bugün

su götürmez gerçek .

bu önermeyi yanlış bulan insanda türkiye'nin avrupa ülkesi olduğu sanrısıyla mutlu olabilen kendiyle barışık garip insandır.
(bkz: acı ama gerçek)
neye göre? kime göre? belli olmayan, üçüncü dünya kafasını yaşayan kişilerin avrupa odaklı sıçırtmasıdır.
aynı zamanda gelişmemiş ülke diyemedikleri için gelişmekte olan ülke de derler.

hatta son zamanlarda gerilemekte olan ülke de denilebilir.
Katiksiz, saf gercektir. Bunu gormek icin sokaga adim atmak yeterlidir. Sokaga cikmaya usenenler birkac gazete okuyup bu durumu kavrayabilirler.
Üretimiyle tüketimi , kahvehaneleriyle üniversitelerinin sayısı ters orantılı olan bir ülke için üçüncülük bile iyi bir seviyedir.
milli takım performansıyla da belli olmuştur artık.
Aslına bakılırsa Türkiye ne 3.Dünya ülkesidir ne 2.Dünya Ülkesi ne de 1.Dünya Ülkesi. Öyle bir yerdeyiz ki yeri geliyor kendimizi 1.sınıftan sayıyoruz, yeri geliyor 3.sınıftan. işte böyle bir durumda, arafta asılı kalmışız, hiçbir şeyin tam bir parçası olamıyoruz.
Muasır medeniyetler seviyesinden uzak bir ülke olduğumuz kanıksanamaz bir gerçektir.
kimlere göre belirlenen standartın üçüncüsüyüz düşündüren önerme.

neye göre kime göre 3. dünya ülkesiyiz

petrol için kan akıtmaktan korkmayan çekinmeyen milletlere göre mi

tuvalette götünü bile yıkamayan milletlere göre mi

neye göre kime göre allasen.

hep böyle diye diye milletimizi aşağılık kompleksine sürüklediler

ve bizi iş yapamaz üretemez diyerek tüketim toplumu haline dönüştürdüler

bizden biri birşey üretse hemen çakmadır yaftası vuruldu ve kendimize inanamaz olduk

onlar bize böyle dedikçe biz ne yaptık: taklitçilikten özentiden ileri gidebildik mi?

dünya tarihi boyunca tarihin akışında önemli etkileri olan bir millet nasıl oldu da kendi kendine beceriksizliği yakıştırabildi?
her konuda üçüncü dünya ülkeleriyle bile yarışamayacak düzeydeyiz. ülke cehalet ülkesi.
doğrudur. milli takımı saçma sapan işlerle elenmiş, bunu bırakıp hala fb. gs. bjk sidik yarışı yapabilen beyinsizlerinden anlayabilirsiniz.
bu gerçeği kabullenmek için.sadece şu yolsuzluk operasyonunda yaşananlar bile yeter.
kıymet bilmezliktir, vurdumduymazlıktır.
olur mu öyle şey? yol yaptılar yol(sanki ışınlanmayı buldular), yeni yeni devlet eliyle yapılmış binalarımız filan da var. dünya üzerinde hangi devlet yapar bunları? ayrıca çok sosyal bir devletiz, fakir ailelere 3 aydan 3 aya 100 tl yardım yapılıyor ne habersiniz? ey gidim.

bir de zorunlu olarak yapması gerekenleri, yarım yamalak yaptıkları halde insanın gözüne sokmazlar mı? böyle atlayasım geliyor üstlerine.
(bkz: muz cumhuriyetinde yaşamak) ile aynı tespittir.
ya nolacağıdı?

suçu her ne olursa olsun. (bakın her ne olursa olsun diyorum) bir şekilde bu ülkenin yargı mahkemelerinde yargılanmış bir adamın parti kurmasına izin veren siyasete göz yumup yetmezmiş gibi birde o adamı başbakan yapan ülke halkından,vatan hainliği ile suçlanmış ve üstelik suçları da sabit görülmüş insanlarla dolu bir meclis kurulmasına zemin hazırlayan siyaset sisteminden, tüm bunlar olurken sırf maaşlarını Türkiye cumhuriyetinden değil de FBI dan aldığı için hiç bir şekilde bu kadar olaya müdahale etmediği iddia edilen ordudan, tamamen çökmüş ve yozlaşmış eğitim sisteminden...* uzay üssü kurmalarını, eğitimde çığır açmalarını, ekonomide devrim yapmalarını mı falan mı bekliyordunuz?

bir grup, ülkemizin 3. dünya ülkesi olup olmadığını tartışadursun, ben acaba biz dünya ülkesi miyiz? dünyada böyle başka bir ülke var mı lan gibi sorular sormaya başladım bile.
kesinlikle 3. değildir 2. dir hakkını yemeyelim.
sadece bir devlet hastanesine gitmek bunu anlamak için yeter.
hem de istanbulun göbeğinde.
bu her yıl darbelerin olduğu sikindirik afrika ülkelerinden daha sikindirik ülkedir.

nitekim bolluk içinde yoksulluk çekenlerin ülkesidir türkiye , yoğun cehaletle harmanlanmış ve beyni alınmış insanların topluluğudur , öyle ki hırsızlıklar bile allah için yapıldığı söylense yer bu hıyarlar.
Doğrudur. Yoksa yıllardan beri gelişmekte olan ülkeler arasında yer almazdı sırf ayıp olmasın diye öyle gösteriyorlar zaten gelişmekte olan nedir yani.
hangi gelişmiş ülkede cumhurbaşkanı zırt pırt muhtarlarla sarayda toplanıyor.
Üçüncü dünya ülkeleri bari ne olduğunun farkında. Biz kendimizi Ortadoğu ve bakanların lideri falan sanıyoruz. Hayaller ülkesi burası azizim. Hayal kurmak parayla mı amk!
Biz böyleyiz işte.

https://nutukcu.files.wor...ele25c5259ftiri.jpg?w=246
Sıradan bir ortadoğu ülkesi diyerek ülkede olan patlamaları haber değeri olarak bile görmüyor çoğu ülke.

Siz varın düşünün.
güncel Önemli Başlıklar