bir numaralı sebebi, köpekler gibi bir anlaşma yönteminiz olması. yani gelir bir tanesi mal mal hareket yapar, hakkını yedirmemek için diklenirsin, bu andaval artık telepatik mesaj mı çekiyor, ultrasonik havlama mı yapıyor nedir, bir anda oluyor sana peşmerge ordusu. işte bu yüzden korkuyorum.

2 numaralı sebebi, keyfi yerinde tutulmadı mı silaha sarılma istekleri. kaçak elektriğine laf et, yeşil kartını al elinden, sonra bak bakalım ne oluyor. sanki hakkıymış gibi çemkirmeleri, atarlanmaları, eğitim yardımı kesildiğinde okulu keleşlerle basıp, para ödemezseniz çocukları göndermeyiz deyişleri... elbette ki korkuyoruz.

neyse, kuduz köpeğin nasıl ki tek çaresi öldürülmesi ise, kudurma seviyeniz eşik noktasını aştığında, aynı kaderle yüzleşmeniz dileğiyle.
kürtler in tek başına kavga ettiği görülmemiştir. tek kaldığı anda kedi gibi uysaldır. bir kişiyi dövmeye ellerinde sopalarla en az 30 kişi gelir. insan dayak yer, veya atar. grup halinde toplanıp adam dövmek delikanlılığa yakışmaz.
kürtlerin teke tek kavga etme huyları olmadığındandır. adama el kol yap aşiretin dörtte biri tepende. trafikte didiş, keleşle taran; böyle adamdan korkmaman için kaybedecek hiçbir şeyin olmayacak. benim gibi yani. o yüzden siklemiyorum kimseyi. ama kürtleri severim lan, insanın yavşağı puştu göt vereni her kesimde çıkar, bunlarda sıcak kanlı baba adamlarda var. ama pis dalıyorlar ağabey!
türkler kürtlerden ne nefret etmektedirler, ne de onlardan korkmaktadırlar... genellemelerinizi alıp gidebilirsiniz, ya da götünüze sokabilirsiniz...
görsel
adamlarda arsız bela gibi bir sanatçı var bir kere.
medeniyet eksiklikleri oldugu icin muhattap alinmak istenmeyen insanlardir.

is icin gorustugum ve gayet guler yuzle konustugum bir kurt vatandas, durup dururken "yamuk olmasin, silah cekmeyelim" demistir. boyle okuzlerle degil calismak, selam bile vermekten geri dururum.
bir kürt kuzu, iki tanesi çakal, 3 tane olunca aslan kesilirler, diye bi laf vardı bizim muhitte. hep 3 bi arada gezer bunlar şimdileri neskafe hesabı. yoklukta da içilmez.
türklere nazaran daha seri şekilde ürümeleridir efendim. bir 20 yıl sonra türk nufüsunu geçecekleri kesindir oran olarak.
Türklerin korkak olmasına bağlıdır.
sağlıklı her insan virüslerden, bulaşıcı hastalık taşıyan hayvanlardan korur kendini. bu doğanın bir kanunudur ve korkuyla ilgisi yoktur.
(bkz: kürtlerin kuyruk acısı)
Kürtlerin kavgacı , tecavüze yatkın , hırsızlığa meyilli kişilerden olmasından dolayı .
bulasmak istemedigimiz icin korku olarak algilanmasida ilginctir.