bugün

cennette yaşıyoruz dedirtenzo.

migrostan 70 cl viski + çerezler + çukulatalar= 85 TL.
orta yollu bir eskort= 120 TL.

resmen 200 TL ye alem yapılıyor ulan, bu yaklaşık 70 euro ki italya da pespaye bir restaurantta öğle yemeği bile yiyemezsiniz.

selam ve dua ile.
o bir şey mi? insan hayatı bedava!
hayat ucuzdur evet... örnek: (bkz: soma)

o değil de polonya'da 4 yüro gibi bişeye koca pizza yiyip bira içiyordum... neden orda kalmadım acaba?
sözcü okurları magneti olmuş tespittir. ortaya bilimsel veriler koyulmuş hala ideolojik temelde itirazlar görülmekte. taş kafalar sizi.
chivas'ın şişesi 120 lira olmuş, adam o paraya aids olursun diyip takdir bekliyor.

cillop gibi ülke türkiye kardeşim, haklısın.
kesinlikle katıldığım önerme. cebine 20 lira koyun adam bıçaklıyor bizim burdaki tinerciler. mevzu o dimi ben yanlış gelmedim?
cebindeki paraya, katlandığın koşullara göre değişir.
Ya he he,
Tanım:bim kafası.
insan hayatindan bahsediyorsak cok ucuz,mesela pizza siparis edin ayni anda ambulans cagirin emin olun pizza once gelir.
bulgur makarna ile beslenen bir fakirsen öyledir.
Biz de onu diyoz zaten, ölen ölene amk ülkesinde baksana.
Ya araba kırmızı ışıkta geçer çarpar, ya sarhoştur çarpar, ya baliciye kurban gidersin, ya manyağın biri sırf baktın diye takar bıçağı, sevgilinin eski sevgilisi aynı manyak çıkabilir, kocan manyak çıkabilir döve döve öldürebilir, evine hırsız girebilir 52 ekran tv için Ölebilirsin, soba dumanı veya doğalgaza kurban gidebilirsin, tek işi asansör olan tekniker işini iyi yapmaz ve Ölebilirsin, sokakta kavga görürsün ayırayım diye gidip gelemeyebilirsin, maça gidersen Ölebilirsin, maça gitmeyip herhangi bir takıma ait bi kaşkol forma falan giysen yine de Ölebilirsin, terörist bir saldırıya kurban gidip Ölebilirsin, askere gidip Ölebilirsin, askere gitmeden daha yoldayken otobüs şoförü uyukladı diye de Ölebilirsin, işten eve dönerken bi Mitingin ortasında kalıp Ölebilirsin, mitinge katılıp Ölebilirsin, evinde otururken düğün kutlaması yapan biri havaya sıkar ve taa ordan seni vurabilir, düğün konvoyunda yolunu kesen elemana para vermedin diye Ölebilirsin, parayı az bulurlarsa da Ölebilirsin, doktor yanlış teşhis koyar veya doktorsundur hasta yakını seni döver Ölebilirsin, sevgilinle yürürken laf atarlar kavga edersin ölürsün, kavga etmezsin sevgilin ayrılır depresyona gidersin kimse seni sikine takmaz büyük ihtimalle Ölebilirsin...

Süper ucuz işte, hatta bedava.
doğrudur en ucuz şey insan hayatıdır .
düşük bütçeli uyuşturucu reklamıdır.
Evin damı çöktü 3 çocuk öldü haberi ile yine yüze tokat gibi vuran gerçekliktir.

http://www.hurriyet.com.t...leri_kriminal/adliolaylar
türkiyede insan hayatı süper ucuz aynen, her gün yüzlerce insanımızı kaybediyoruz.
Eski türkiyede erdoğan yoktu. Öyle %10 - %20 zamma ağlayanlara gelsin.

görsel
(bkz: aradığınız tüik e şu anda ulaşılamıyor)
sol hükumet dönemlerinde inim inim inleyen halkın sırtına $ 500 lük zamların olduğu yılları unutanlara hatırlatılması gereken söylemdir. insanımız ne çektiyse sol zihniyetten bide kemalistlerden çekmiştir.
Orada ecevitin açıkladığı zamlar demirelin yaptığı zamlar. Sizin siyasi dedeniz Demirel. Ecevit muhalefet.

Mallar anlasın diye detaylı açıkladım. Link de bırakıyorum ama mal işte. Anlamaz.

https://m.youtube.com/watch?v=vEbGnHSsFJE
great amerıca!!!
corona testi ve tedavisi :35 bin dolar$
32.3050.000 tl
ambulans hizmeti:1000 $
9.230.000tl
bir günlük yatak hizmeti 2500$
23.075.000 tl
muayene ücreti:500 $
4.615.000 tl
super güç türkıye'de
corana testi bedava
ambulans bedava
bir günlük yatak hizmeti bedava
muayene ücreti:15 tl
"Avrupa'da Hayat Çok Ucuz"
8 x Yumurta: 3,59€
insan hayatının değerinin ve emeğinin süper ucuz olmasıdır.

Keşke alamanyadan emekli maaşım olsada burada yesem.
beni kıskandıran gerçektir. sabrediyorum bir iki sene kaldı. kurulu düzenimi de bozup ilk iş güzel manzaralı bir ev alacağım türkiyeden.

inanmıyor musunuz ? yazları türkiye geldiğimde arabamın benzinini doldururken hep fulletirdim. almanya da fulletmiyorum pahalı oluyor. az biraz benzine zam geldi diye çıldırdığınız günleri de unutmayacağız.
Doğrudur.
görsel
güncel Önemli Başlıklar