bugün

birini sevmek veya sevmemek için onu bilmek tanımak ciddiye almak gerekir. türkleri dünyadaki halklar ciddiye bile almazlar. yabancı haberleri izleyin sabahtan akşama kadar mısır, iran, yunanistan, pakistan lafları döner de durur. türkiye'den en ufak bi şekilde bahsetmezler. geçenlerde obama ile tayyeap'in görülmesi olduğu gün bütün türk tv'leri obama ile tayyeap'in görüşmesi başladı diye şok şok şok son dakika şok şok flash diye alt yazı geçtiler. dakika dakika obama-tayyeap görüşmesini gösterdiler. cnn ise o gün pakistanlı bir kızla hintli bir adamın düğününü gösterdi akşama kadar, obama ile de kazakistan liderinin toplantısını gösterdi.

şu dünyada kimse kimseyi sevmez. herkes kendini sevdirir. dünyaya ırkçılık, ulusalcılık, ülkücülük gibi kavramlardan başka bişey katmayan bir ırkı ben de sevmem nefret ederim. (bkz: türklerin hiç bir ülkeyi sevmemesi)
(bkz: türklerin sevgiye ihtiyacı olmaması)
türkleri kuul kılan durumdur. gurur duyuyorum. sevilmek zorunda değilim.

(bkz: saygı her şeydir)
türkleri kimsenin sevmemesi, gerçek bir tespit olabilir belki ama en başta bu bir genelleme olur, bunuda sittir et bu konu kimin kafasını kurcalar ki, bir ırkın başka bir ırkı sevmemesi kimin neden skinde olsun, mesela ben bir almanın bir nikaragua insanını sever mi sevmez mi hiç düşünmem çokta normaldir heralde bu, başlık sahibi vatansızın bunu neden sorun ettiğini anlamak zor yada bunu söyleyerek kimi gücendireceğini düşündüğünü anlamak ta zor, türk tv lerini izlediğine göre türkiyede ikamet ettiğini düşündüğüm bu vatansızın en azından yaşadığı ülkenin başbakanının adını bilmesi gerekir (tayyeap)ne * çocuğu. * * * * * * *
nihat doğan gibi türkler bir hayli var o yüzden sevmemek doğal.
milletimiz harbi fırlama olduğundan sevilmez. bitakım dış güçlerin türk kürt savaşı çıkarıp türkleri frenlemeye çalışmasıda bundandır. gerçekten sanatta sporda bilimde siyasette bir başarımız olmasada, türkler fırlkama bir millettir ve zaptedilmeleri çok zordur. eğer amerika pkk ile bize set çekmeseydi çoktan tüm arabistanı almış petrolün amunakoymuştuk afedersin.
bir milletin karakteristik özelliğini çıkarmak ve bunu genellemek çok hatalı ve yanlış bir davranıştır. her milletin diğer milletlerde uyandırdığı bir izlenim vardır aslında. fransız özgüveni ve kibri, alman disiplini, yahudi ticaret zekası, italyan klası ve romantik japonlar gibi...çok yanlış da değillerdir hani. gerçekten toplumlar yaşadıkları coğrafyaya ve zaman koşullarına göre bazı tepkiler geliştiriyorlar ve içlerinden bu şekilde liderler ve düşünce adamları çıkarıyorlar. bu doğrultu da düşünceler gelenek haline dönüşüyor ve bir özellik olarak ortaya çıkıyor.
türklere geldiğimizde dışarıda ki izlenimimizi az çok tahmin edebiliyoruz. fazla köktenci, sinirli ve saldırgan, düşünmeden duygularıyla haraket eden ama buna rağmen çabuk tahrik olma ve fanatizm gibi özelliklerinden dolayı tehlikeli. en yüzeysel haliyle böyle birşey canlandı benim gözümde.

siyasal tarihinde hemen hemen kurduğu tüm devletlerin geleceği savaşa bağlı olan, yıkılma sebepleri ise dıştan gelen bir çok düşüncenin ve devlet adamının zararlı faaliyetleri ve elbette içsel rekabetin yani iktidar hırsının her seferinde ülkeyi zora sokması gibi nedenlerden dolayı türklerin dıştan gelen her türlü fikre önyargılı ve korumacı bir duruş sergilemesi ve içsel muhalefetini de dağılma tehlikesi yüzünden bastırmaya çalışması gayet anlaşılır bir durumdur.

fakat zaten görece olan bu milli özelliklerin ve ayrımların sona erdiği kanısındayım. bir türk bir yahudiden çok daha iyi ticaret yapabilir. bir afrikalı hiçbir almanın sahip olamadığı disiplini kazanabilir ve bir fransız dünyanın en alçak gönüllü insanı olabilir. bu yüzden milletlere olan antipati ve yakıştırmaların yersiz olduğunu ve bunu dile getirenlerin de pek ciddiye alınmamasını öneririm.
tuvalete gitmeyi de aman aman kimse sevmez ama mecburiyetten katlanılır. işte öyle bir şey...
Zamanında iyi koymuşuz. ondandır.
bu türkler onlara muhakkak bişeyler yapmışlardır da ondandır.
osmanlı zamanında bize vergi vermek zorunda kalmış olabilirler.
anadoluyu sözde paylaşmış
fakat kurtuluş savaşıyla hayalleri
suya düşmüş olabilirler.
bir de bu ülkelerde türkleri sevmeyen kimselerin birçoğunun babası da türktür zaten.
(bkz: azerbaycan)
şu aralar sevenlerin ömrü pek uzun olmuyor, ondan olabilir. kadaffi ile iyiydi. nato ile birlikte kadaffiye girdi. esad ile kardeş kardeş takılırken, esad esed oldu ve tüm esed düşmalarına destek verildi. mursi ile iyiydi derken mursi gümbürtüye gitti. pakistan seviyomuş diyorlar. geçmiş olsun şimdiden *
türküm. ben de sevmiyorum.
normaldir.

biz fazla ezik kalıyoruz italyanların, ispanyolların, ingilizlerin yanında.
zamanında çok koydukda ondan.
Cs go oynarken insan bir daha anlıyor bu gerçeği. Hele ki ruslar çok kötü bakıyor bizlere yunanlıları söylemiyorum bile...
Türkler diye kastettiğin Türkiye ise sevilmeme nedeni türkler değil Türkiye de ki azınlıklardır yoksa Türkleri dünyanın büyük bölümü sever ve saygı duyar.
othello sendromu..

''Allah insanlığın istifadesine TOPRAK, SU, HAVA ve TÜRK gibi dört müstesna nimet sunmuş olup; insanlar ilk üçü ile biyolojik varlıklarını sürdürürlerken, dördüncü nimet olan Türk'ün ise hakim olduğu coğrafyada, Adalet ve Hakkaniyet ölçüleri içerisinde, Mal, Can ve Namus emniyetleri sağlanmış bir şekilde mutlu ve müreffeh bir hayat sürerler.''

türk başlı başına bir kuvvettir, kimsenin sevmesine ihtiyacı yoktur, türkler kendi halkını da çok sever.
Kimse değildir o iyi bak. araptır o Arap.