bugün

çaylakken 40 karakterden daha kısa entry giremiyormuşum , cevabım ''Zaman'' .
suriyelilere harcanan para.
Döl. Evet bence bu yoksa etrafta bu kadar döl israfı görmezdik.
askerde yemeklerden artıp çöpe dökülen yemeklerdir.
bu durumun ülkedeki tüm birliklerde benzer olduğunu düşünürsek daha büyük israf yoktur, görenler bilir manzarayı.
zaman, araba, benzin.
Oy pusulası.
Zamandır.
kürk mantolu Madonna.
Zaman.

Kimse zamanın kıymetini bilmiyor, en başta bürokrasimiz.
Beyin bence kesinlikle insan beynini israf ediyor kullanmıyor gerekli yerde gerekli zamanda kullanmıyor bence bizim ülkede çoğu insan beyinsiz yaşayabilir..
Saymakla bitmez evet.
1) restaurantlara gelen bayatlayınca çöpe atılan kamyon kamyon ekmekler. (Bir okul kantinine verilip tost yapılarak dönüştürüle bilir)
2) serpme kahvaltılarda küçük kaplara konulan bal çikolata tahin vs.(isteğe göre gidilip yiyeceği miktar kadar alınabilir)
3)iyi niyetinizi ve anlayışınızı görmeyenlere tükettiğiniz nefes(siktir edilebilir)
4)gelecek kaygısı ve mutsuzlukla harcanan ömür(intihar edilebilir)şaka (herşeyin bir süreç olduğuna kendini inandırabilir). Ve dahası...
Barış... bitmek üzere. Sonsuz savaşa hazırlanın.
Kalp gözü.

Zira hiç kullanılmadan yok oluyor denilebilir .
iyi niyetim.
kesinlikle;

(bkz: su)
Beyin... Hiç gerekli yerlerde kullanılmıyor. Safi israf.
Zaman.
(bkz: sözlük).
Döl.
Çünkü ortalık döl israfı kaynıyor.
(bkz: beyin israfı)
Ekmek olabilir.
Sperm...
insanlık.
Zamandır. Son kurduğu devlet 100 yıllık olan bir ülkede katma değerli hiçbir şey üretilmemesi utanç verici olmalı normal şartlarda. Ama arsayı kat karşılığı verip katların kirası daha tatlı.
para abi para o kadar açık ki adam eğitim bütçesinden kısıp diyanete bütçe ayırıyor felan attırıyor.
akademisyenler. işin içinde olduğum için biliyorum. giden gidene.

alfred kantorowitz nazi almanyasından türkiye'ye kaçıp diş hekimliğini kuruyor, 90 yıl sonra mezun olan türk diş hekimi almanya'ya kaçıyor.