bugün

Rezillikten başka bir şey değildir. Türk Türktür Türkiyeli diye bir şey yoktur.
Sadece gerektiğinde Gurbetçi Türkleri,
Türkiye’li Türklerden ayırt etmek için başvurduğum yöntem.
Yanlıştır. Türken denmelidir. Alman, amerikan gibi.

Aynen öyle..
ben anadolulu diyorum.
öncelikle "türkiye'li" diye yazılması imkan dahilinde değildir. eğer böyle bir şey olsaydı "türkiyeli" diye yazılırdı zira özel isimlere getirilen yapım ekleri kesme işaretiyle ayrılmaz. ama zaten türkiyeli diye bir şey yok.
"zila" yazmış bir de yok zina. ayrıca noktalama işaretinden önce boşluk da bırakılmaz.
yeni bir şey değil . eskiden beri sol görünümlü gruplar
" türkiyeli " sözünü kullanırlardı .... işin fikir babası amerika .
sorosçu gruplar " türkiyeli , almanyalı " laflarını yıllardır kullanır .
bunların en korktuğu şey ; " sen nesin , hangi millettensin "
sorusudur . duyunca eee ööö deyip , sırıtarak kaçarlar ....
Türk Türk'tür, Türkiyeli diye de bir şey yoktur Çünkü Türkler bir milletir Türkiye bu milleten insanlar tarafından kurulmuştur.
Ağır geri zekalı olmanın ispatıdır.
Kendini Türk hissediyorsan türksündür. Gerisi hikaye bence.
türk olmayan ama türkiye doğumlu olanlar için türkiyeli denir.
türklere türkiyeli diyen maldır.
zaten "türk"iyeli kelimesinde türk geçmiyor mu?
el turko diyen de var. ağızlarının payını vermek lazım tabii kim diyorsa. ama meşru dairede.
Türk sözcüğüne alerjisi olan kürtçü, liboş, kızıl komünist ve islamcı zırvası.

Türkiye Türk'ü olmaktan gurur duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak büyük şeref. Ancak bu ülkenin anayasasında vatandaş olana zaten "Türk" deniyor. Buna alerjisi olanların önemli bir kısmı da utanmadan Atatürkçü olduğunu iddia edebiliyor. Utanç verici ve gülünç.
Sanki ukraynalı dedik amq.
zoruna giden Türkiyeli desin ki dost düşman belli olsun.
Aslinda türkiyenin yüzde kaçı hakiki türk bir genetik araştirma yapilmali.
Sonradan türk vatandaşlığı almış yabancı uyruklu kişilere kullanılabilir onun dışında bana böyle bir şey denmesi kavga sebebidir.
(bkz: ar*p lütfen).
Anayasanın 66. Maddesi g*tünüze girsin!

-Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür. Türk babanın veya Türk ananın çocuğu Türktür.

Her şey Türk için, Türk’e göre, Türk tarafından!
bence gayet doğal. kaç tane türk milleti var. hangisi. ne türkü bu yani. eğer yabancı bir adam türk diyorsa türkten kastı hangi millet belirtmeli bence. o sebepten türkiye türkü denebilir. ha türkiyedekiler birbirlerine türkiyeli derse garip olur elbette. benim türkiyelilerin kendini türklerin atası olarak görmesi çıldırtıyor yani. abi tek türk türkiyedekiler değil ki lan. neden diğer halklar dışlanıyor amk. neden falancaya türk değil falancalı deniyo da türkiyelilere türk deniyor amk.