bugün

Dinciler, Milliyetçiler, 0 kitap okumuş ezilmiş solcular, siyasetçiler, eğitimciler, bilim adamları (?), insanlar.

Dini, milleti, kültürü her şeyi baştan dizmek lazım.
dine bazı şeylerden daha fazla önem verilmesi.
ileriye götüren etmenleri yazsak daha kolay olacağı listedir.
üretim yerine tüketimin cazip gelmesi.
Eğitim. Hiç olmaması.
Fen liselerine ayrılan bütçenin imam hatip liselerine ayrılan bütçeden az olması der susarım.
1- araplaşmak.
2- türklüğü unutmak.
3- bilinçli şekilde yok edilmiş "milli eğitim sistemi"
ç o m a r l a r .
Kimse kusura bakmasın bencilliktir . devlete kapağı atayımcılıktır..
ismini olumsuz bir eleştiri ile beraber andığın zaman savcılığa suç duyurusunda bulunulan şahıs ve onun görmeyen duymayan doğruyu konuşamayan takipçileridir. bunlardan top yekün bir kurtulabilsek bayağı bir ileri gideriz. tabi önce bunların zamanında geriye doğru gittiğimiz mesafeyi geri yürümemiz lazım..
Herşeyin önüne devletin bilimin önüne her koşulda dini getirip o küçük beyinlerini bir adım ileri atmayışları.
Uludağ sözlük.
insanların değerini zekasından, bilgisinden ziyade boyuna posuna dış görünüşüne göre değerlendirdiğimiz gerçeği.fizikçilerin inşaat işçiliği yaptığı ülkeden bir şey olmaz.
hiçbir şeycilik.
Türkiye'nin tek sorunu bu.
ne gerçekten ; Türkçü , ne gerçekten islamcı , ne de gerçekten başka bir şeyci. bir kuralı , amacı olmayan bir ülke. ve zamanla milli şuurunu kaybetmeye başlamış, toprakları rizikolu. insanların birbirine güveni kalmamış. daha ne olabilir.
Etmen ne amk?

Tanıme manga: güruhtur insana benzeyen...
göz açlığı ve kadın düşkünlüğüdür. uçkuruna düşkün insan nefsine mani olamaz ve her daim aklı pantolonunda olur, başka hiç birşey düşünemez.
islamın ta kendisi.
Sahte Osmanlıcılık, yap boza donen eğitim sistemi, din bezirganligi, popülizm, hukukun üstünlüğünden ustunlerin hukukuna geçiş, biat kültürü, günlük politikalar..... Boyle devam eder gider. Katma değeri olmayan sözde yatirimlarla cicili bicili ama beş para etmez cin mali gibi şeylerle anca kendimizi kandiririz. Bir an evvel hukuk devleti olduğumuz hatırlanmalıdır ve bu ülke kuruluş değerlerine, ilkelerine geri dönmelidir.
Son 15 yıllık iktidar.
Kandırıldım
Yanıldıım
Ve bu masala ses çıkarmayan yavşaklar. Çünkü bu güruhun büyük bir bölümü kan emici. Haketmediği şeye konma konusunda çok hovardalar. Ve bu yüzden kanmış gibi yapıyorlar her masala. Sonunda mama var çünkü.
Onurlu yaşam herkese nasip olmuyor işte bu yüzden.
her akşam evinin dört duvarı arasına sanki bir mezara girermiş gibi giren, bütün ölü kentlerin, ölü doğmuş çocukları !
Türkler tarafından yönetilmemesi, atatürk'ün ve çizdiği yolun doğru düzgün anlatılmayıp sadece papağan gibi sürekli aynı övgülerin düzülmesi, yetersiz tarih eğitimi, sanata ve bilime yeterince önem verilmemesi, dinin ve siyasetin ilgili ilgisiz her şeyin içine sokulması.
hemen Her alanda görülen (tırnak içinde yazıyorum kimse alınmasın) "Köylülük".
(bkz: siyasal islam)

islam değil siyasal islam.
Bağnazlık(sağcı solcu farketmez), ahlaki değerlerden kopmak, kültürden uzaklaşmak, üretmeden tüketmek, işi ehline vermemek.
dinciler.