bugün

dışiişleri bakanı mevlüt çavuşoğlunun beyanatıdır. şimdi israil düşünsün. kafamızı bozarlarsa sihalarla 2 saatte israili alırız evet..

--spoiler--
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Kudüs'le ilgili israil'in hesap vereceğini söyledi. islam dünyasının ilk defa bir karar aldığını da belirten Çavuşoğlu, 'Filistinli kardeşlerimizin Kudüs'ün korunması için oraya uluslararası bir güç göndereceğiz. israil bundan sonra istediği zaman kardeşlerimize saldıramayacak' dedi.
--spoiler--

https://www.aksam.com.tr/...-guc-gidecek/haber-738012
2018 yılına ait haberdir.

Yazık ya, çaresizlikten 3 sene öncesinin haberini paylaşıyorlar.

Bu arada; (bkz: gönderemedi)
Öyle bir dünya yok.

(bkz: bize mi sordular)
israil de gel diyecek.
Hangi oyunsa orada kaydedin. Kendinize gelince tekrar baslarsiniz.
kudüs nerenin toprağı?
israil.

üstelik israil'in başkenti.

bunu kim demiş bilmem ama galiba espri yapmış.

kudüs'e asker yollamak yerine vatikan'a cami yapmayı istemek daha mantıklı ve gerçekleşmesi daha kolay bir istek.
bu sözü siyasal bilgiler fakültesinde okumak hayali olan orta öğretim öğrencisi bile demez ki; dış işleri bakanı hiç demez.
bunda bir yanlış anlaşılma var.
Aman yavaş göndersin diyecektim ama zaten yavaş gönderiyormuş. Öyle yavaş ki 2018'den beri gönderememiş!

Eskiden Türkiye cumhuriyeti ciddi bir devletti. Dolu boş konuşmaz, konuştuğu zaman da dediğinde ciddi olduğunu cümle alem bilirdi. Bunlar devletimizi yöneticileri çomar coşturmak için yok abd'yi fethedeceğiz, yok Antarktika penguenleri korksun bizden diye konuşan muz cumhuriyetlerine, ortadoğu diktatörlüklerine benzettiler, itibarını yerle yeksan ettiler.
akabenin perde arkasında ki patronu israildir

konya rize trabzon erzurumda

bilmeneyde meydanlara topladıkları sürüyü

uyutmaları lazım

yok kudüse asker gönderirmişte

akabeliler hele bi sktrn.

gerisine ;

bu akabenin perde arkası patronu israildir.
Askeri açıdan pek mümkün olmayan eylem. Kara bağlantısı yok askerlerin güvenliği yok malesef.
Sadece ve sadece çomarların gönderilmesi koşuluyla can ı yürekten desteklediğim göndermedir.

Hadi koş, tut oğlum, kıs kıs kıs..
Terörist dediğiniz deniz gezmişler Filistin'de savaştı.piste sizi alalım ak kefenliler.
yürüyerek gidiyordular ise şimdiye varmış olmaları muhtemeldir. 2018 yazıyor haberin üstünde o yüzden dedim. şimdi en başta müslüman/hristiyan/yahudi/budist/ateist fark etmeksizin zulüme uğrayan insanlara her zaman yardım etmiş ve tekrar tekrar edecek bir milletiz. tarihimiz tamamen bunun üzerine kuruludur. türklüğüm ile en çok övündüğüm şeylerin başında da bu gelir. bizim milletimiz özünde her zaman merhametli her zaman adaletlidir. tee orta asyada iken de böyleydi anadoluya gelip selçuklu olduğumuzda osmanlı olduğumuzda ve son kertede türkiye cumhuriyeti olduğumuzda da bu böyleydi. en azılı türk düşmanı olsanız bile içten içe bunu inkar edemezsiniz. ancak..

açıkçası ben bizim ülkemizdeki özellikle bu kendilerine "osmanlı torunuyuz" diyen akp lileri anlayamıyorum.. zamanında bizim hani o torunuyuz dedikleri osmanlı padişahları bile filistinlilere topraklarını satmamaları için paralar gönderdikleri halde. hatta o "cennet mekan abdülhamid han" dedikleri ve el üstünde tuttukları padişahımızın arapları çok iyi bildiğinden ve topraklarını satacaklarını da bildiğinden yahudilere satamasınlar diye oralardan mülk satın almışken.. yani bizim ecdadımız dahil bugünlerde yaşanacak şeyleri görmüş ve engellemeye çalışmışken bizzat arapların topraklarını, arazilerini yahudilere satıp yahudilere yaranmaya çalışıp, aç gözlülük yapıp israili kendi başlarına bela etmelerine ve üstelik üstelik "arap" coğrafyasında etrafındaki hiçbir soydaşı yardım etmezken bizim bu kadar olayın içerisine girmemizi yıllardır ve yıllardır bir türlü anlayamıyorum..

yardım etmeyelim demiyorum. bizzat atatürk bile oralarda savaşmış o topraklar bizim içinde kutsal. ancak işin içerisinde araplar olunca insan bir durup düşünüyor. suriye iç savaşında 5-6 milyon suriyeli bizim ülkemize kaçıp plajlarda nargile keyfi yaparken suriyeden ülkeye getirilen şehitlerimiz gözümün önüne gelince içimde değişik duygular oluşuyor öfke oluşuyor.. bugün girdik kudüse ve birçok evladımızı şehit verip israili durdurduk diyelim. peki bu fedakarlığın devamını getirecek mi kudüs de yaşayan bizim "ümmet"in arap mensuplarından ? hiç sanmıyorum..
Türkü ingilizlere satan toplumu kardeş bilen insanlar bu devleti yönetiyor. Vah benim zavallı ülkeme.
07.05.2021 tarihinde ankara´da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El Maliki ile görüsmesi sonrasi Mevlüt Cavusoglu´nun görüsmesi sonrasi bahsi gecen konudur.

el maliki´nin aciklamasina göre genelde bütün ülkeler filistin´in arkasinda durdugunu söylüyorlar ama hicbir icraat görmüyorlar. özellikle rusya´nin da büyük desteginin bulunmasindan bahsediliyor.

bir kac yil önce disisleri bakani cavusoglu´nin israil´i siddetli sekilde elestirisinde pkk ile israil´in ayni kulvarda yolculuk yaptigi konusu ele alniyordu. kendisinin de bildigi ama dile getirmedigi bir konu var. o da pkkli militanlar egitimlerini filistin ´den aliyorlar.

büyük ihtimal, türkiye ile filistin arasindaki konusmada pkkli militanlar filistin tarafindan egitilmeyecek, karsiliginda da türkiye filistin´i korumak icin parali askerlerini gönderecek.

türkiye izledigi politikalar sonucu su siralar bölgede tek basina kalmistir ve kendisine ortak arayisi icerisine girmistir (birinci dünya savasi öncesi durum).
abd´den destek görememekte. ab ile iliskileri neredeyse koparmis durumda. araplarla iliskiler bitme durumunda.
su siralar hükümetin izledigi politikalar tekrar arap dünyasinin kalbini kazanmaya calisma politikalari. Filistin ile iliskileri düzeltip, Misir ile de aradaki gerginligi azaltmaya calisiliyormus gibi geliyor.
Türkler Ermenilere Soykırım yaptı deyip! Ermenilerin sözde soykırım anıtına çelen bırakan ve pul bastıran Filistine ağlıyor ihvancılar!
Doğu Türkistan deyince körler, sağırlar ve dilsizler!
iki yüzlüler!
1'lik göndermiş olabiliriz belki.
Yahu şu araplardan bize hiçbir şekilde dost olmayacağını anlayabilmemiz için daha ne yapmaları gerekli? Sözde ermeni soykırımının 100. yılı için pul bastıran, anıt diken adamlar bunlar!
T: asla gerçekleşmeyecek eylem.

(img:#1)