bugün

Sömürülecek çok kaynağı var. En başta toprağı.
Türkiyenin şuan bir saldırıya, işgale uğraması için büyük kışkırtma yapması lazım. Gidip bir avrupa ülkesini bombalamak falan. Yoksa imkansız bu durum.
trabzonlullar ve konyalılar yüzünden. yozgatlılar da etken tabii ki.
birkaç sebebi vardır. şöyle ki

1-) fiilen işgale gerek duyulmamaktadır. çünkü cumhuriyetin tüm kazanımları atatürk vefat ettikten sonra başa gelen ( sağcısı solcusu muhafazakarı fark etmez ) tüm liderler tarafından kaybedildi. içimizde her tarafımız zaten dolaylı yollardan işgal edildi. ekonomimiz maalesef ki tamamen dışa bağımlı hale geldi. şu andaki hükümetin yılmaz savunucuları her ne kadar "imf ye borç veriyoruz cağnımmm" dese bile durum bunun fersah fersah uzağında..

2-) fiili bir işgale kalkışırlarsa afedersin sker atarız gelenleri. tamam toplum yapımız bozuldu iyice. toplumun tamamı bu siyasetçiler yüzünden birbirine düşman oldu ama herhangi bir işgal durumunda bu ülke sınırlarına giren hiç kimse sağ çıkamaz. bunu diğer tüm devletlerde biliyorlar.

3-) türkiye cumhuriyeti her şeye rağmen bölgedeki en büyük güçlerden bir tanesi. coğrafyamız içerisinde biz ve irandan başka köklü devlet gelenekleri olan başka bir ülke yok. ırak-afganistan-suriye-libya dağılmaya en müsait yerlerdi oraları hallettiler zaten. arabistan ve mısır bile tarihi olan devletler olmalarına rağmen bizim kadar sağlam değiller. o yüzden türkiyenin tam güçlü değil ama böyle pkk eli ile ypg eli ile ışid*fetö*dhkp c gibi terör örgütleri ile hafif hafif zayıflatılarak var olması daha çok işlerine geliyor o "dış güşler"in..
Bunu çok kez ben de düşündüm.
Petrol yok, doğalgaz yok.. bu adam ne demeye masraf edip bize savaş açsın.

kendimizi dev aynasında görmekten kaynaklı tamamen.
Biz sınırın ötesindeki yaralarımızı bakıp iç çekeriz Batum, halep, Kerkük, Musul, Selanik..

Adam gider 10 bin km ötede her yerde masaya oturur.

Velhasıl bir musul'u alsak bile bunun adama bir zararı neredeyse yok.

Türkiye ekonomik yönden dahi dışarıya bağımlı ayrıca, bu dahi bir faktör.

Gel gelelim özel sorunlarımız olan Yunanistan gibi komşu devletlerin ise işgal etmeye gücü yok.
Onlar tarafımızdan işgal edilir olası bir hatalarında.
Zihnen olduğu yeri kabullenmiş, ekonomik modeller ile dünya alt segmentinde emeği sömürülen yaptığı ucuz aldığı pahalı olan, kültürü ve dilini değişim ivmesi son 300 yıldır batı olan,ordusuna ve siyasetine dış eksenli güçlerin dolayı veya direk hakim olduğu bir ülke işgal edilmemiş midir? işgal edildiğinin bilincinde dahi değil ki işgal aleyhine adım atsın.
belki de zaten işgal altındadır .

görsel
güncel Önemli Başlıklar