bugün

ustun arap irkina mensup araplarin turkleri yuzyillar once dere kenarinda muslumanlastirmasi. ah benim guzel atalarim. neden neden...
Çünkü bir şeye inanma ihtiyacı duyuyorlardı. Lan biz niye varız bu dünyada demeye başladılar ve düşünmeden hareket edip islâmı seçtiler. islamın çok yararlı olduğunu düşündüler fakat derine inmeden yüzeysel baktılar. Körü körüne inanmayı seçtiler. Bir şeye inandıkları zaman beni kim neden niçin yarattı diye düşünmeyeceklerdi bu yüzden seçtiler. Olayın içinede biraz doğaüstü olaylar katınca da hemen inandılar. Niye böyle birşey yaptınız ben anlamıyorum ya. Bırakın araplar yaşasın dinini.
Evladım göktanrı inancına bağlı kalsaydık bu sefer "beni başkan seçin başkanlık yetkisi bana göktanrı tarafından verildi" diyen bir tip olacaktı

Bu olay dini inanca değil kafaya bakar.
Dere boylarında her önüne gelen şeye oturunca böyle beyin cıklaması yaşarsınız işte. ondan sonra da dinize ırkınıza soyunuza sopunuza hakaret eder dil uzatırsınız.

kelime mecazlarıyla da olsa Aslını ırkını hakir gören hakaret eden bunu da hakikati dini kullanarak yapan dır asıl cibilliyetsiz ve soysuz olan.

Çünkü asil insanlar, geçmişine dil uzatmazlar.