bugün

türkiye cumhuriyetinin kuruluşundan itibaren muhafazakar-milliyetçi kesimin büyük fedakarlıklar vermesine rağmen garip bir şekilde olan olay.
doğu toplumu olduğumuz için gelenekçi yapımızdan taviz vermediğimiz ve batının paçasına yapışan bir ülke değil de tarihimizle doğru orantıda gidecek bir devlet kuracağını düşünerek varıyla yoğuyla savaşan bu kesim cumhuriyetin ilanından sonra başta dini olmak üzere hiç bir töresini tam olarak yaşayamamıştır.
ama yavaş yavaş taşlar yerine oturmaya başladı gördüğünüz gibi..
peygamberin bir hadisini hatırlatmak isterim: "hiç bir müslüman kavim 100 seneden fazla kafir bir yönetim ile yönetilemez."
"hiç bir müslüman kavim 100 seneden fazla kafir bir yönetim ile yönetilemez."

Aynen öyle diyorum ve devam ediyorum: "Türkiye Amerika'dan verilen telkinlerle yönetilemez." Ayrıca kavim ne la?
tarih boyu hep azınlık olan bu azgın topluluğun, ülkenin gerçek sahiplerini başka yerlere yollama çabalarına da göt ile gülmeme neden olur. olur canım tamam gideyim.
(bkz: hayata dair iç burkan detaylar)
Türkiyeyi anlamamış bir zihniyetin tespitidir, Türkiye yi ittihat terakki kurmustur ve bugüne kadar da bazen sag, bazen de sol gözükerek yönetmiştir ülkeyi, şimdi ergenekon sürecinde tasfiye olan hareket ittihat terakkidir, bugün eger chp-mhp ve pkk arasında fark kalmamışsa bu onların ittihat terakkinin sag sol ve bölücü kanatları oldukları içindir, onlara verilen görevi yapmıs demirellerdir hepsi, bunların kendi fikri yoktur ve görev insanıdırlar, asla hizmet etmek için haktan oy istemediler, siyasetçilerin şerefsiz oldugu, zübükteki siyasetci tipi, işte bu derinde ittihat terakkinin kucagında, boylu boyunca oturmus bu demirel tipi siyasetcidir, tayyip erdogan bu tiyatroyu milli bir koalisyonla yıkmıstır,ittihat terakki bu ülkeden silinecektir...
kendi içinde çelişki barındıran sözde tespittir. cumhuriyeti kuranlar, yani atatürk ve kadrosu sağcı ise, sonradan hangi solcular ülkeyi yönetmiştir. türkiye'yi kuranlar derken, osmanlı devletinin kuruluşu kastediliyorsa, o zaman sağcılık solculuk kavramı dahi yoktu. keza, 1950 yılından sonra milliyetçi-muhafazakar oldukları savıyla ülkeyi sağcılar yönetmiş ve ülke abd'nin yarı-sömürgesi durumuna getirilmiştir. 2002 yılından sonra ise, ülke tam sömürge olma yönünde hızla ilerlemiştir. (bkz: durmak yok satışa devam).
ohadır. yuhtur.

türkiye'yi sağcı da solcu da olmayan demokratlar kurmuşken, şimdilerde muhafazakar sağcılar yönetiyor. maalesef chp falan solcu da değildir. ki onlar bile başta değildir.

(bkz: hani)
(bkz: solcular nerede)
bu ülkeyi ne sol kurdu ne sağ. bu ülkeyi mustafa kemal önderliğindeki türk ordusu ve türk halkı kurdu.

sol-sağ saçmalığı daha sonradan amerikanın fişeklemesiyle pörtletilmiştir.
(bkz: beyaz türklerin dindarları irana yollamak istemesi)
(bkz: dünyayı tersten algılamak)
komplo teorisi, paranoya, şizofren belirtisi, hipokondriyazis, depresif ve kaygı bozukluğu. emmmm sanırım yeterli oldu
türkiye kurulduğunda sağcı solcu kavramı olmadığı için üstüne düşülmeyecek saçma sapan kırma tespiti.
türkiye'yi bir osmanlı subayı olan atatürk ve arkadaşlarının tek başlarına kurduğunu sanan andavalların anlayamayacağı bir durumdur. atatürk'ün savaşacak adam bulmak için camiilere gidip hutbe verdiğini, din diyanet işlerine kurtuluş savaşında sarıldığını bilmeyen yoktur bu ülkede. aynı zamanda cumhuriyetin kurulmasından sonra kendiyle çeliştiğini de...
tam tersidir.

doğrusu için, türkiye'yi ilericilerin kurup gericilerin yönetmesi

bkz: türkiye yi ilericilerin kurduğu gerçeği
sağcılık daha güçlü hüküm sürerken olması imkansıza yakın gibidir.
sağ sol kavramının günümüze uyarlandığı doğru bir önerme. öyle ki harf inkılabı ile geçmişine bağlı insanlardaki eğitim ateşini söndürüp, bir anda milyonlarca cahil üreten bir yapı olduğu için durum bu güne kadar böyle gelmiştir.
güncel Önemli Başlıklar