bugün

-bunu diyen karının başına türkler kadar taş düşsün,
-türkiyedekilerin başına da gurbetteki türkler kadar taş düşsün inşallah.
bir türk tarafından yapılmış sanırım. ilginç.
doğru bir tespitte bulunmuş bırakın artık yere tükürmeyi ya .
--spoiler--
Baden Württemberg Eyaletinin Sosyal Demokrat Partili Uyum Bakanı Bilkay Öneyin, Welt am Sonntag gazetesinde ;Türkler, Almanlara oranla 5 kat fazla televizyon izliyor; dedi
--spoiler--

ya bu nasıl bi açıklamadır arkadaş.ulan huzuru bozabilir anladım da bu ne demek. bir alman ortalama günde 2 saat tv izlesin türk 10 saat izlemiş oluyor.e amına koiim türkler huzur bozacak zamanı ne ara buluyor.bildiğin mynet klasiği haber.
sosyal demokrat partili uyum bakanı türk kökenli bilkay öney'in almanya'da bir gazeteye verdiği röportajdaki sözleridir. nitekim bu sözleri sonrasında türk derneklerinden yoğun tepki çekmiştir.

kendileri türklerin almanlar'dan çok daha fazla televizyon izlediğini ve toplumsal düzeni bozduğunu dile getirmiştir. bence doğru da söylemiştir; fakat medya aracılığıyla bunu yapması hatalı bir tutum olmuştur. evet türkler çoğu zaman adapte olamayan insanlardan oluşuyor; fakat bunu kendi içlerinde bir şekilde çözmeleri de gerekiyor. sosyolojik olarak cemaat olmanın gerekliliği de budur.
doğrudur...

ırkçılıktır, kıldır yündür diyenlerin yaşadığı şehirlere tez zamanda bir milyon afgan,100 bin pakistanlı, 50 bin etiyopyalı gelir inşallah...

görürüm ben onların insan sevgisini.
ne yazık ki avrupa da politikaya atılan yurttaşlarımızın tek gayesi, hayranları oldukları avrupalılara kendilerini ıspatlamak ve bunun getirilerinden kişisel olarak faydalanmak, yoksa diğerlerini düşündüğünden yada onlar için birşeyler yapmak istediklerinden değil.( istisnalar olabilir )