bugün

iş çalışma anlamında nacizane bir tespit yapmak isterim Herkes garavat takma meraklısı olduğundan biraz böyle bir ülke olduk.kimse oto tamirciliği,demirci,tornacı vs vs iş kollarını beğenip çalışmadığı ve burun kıvırdığı için bu sektörler kısmen uzun yıllar önce kan kaybetmeye başladı.birde anne ve babalar oku adam ol yoksa veririz seni bi tamircinin yanına sürünürsün mentalitesinden ötürü tüm gençler okumaya iyi yerlerde iyi kariyer bol maiş peşine empoze edildi.aq benim kaportacı arkadaşım 5 mühendis kadar maaiş alıyor tornacı arkadaşın topkapıda atölyesi altında bmw si var nasıl olacak.kısaca meslek sahibi olmak gerekiyor.ülkeye üretim anlamında bir katkımız olmadığında,oxford mezunu garavatlı 38 dil bilen adam olsan ne olur olmasan ne olur.memleket o refah seviyesinde olmadığında hepsi hikaye.aslında yazımın başında bir noktayı es geçtik iktidarlar gençlere üretim anlamında kaynak ve girişimcilik sunmadığı için önemli ölçüde böyle bir tablo ortaya çıkıyor.
meral akşener'in Cumhurbaşkanlığı Seçim Kampanyası Başlangıç Toplantısı'nda yaptığı tespit.