bugün

Hadi ilk interneti ele alalim Her 5-10 dakikada bir internetim ne sekilde olursa olsun bir süreliğine kesiliyor (10-15 saniye) bir de aylik 50 gb gecersem hizim daha da dusuyor. Bize internet saglayan firmalarin hepsi insanlardan herhangi bir tepki gormedikleri icin geçirdikce geciriyorlar buna bir dur demek gerekiyor!

Ha bu sadece internet olayi degil, diger tum her seyde boyle. Elektrik faturasi dersin sana (bkz: trt payı) tut (bkz: kaçak kullanım bedeli)ne kadar odettirirler.

Gsm paketi aliyorsun ozel tuketiminden tut vur oteki vergilerine yarisindan fazlasi vergi, ev araba alacaksin, alacagin arabanin yurtdisi fiyati kadar vergi koyuyorlar.

Benzin, mazot desen sanki ceyrek altin aliyorsun bir depoda. Ve senin paran deger kaybediyor... 5 sene oncenin 1.5 turk lirasi 1 dolar ediyordu. Simdi ise 2.90-3.00 arasi gidip geliyor.

Elektrikli aletlere hic girmeyelim. Kdvsi o su busu, ederi 1000tl olan sey oluyor sana 1800-2000. Attigimiz adim bile vergi.

Devletimizin en temel gorevi vatandasi korumaktir, ama daha bu bile saglanamamisken bu kadar vergi alinmasi haksizliktir. Ve ustune ustluk vergi vermeyen yuzbinlerce esnaf, isyeri , hukumete yakin is ortaklari var.

Bunlara tepki gostermedikce, pardon ama bu duzen boyle gider arkadas!

unutma unutturma!

(bkz: 20 temmuz 2015 suruç patlaması)

(bkz: 2 ağustos 2015 doğubeyazıt patlaması)

(bkz: 10 ekim 2015 ankara patlaması)

(bkz: 12 ocak 2016 istanbul patlaması)

(bkz: 17 şubat ankara patlaması)

(bkz: 13 mart 2016 ankara patlaması)

(bkz: 19 mart 2016 istanbul patlaması)

(bkz: 1 mayıs 2016 gaziantep patlaması)

(bkz: 7 haziran 2016 vezneciler patlaması)

Edit: sikayetci olmakla alasi yok sadece daha iyi sartlar altinda yasamak istiyoruz neden bizim ulkemizde bir avrupa ulkesi gibi refah icinde olmasin? Tek temennim budur ulkemiz icin. Ama zor gibi gozukuyor.
lan bugün arkadaş elli tl para attım, banka biraz kesti biraz da vergi bindi 7 tlsi gitti amk.
yüzdeye vurursak %14 vergi oldu mu size.
ee geriye ne kaldı?
bankamatiğe oha diye bağırırken buldum kendimi.

vergilerin bokunu çıkartmaktır.

otomatik stabilizatörünüze koyayım.
dünyanın başka bir ülkesinde olması imkansız olandır. eğer ki denemeye kalkan bir ülke olursa ertesi hafta dört bir yanı isyanlarla dolup taşardı.
Şikayetçi olan gidebilir diyor. Yuzsuze bak. Ingiltere olsak tamam diyecegim. Ama su pasaportun iran pasaportundan bi farki yok.
güncel Önemli Başlıklar