Turkiye'de egitim sistemine sekil verenler, kendi kurduklari sistemde cocuklarini egitmiyor. Varin siz dusunun nasil bir sistem.
sorgulatmaz ezberletir. ogretmez ezberletir. ben hicbir öğretmen tanimiyorum ki bize bir vizyon olustursun yol göstersin. para iz varsa özel okula gönderin bebenizi gerçekten bak.
PISA egitim arastirmasina gore turkiye 72 ulke arasinda 50. siraya gerilemistir. tesekkurler pis yobazlar.
sınavları geçmek zordur tabi çünkü tam anlamıyla her şeyi ezberlemek zorundasınız. öğrenmene gerek yok. sadece yeteri kadar ezberlemeniz yeterli. zordur, çünkü Türkiye'nin eğitim sistemi avrupa'dan daha asya tarzıdır, bu da aslında bir şeyler öğrenmek ve kendini ifade etmede yaratıcı olmak yerine ezberlemenin ve problem çözmenin bir anlamıdır. daha fazla çalışmak gerekecek ancak bu, sistemimizin daha verimli olduğu anlamına gelmez elbette, çünkü amacınız, yüksek puanlar elde edemeyeceğinizi öğrenmeye çalışmaksa, Türkiye'de geçmeniz ve hayatta kalmanızdır.
edit: önceden Atatürk'ün hayatını şimdi ise akp "bütün okulları dini okullara dönüştürme şansımız var" diyor.
beğenmeyen varsa 24 haziranda iktidar olsun fazla bıdı bıdı etmesin .

aciz aciz .

bıdı bıdıya oy yok artık .
16 yılda 14 kez eğitim sistemini değiştiren insanların getirdiği ülkeyi yok etme projesidir. Bir ülkeyi nasıl yok edersiniz biliyor musunuz ?. O ülkenin genç beyinlerini zehirleyerek eğitimden ve bilimden uzaklaştırarak. Bu hükümet bunu tam olarak başardı. Eğitimi beceremeyen soruları çaldıran ve öğrencilerin hakkını söküp alan bir eğitim sistemine lanet olsun diyorum başka birşey demiyorum.
devletin güdümünde olduğu için batmış sistemdir. devletin meb denilen kurumu derhal özelleştirmesi gerekmektedir . dar gelirli olup başarılı olan öğrenciler için bir kısım devlet okulu özelleşme kapsamına alınmayabilir.

iktidara gelen her hükümet meb i, genç nesilleri kendi ideolojisinde yetiştirmek için kullanıyor. günümüzde ve geçmişte bunun örneğini gördük. üstelik zorunlu eğitim yüzünden başarısız, tembel öğrenciler, verdiğimiz vergilerle finanse ediliyor. bizler tembel, faydasız öğrencilere finansal kaynak mıyız ?

ayrıca bedava eğitim diye bir şey de yok. meb in bütçesi 2018 yılı için 92 milyar tl. bu bütçe vatandaşın vergileriyle oluşturuluyor nesi bedava ? bedava peynir sadece fare kapanında olur.

90 larda besim tibuk, ondan sonra günümüze değin cem toker söyledi bunlar kaç kere. vatandaş hala akıllanmadı.

siz gidin devletçi partilere, liberal görünüp sosyal harcamaları arttıran partilere oy verin sonra eğitim sistemi çok kötü diye ağlayın.
Yerlerdedir. Ne kadar eğitimli ve donanımlı bir bakan da gelse gene düzelmez. Neden çünkü balık baştan kokmuş. Bir tanıdığım üniversiteye yeni başladı ve hocaya dolaylı tümleç var dedi o cümlede. Hoca fıttırdı öyle bir şey yok dedi. Lise zamanınızda vardı o diye ekledi. Şimdi soruyorum madem üniversite farklı lisede farklı bir Türkçe işleniyor neden herkes tek bir konuda anlaşmıyor. Bu eleman mezun olunca tekrar lise formatına dönecek. Saçmalığın daniskası.
-Benim az işlerim var çocuklar sessizce oturun
-tmm
-serbestsiniz ama dışarı ses gitmesin
-ok.

Böyle bir sistemdir.
12 sene Türkçe dersi görüp üniversite sınavında türkçeden full çekemeyen mallar silsilesidir.
Her sene değiştiği için topyekün eleştri şansımız olmuyor.
Kitap okumayan bir neslin ne Türkçede ne de başka derslerde başarılı olmasını beklemeyin.13 senedir öğretmenlik yapan biri olarak oturmamış ve öğrenciyi geçirme modundaki sistemde böyle sonuçlar olması gayet normal.Teknoloji ve pek çok sebep çocukların başarısında önemli etkendir.gıdaların da etkilediğini düşünmekteyim.Ben kitaptan kafamı kaldırmazken şimdiki çocuklara zorla okutuyoruz.Disiplin sert uygulanmalı çünkü rahat bir toplumuz.
12 sene kendisi Türkçe görüp full çekebilmiş mi acaba? Anca bok atarsınız. Kendiniz bir boka yarıyor olsaydınız bu ülke bu durumda olmazdı.
basma kalıpçı bir sistemdir. gelişmiş aklını kullanan insanlar yetiştirdiklerini sanmiyorum.
her milli eğitim bakanı değişimiyle her an değişebilecek eğitim sistemi.
Geçen gün bi gundiyle kavga ettim kavgadan önce giderleşme esnasında 'bak ben üniversite de çok kavga ettim haaa' dedi gerisini siz düşünün artık adamlar universiteye kavga etmeye gidiyor tatile gidiyor ailesinden uzaklasıp rahat haraket etmeye gidiyor meslek edinmeye değil gel gelelim meslek edinse dahi edindiği meslekte is bulma olasiligi düşük cunku kisi okulu biti4siginde işin de yetkin biri olarak mezun olmuyor dolayısıyla bi is en iyi sahada öğrenilir ve isletmelerde yetistirmek uzere eleman almaya herzaman çekinir isterler ki hazır olsun herseyi bilsin deneyimli olsun ayrıca egitim sisteminde mevcut olan bazı meslekler(örn; uzay madenciligi) okuyan birisi türkiye de is bulamayip sokakta çöpculuk yapiyor çünkü turkiye de boyle bir iş sahası yok peki neden türkiyede iş sahası oluşmamış bir mesleğin eğitimini verirsin bre deyyus ve malesef ne yazık ki böyle yetkin bilgili insanlar beyin göcü yaşayıp türkiyeyi daha gelmemek üzere terk ediyorlar.
az kaldı sondan birinciyiz.
Ingilizce öğretmenleri devlet desteğiyle 1 2 yıl süreli olarak yurtdışına gidip konuşma dili geliştirmelidir okulda öğretilen ilgilizce fazla kalıp ve ezberci.
sistemi mi?
Olmayan sistemdir.
güncel Önemli Başlıklar