bugün

ermeni olan kendi mi yoksa rte mi ?

neden böyle yuvarlak açıklamalar yaparlar ki ?
bunu diyen birkac yıl önce ermeni fethullaha da değerli bir kıymet demişti.
kabineye bakınca insan sormadan edemiyor. bunların hangisi türk ki?
(bkz: ben gürcüyüm eşim arap)
rte gürcü değilmiydi yav. ha gerçi son bi kaç yıldır türk oldu o ayrı.
atatürkün sistemine göre lanetli yahudi bile seçimleri kazansa cumhurbaşkanı olabiliyor .

evet evet atatürk .

çok dahi bir lidermiş hakkaten gözlerim doldu yani o derece .
ırkçılığı göz göre göre yapıyor adam, zaten buna ekmek alma görevi bile verilmez eleman her gün tvde bazetn ülkeyi kardeş payındaki mafyanın yönetiğini düşünüyorum tek fark o kadar samimi değiller.
Kendini zeki sanan bir maymunun ortalık karıştırma maksatlı açtığı başlık. Olayın aslı hasip kaplanın "hdp nin başına bir türk getirtmem" dediği ırkçı ve faşizan açıklaması. Zaten parti içinden de kendisine gereken tepki verilmiştir.

--spoiler--

HDP, Hasip Kaplan'dan 'Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin' çıkışına tepki gösterdi.

Kaplan akşam saatlerinde attığı mesajda, "HDP kurultayında Demirtaş'ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek...!" yazdı.
Kaplan, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın yerine gelmesi gereken ismin de bir Kürt olması gerektiğini ifade etti.
Kaplan ayrıca, "Bana bakın her türlü ırkçılar, Kürt halkının yüzde onbir oyunu alan bir partide ,Kürt halkının yüzde 12 iradesine saygınız yoksa,benimde binde dir iradenize saygım yok,terbiyenizini takının,yoksa çok daha aşır konuşurum" mesajını attı.

Kaplan'ın mesajlarına HDP kurumsal hesabından tepki gösterdi.
HDP'nin hesabından atılan mesajda, "Hasip Kaplan Twitter hesabından yapılan ırkçı, ayrımcı ve ötekileştirici paylaşımların HDP anlayışı ve politikaları ile hiçbir ilgisi yoktur. Kınıyor ve ayıplıyoruz" denildi. Kaplan'a bir tepki de HDP Diyarbakır Milletvekili Ziya Pir'den geldi.

Pir, "Sarhoşken söylenen her söz ayıkken mutlaka düşünülmüştür!!!" dedi.

http://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-42625587

--spoiler--
güncel Önemli Başlıklar