bugün

yok efendim kuraklık olmuş yok biz hep çinlileri yeniyormuşuz adamlar korkudan çin seddini yapmış yalanları. lan sen çadırlarda çingene hayatı yaşarken adamlar medeniyyet kurmuş felsefeleri var. bakmışlar terörist bunlar sürmüşler türkleri anadoluya doğru. çinlilerden tırsan türkler arkasına bakmadan kaçmışlar.
(bkz: kaynak götüm)
(bkz: trollüğün de bir adabı vardır)

Türk ve çin kaynakları okunduğunda olmayan durumdur.
geçtim Türk tarihi okumayı hani bizim tarihi okuyup abi bizimkiler zaten biraz megaloman deyip bizi öven şeyler bulabilirsin ama gidip çin kaynaklarından tercüme edilmiş şeyleri okusan bile bunun yarısını söyleyen herhangi bir satır bulamazsın.

Bence de sırf kuraklık falan filan ile açıklanabilecek bir durum değil daha çok yeni yerler keşfetme daha çok yer fethetme isteği ile göç edilmiştir.

çinliler ne götümdür de bizi kovacaklarmış acaba. En güzel kızlarını sizin çingene hayatı yaşıyor dediğiniz türklere verip atalarımızı etkilemeye çalışmışlardır. Yani gördüğünüz gibi aslında savaşmaya bile cesaretleri olmayan bir milletti o zamanlar çin.

(bkz: daha kız alıp vereceğiz)
kim kimi kovmuş ne olmuş?
Türkler hiçbir zaman orta asya'dan çıkmadı ki. orta asya'dan belirli türk kabileleri belli zamanlarda çıkıp göç ettiler. kimisi asimile oldu kimisi asimile etti.
türkler orta asya'da 4 bağımsız devlete sahiptir ve rusya'dan tacikistan'a; çin'den afganistan'a kadar büyük bir coğrafyada yaşamaktadırlar.
çinliler tanrı'ya şükür ki kovalamış türkleri orta asya'dan. kovmasalar allah bilir nereler türk egemenliğinde olacaktı değil mi?* **
Orta asya'da bağımsız devletlerimiz varken bu başlığa gülebilirsiniz sayın sözlükçüler.
Su götürmez gerçektir.
" ben aslında tarih istiyodum ama süt ve süt ürünleri bölümü geldi " diyen yazarımsının can acısı.
Almanya yenilince bizde yenik sayıldık edebiyatı gibi kuraklıktan göç ettik yalanıyla gizlenmeye çalışılan gerçek.
Aynen başlık sahibininde dediği gibi kuru avuntudur.
yalan yanlış ve bi okadarda cahillik içeren önerme. ulan yarrağm çinliler türkleri nezaman kovmuş orta asyadan bi söylesene? orta asyada 4 tane türk ülkesi var amk kazakistan neredeyse çinin topraklarının toplamı kadar. özbekistan, türkmenistan, kırgızistan, kazakistan ulan hıyar ordaki ülkeler ne ozaman? hadi onu geçtim çinin sınırları içinde doğu türkistan var daha onları kovamıyor koca türk kitlesini nasıl kovsun? tarihde güçlü olan türk devletleri her zaman batıya ve doğuya doğru genişlemek istemiştir. nedeni ise bozkırda tarım ve ticaretin az olmasıdır. selçukluda bizansla kavga ederken neden etti? bizansın toprakları daha bereketli diye etti. bizlere terörist demişsin peki ne teröristliğimizi görmüş lan bu dünya? moğollar gibi kütüphaneleri ve değerli binaları yakıp içindeki altınlarımı çalmışız? attila bilmiyormuydu lan istanbulu ele geçirip bütün ne var ne yok yakıp bütün ganimetide almayı? cengiz gibi yağmacımıydı lan attila? attilayı geçtim timur han bile cengiz den daha güçlü ve stratejist bir adamdır. bunun en büyük kanıtıda timurun yaptığı 40 adet savaşın 40ınında galibiyetle sonuçlanmasıdır. cengiz ise japonlara yenildi, memlüklere yenildi, karısını türkler kaçırdı ondan cuci diye babası türk olan bi oğlan doğdu eee yarrağm dahada ileri gidelim ulan 1404e kadar orta asyada bir imparator vardı timur diye o japonmuydu? bizim beyazıdın bile mınakoyan adam hani. biz oğuzlar ilk önce iranı le geçirdik nedeni ise tarım ve hayvancılığın kolaylığı. biz anadoluyu aldık bereketli toprakları, biz ukrayna ve rusyadan macaristana kadar ilerledik hatta roma içlerine kadar bereketli topraklar ve zenginlik. bre pezevenk git tarih oku. çinlilerin anasını siktiğimiz milyon savaşı incelemeyip çinliler türkleri kovmuş ne demektir? çinliler kim amk amları çükleri küçük canlı ne varsa pişirip yiyen bir yamyam ırkı ne medeniyetinden bahsediyon yarrağm? onlarmı bizi yenecek? moğollar ağızlarına sıçmadımı onların? hangi orduyla sıçtı? türk ordusuyla sıçtı bok herif.

edit: kardeş bu arada kazak ve krıgızlara türk değil diyenlere burdan sesleniyorum onlar kendilerine turik ve türük derler. iki heceyle.
uyduruk tarih kitaplarında kuraklıktan göç ettikleri söylense de aslolan gerçektir. çinliler tarafından şamarlanmaktan bıkan türklerin kuyruklarını bacaklarının arasına kıstırarak batıya doğru toz olmasıdır.
zaten halihazırda göçebe olan türklerin bir kısmının batı'ya göç etmesidir ki orta asya devri diye bahsedilen hun-göktürk-uygur..vs. döneminde dahi anadolu'ya ve çeşitli yerlere göçler vardı. (anadolu rumlarının dahi bir kısmı rumlaşmış, ermenileşmiş türktür.) çinliler de bir etkendir fakat salt çin baskısı olsa halen doğu türkistan'da ve çin-i maçin'deki uygurlar başta olmak üzere diğer türkler, batı türkistan'daki orta asya türkleri niye halen orada kalmış olsun?
vay amına soktumun türk düşmanları, nerden çıkardınız lan bu götten uydurma şeyleri. yediği kaba sıçan yavşak uydurmasıdır. eğer öyleyse götüne kınamı yakacaksın pezevenk.
küçük turk kabileleri orta asyada halaa mevcuttur turk edebiyati hocamiz bile o orhun kitabelerinile falan taşşak geciyo adam diyor ki: sen yil olmuş m.s 900 taşa kanun yazmissin bozkirin ortasinda elin gavuru adam ms.300 bizim ayasofya dedigimiz kiliseyi dikmisler m.önceki romayı konuşmuyoruz bile . . . bide şu çin seddi saçmaliği yokmu genelde ulkuculer kullanir cinliler got korkusundan yapti diye falan gulerler lan öküz o yaklasik 1200 yilda tamamlanmis her kral geleneksel olarak kendi kralligi doneminde onu bir gorev gibi uzatmistir birlestirmistir saniyorlarki turkler gelecek bizi sikecek korkusundan 2 gunde cin seddini diktiler sanacak cahiller ovunur cinliler onu 3 5 yagmaci haydut gecip bizi yağmalamasin diye dikmistir onu kucuk çeteleri caydirmak icindir o çin seddi. yoksa buyuk bir ordu zaten onu sikip gecer bi zorlugu cengizhanin siktii gibi hadi hangi saf türk yapabilmis onun yaptigo fethi katliami şimdi cikar cengizhan türktü der bi kere siktir ordan adam moğol hakani turklerlede az bi soy akrabaligi var hemen sahiplenin amk.
aynaya ve etrafına bakarsan orta asyadan gelmediğini anlarsın zaten,
biz orta asyadan geldik de buradaki eski uygarlıkların halkı nereye gitti? güldürmeyin insanı ve boş şeylere kafa yormayın,

(bkz: sil baştan başlamak için bir sebep/#24139948)
BIR COK ETKISIYLE HEPSI GOC ETMEMEISTIR. HALA ORTA ASYA TOPRAKLARINDA TURKLER YASAMAKTADIR NETICEDE.

HE 3-5 YAGMACI ICIN CIN SEDDI DIKILMISTIR. HE AQ 3-5 YAGMACIYI TUTUMAK ICIN ORYA ASKERI BIRLIK DIKMEK YERINE KALELER BIRLESTIRILIP SET YAPMIS ADAMAR. HATTA KAPKACI ONLEMEK ICIN HER KOYU SET ILE CEVIRMISLER DAHA ILERI GIDIP HIRSIZ GIRMESINDIYE EVLERI SETLERLE CEVIRMISLER ODALARA BUBI TUZAGI KURMUSLAR. MALMISINIZ AQ.

GOCEBE HAYAT YASAYAN BIR TOPLULUKLA, YERLEŞiK HAYAT YASIYAN TOPLULUGUN KARSILASTIRILMASI DA AYRI KOMIKTIR.
çok cahil insanlar görüyorum. eğer hala fenotip, yok çekik gözlülük meselesi diyorsanız mesaj atın özelden açıklarım ben size korkmayın.

şimdi geliyorum konumuza. nedense dünyadaki tüm halklar, mesela germenler, latinler falan göçebiliyor ama türk halkı göçemiyor. ne zaman bu konular çıksa bilinçli bir şekilde yok göçmedik, yok şöyle oldu böyle oldu. koskoca kavimler göçüyle yer yerinden oynamış, yok usta bir türkler asyadan göçemez. olmaz öyle şey. niye bu kadar koyuyor ben anlamıyorum ki. bak arkadaşım, anadoluya göçen oğuz türkleri hiçbir zaman tam orta asyada yaşamadı zaten. yaşadıysada uzun süre önce oradan maveraünnehir ve horasan bölgesine, hazarın çevresine yayılmıştı. anadolu türkleri oradan geldi. oradan gelen türkleri de çinliler kovdu demek abesle iştigaldir. kovsa kovsa persler kovar ancak. onları da yendik hatırlarsanız. yani şu an anadoluda bulunan evimizde oturmamızın tek sebebi 1000 yıl önce atalarımızın ulan burası çok dar bir yer bulak artık amk demesidir. ulan tarih hocanıza söveyim ben sizin. hala anadoluya gelen türkleri ötükenden göçtü sanıyorlar. tamam, ötükenden geldik ama önce horasan- hazar çevresine geldik, sonra anadoluya.

ayrıca çin seddinin türkler ve moğollardan korunmak için yapıldığını biz söylemiyoruz, çin kaynakları söylüyor. ha diyorsun ki adamlar kendi tarihlerinde kendilerini korkak gibi göstermişler, yalan yazmışlar, onlar düşünsün bana ne aq.
güncel Önemli Başlıklar