bugün

Ben buna "batı kafası" ve "sola kayma" diyorum. Kullanılan kelimeler bile türkçe değil.
"Köylü milletin efendisidir." Diyen birinin izinde olduklarını söyleyen insanlar şimdiki zamanda köylüye yobaz, çomar, eğitimsiz diyorlar. Ne sevgisi kaldı çocukların ne saygısı.
Araplaşan bir milletten daha iyi olabilecek etkileşim.

Bi ara 13 14 yaşındaki kızlarla evlenelimmi tartışılıyodu bu ülkede.
doğru başladın ama bitiremedin. Bu konuda dünya'da yalnız değiliz benim şahsi gözlemlerime göre iran, Japonya, güney kore, Türkiye ilk sırada.

iran'da durumlar içler acısı a.b.d. rahatça halkı empoze edebiliyor bu yüzden siyasal islamiyet rejimi hakim. ufak bir açıkta a.b.d. hemen iran'a özgürlük getirmek için orada olacaktır.

güney Kore'de Japonya'da durumlar bizle aynı sayılır. Asya'da büyük küçük, saygı sevgi olayı bizle çok yakın. Onlarda etkilenme olayı bizdekiyle aynı. Ama zeki bir millet oldukları için bunu gençlerin ergenlik döneminde yaptıkları hata olarak uzatmadan kayıpsız atlatabiliyorlar.

Biz; iran ve güney kore asya ülkelerinin arasında bir yerdeyiz zarar gördük bizim ergenlik dönemimiz biraz uzun sürdü.

Kuzey kore bu tehlikenin farkında olmasından kendisini dış dünyaya kapattı ve a.b.d. ne kafa tutuyor.

edit: imla.
(bkz: Kültür emperyalizmi)
zinhar inanmam..

gıybet yapmayın orospu çocukları.
Keşke lan keşke etkilense en azından iyi kötü bir kültürü olur memleketin. Türkiye'de şuan hakim kültür ne amerikan k ne avrupa nede türk kültürüdür. Hakim kültür çomar kültürüdür ve önü alınmaz bir fırtına gibi de yayılmaya güçlenmeye devam ediyor.
fast food kültürüne bakınca bile aleni şekilde görülmektedir.
doğru yolda olduğumuzu gösterir.
bir kac on yıl sonra başlık sahibi gibi çoban çoban konuşanlarda azalır, oldu sana mis gibi memleket.
Dile getirmeye cesaret edemesek te gözümüzün önünde açıkça duran gerçektir.
30, 40 yıl öncenin fotoğraflarına, toplumuna bakın değişimi daha net anlayacaksınız.
Amerikan kültür dernekleri gibi derneklerin haricinde
Amerikan kültürü ülkenin dört köşesinde medya aracılığı ile topluma aktarılmakta.
Bugün birçok yerde küçük amerika olarak anılmaktayız.
insanlarımız Amerikan toplumu gibi yaşıyor, giyiniyor, ilişkiler kuruyor.
Medeni olarak gelişmişliği en amerikan kültürüne yakın modellerle tanımlıyoruz.
Amerikanın başkanlık sisteminden etkilenerek ülkenin yönetim biçimini bile değiştirdik.
Televizyondaki izlediğimiz diziler hep amerikan kültürünü yaşıyor.