bugün

Aksi inkar edilemeyen, tarihçilere kem küm ettiren gerçektir.
Türkler orta asya'da aldığı sürekli yenilgilerden sonra bugünün suriyelileri gibi yıllardır yaşadığı yeri terkederek mülteci gibi yeni yerler aramışlardır. Anadolu'da kürtleri duymuşlardır. Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan mezopotamya'da yardımsever ve misafirperver kürtler kapılarını türklere açmıştır. Açık ve net.
Evet nasıl ki Türkleri misafir olarak bu topraklara almışlar misafirleri haddini aşarsa bir gün kapı dışarı ederler.
Misafirseniz, misafirliğinizi bilin.
ne davetle geldik ne de icazet ile.
tarihe biraz göz at sen; kimse bizi anadolu' ya almadı, biz anadolu' yu aldık.
Ben de diyorum bu dağa çıkanlara ne söyleyip de kekliyorlar aq.
sanki beyaz bayraklarla gelmiş atalarımız buralara. kuşanmışlar zırhlarını, çekmişler kılıçlarını, atlarıyla yıkmışlar karşılarına çıkanları. misafirlikmiş. peh. korkanlar susmuş, "yenildik bari komşu diyelim de bizi de öldürmesinler" demiş. bugün kardeşiz diye geçinir sırtımızdan vurur aynı ermeni köpekleri gibi. biz bir ölür bin diriliriz, bugünlerin de hesabı sorulacak elbet.
Ya bi şurdan s.ktir git. Kürt ifadesi ilk defa 11.yy da geçiyor hata kürtler kürtler diyorsunuz. Türklerin anadoluya geçişi kars ani harabeleridir. Savaşa savaşa aldığımız toprakları nasıl olduda kendinize mal etmeye kalktınız hayret. Kafanızı koparacak biri çıkacaktır bir gün.
yürü be koçum kim tutar sizi.bu kekoları dağa çıkartmak için kullandığınız cümlelerden birimi.ben sözü kaydettim.ileride bir kürt atasözü derki ile başlar belki bu cümleyle.kaddafi gibi belçikanın göbeğine çadır kurmakla olmuyor bu işler.üzerine bombayı bağlayıp katlettiğiniz masum insanların kanı bir gün boğar sizide.bunları üzerine bombayı bağlayıp masum insanların canına kıyan kekolara anlat sen.her gördüğün bıyıklıyıda milliyetçi sanma.
AtAlarımız bu işgalci türü Anadolu'ya sokma gafletinde bulunarak çok büyük bir hata etmişlerdir ama bilinçli Kürt gençliği bu tarihi hatayı düzeltecektir tabiki tamamen demokratik ve barışçıl yöntemlerle.
Doğru değildir fetih ettik diğer taraftan doğru olsa Bizans a ihanet ettiğinizin resmidir. Hep bir ihanet peşinde koşmak...
geçmiş bir atasözü ile cevap vermek istediğim başlık:
Türk savaşı kazanınca, Kürt ile Acem pay istemeye gelirmiş.
Uzun uzun yazardım ama o küçük beynin almayacak o yüzden sadece hass*ktir ordan diyorum.