bugün

cevabını bir türlü bulamadığım sorundur acaba türkiye oyuncularını iyi pazarlıyamıyormu.
Anlamak için Türk futbolunun son 20 yılını yönetenlere bakmak yeterlidir efendim.
çünkü ülkede herkesin futbolu çok iyi bilmesinden dolayı.
ben sana söyliyim. ülkede eğitim sistemi gelişir ve kişilerin ceplerine değil insanlara, geleceğe yatırım ne zaman yapılırsa o zaman futbol da gelişir herşey gelişir.
alakasız olacak ama bir örnek veriyim müteahhit ali ağaoğlunu zengin eden akp gibi. bunun gibi yüzlerce örnek var ülkemizde.
ülkede futbolcu olmak için para ödüyor babalar. halbuki çocukta yetenek yok futboldan anlamıyor halısaha topçusu kadar ama babası zengin yazdırıyor gs ye fb ye bjk ye. sen gördün mü hiç bu 3 büyük takımdan çıkmış altyapıdan çıkmış futbolcu ?
10 yılda belki 2 tane. 20 yaşına gelenlerde bank asya, sonrada alt liglerin yolunu tutarak devam ediyor.
(bkz: aziz yıldırm)
(bkz: mahmut uslu)
(bkz: levent nazifoğlu)
(bkz: yıldırım demirören)
siyasetin futbola karışması.
ben ispanyada ingilterede liselerde ilkokullarda bu kadar futbol oynandığını düşünmüyorum demek ki en büyük sorun menegar.
yerinde mi sayıyor bence daha çok geriliyor gibi. yani hem oyun geri hem taraflar gergin.
sanki tek yerinde sayan şey futbolmuş gibi yazarda tespit yaptım sanmış. aksine daha geri giden bir sürü şey var.