bugün

Fırsatım olsa direk Yunanistan'a yerleşirim hemde girit'e (bkz: memleketim)

Edit: evde zor tutulan yüzde elli eksiliyor. Oksijen israfı bunlar.net.
Amsterdam'a yerleşirim, otun mantarın a.ına korum.
irlanda cennet orda.
Amerika Birleşik Devletleri. Sebebi merak...
Azerbaycan ve ya Türkmenistan ve ya orta asya türklerinin yaşadığı ülkelere giderim. Ata vatan çünkü.
irlanda veya kore. Nedeni yok,
keyfim
Bilir.
Tabiki Azerbaycan hem asla yabancılik çekmem hem de kardes ülkeyiz.
suriye.
(bkz: revenge is coming)
coktan yaptim ve londra'ya gittim. ben geldigim zamanlar akp yoktu, olsa nedeni o derdim. ama nedeni baska bir hayat arayisi idi. oyle iste.
Canımdan çok sevdim bu memleketi niye terk edeyimki.
kuzey ülkeleri olur birinci tercihim. norveç, isveç, finlandiya ya da danimarka. onun dışında italya veya amerika olur. ya bak yine dememek için zorladım yine amerika dedirttiniz bana helal olsun.

edit: nedenini unutmuşum. kuzey ülkelerinde ki refah oranı herekesin malumu. mutluluk oranı en yüksek yerler. italya ise her zaman gitmek istediğim yerdir ve sanırım gidip kalacağım şehir de venediktir. yemekleri konusunda da pişman olmayacağım bir yer diye düşünüyorum. amerikayı ise anlatmaya gerek yok sanırım.
azerbaycan. bir oraya uyum sağlayıp kendimi alıştırabilirim diye düşünmekteyim.
denize kıyısı olan, gelişmiş herhangi bir ılıman iklim ülkesi. gerisi çok önemli değil. nedeniyse öylesine.
Kosova. çünkü memleketim.
iskoçya.
amerika.. kimsenin kimseyle bi ilgisi yok. yalnızsan adam gibi yalnızsın yani. sahte muhabbetler yok, sahte arkadaşlar-dostluklar yok. saçma sapan dertler yok. görmek istediğim mekanların uzun bi listesini yapıp tek başıma gezmeye başlardım. arada sırada işi düşünce arayanlar komple ümidini keserdi benden. sevenlerimde adam gibi severdi. başa dönüp neden amerika dersek, kalabalık yerler yalnız kalmak için var.
isveç olurdu. kafamı dinlemek ve tatil yapmak.
Karadağ.
Manyak bir şey olum.
Norveç.
Amerika.

Basketbol tutkum yüzünden bir gün nba'i canlı canlı izlemek hayalimdir.
Şu andada bulunduğum isveç. Şu an Stockholmdayım. Kızlar çok güzel. insanlar birbirine saygı duyuyor. Birazdan otelden çıkıcam isterseniz resimleri paylaşırım.
Suriye. Işidçi oruspu çocuklarını temizlemeye giderim.
Avustralya çünkü var. Yani var olması yetiyor.
Tabi ki amerika birlesik devletleri. Kendimi bildim bileli amerikan dizi ve filmlerinde izledigimiz banliyölerine hastayim. Öyle bir mahallede, öyle bir sokakta, öyle bir evde yasamadan gidersem gozum acik gidecegim.
Normal sartlarda dusunursek isvec'te yasamak isterdim. Cunku orada arkadaslarim var, tanidiklarim var, cocuklugum var... dunyamin en huzurlu yeri var.

Utopik dusunursek fiji. En yuksek binanin 14 katli bir bina oldugu bir yer hayal edin.

Dusunmezsek, abd. Akli fikri olan oraya gitmez yani.

Cok romantik dusunursek irlanda. Insanin omrunu uzatir cunku.

Tabii bunlar turkiye'yi terk etme durumunda. Ama canimizin ici ulkemizi neden terk edelim?
güncel Önemli Başlıklar