bugün

evet arkadaşlar; inanın şaka gibi gelebilir ama gerçek budur.

siyasetten eğitime, sağlıktan bilime kadar kemalizmin müdahalesi mevcuttur. yok bir yasa çıkartırsınız vatan haini olursunuz, efendime söyleyeyim bir şey dersiniz darbe yaparlar. yahu şu yanlış dersiniz atatürk inkilaplarına yapılmış saygısızlık olur...

etmeyin arkadaşlar, atatürk yaşadığında tek silah aynalı martindi. şimdi binlerce kilometre giden füzeler mevcut.
yani; atatürk ü sevme demiyorum sev ama hobi olarak sev, yine sev fakat tapma arkadaş, düşüncelerini günümüze devşirme.

millet uzaya giderken bizim çok akıllı, über aydın, çağdaş kemalistlerimiz ise sadece bir bez parçası olan; analarımızın, bacılarımızın, kendi içimizden türk ve türkiye vatandaşı olan insanlarımızın taktığı başörtüsüne, yok türban, yok başörtüsü, yok öyle bağlarsan siyasi simge yok böyle bağlarsan vatana ihanet gibi saçma sapan yaklaşımlarla düşmanlık yapmaktadırlar...

kısaca kemalizm siyasetten eğitime, sağlıktan bilime her alandan temizlenmelidir...
(bkz: kemalizm ilerlemeden cok gerileme demektir).
başlığın şeriat için tek engel kemalizmdir olarak değiştirilmesi gerekmektedir.
türkiyenin önündeki en büyük engel kemalizmdir halinin kulağa daha hoş geldiği önerme. sonuna kadar katılıyorum.
kemalizm ilerlemenin adıdır, birileri kıskançlığından söylüyor uymayınız çocuktur bunlar!...
sonuna kadar katılmadığım, önerme...
türkiye önündeki tek engel geri kafalılıktır. bu kemalistlerde de var, dincilerde de var, bilmem necilerde de var.

yahu arkadaş bir defa birinin çıkıp "ben kemalistim, dini konuları sokakta görmeye tahammül edemiyorum" demek te geri kafalılıktır, "ben dinciyim, kadınları bu şekilde giyinmiş görmeye dayanamıyorum" demek te geri kafalılıktır.

herkes birbirinden yaşam tarzlarını değiştirmesini beklerken türkiye nereye daha iyiye gidecek onuda anlamadım ben. koca koca insanlar 60 yaşına gelmiş aklı başında diyeceğim ama uçmuş artık kafasından hala sesi soluğu çıkmayan birine laf atıp onu değiştirmeye çalışırken daha çok otururuz götümüzün üstüne biz.
göte gelmemek için tek engeldir evet.Onu da başarınca az kaldı satıcaksınız vatanı ha gayret..

(bkz: bi bitmediniz amına koyim)
kemalizm mi kaldı? hani nerede?

ayrıca türkiyenin önündeki tüm engeller kendi koyduklarıdır.
(bkz: kürtsün ve cemaatçisin değil mi)
Cahilliğin doruk noktasını ifade eden cümledir. Önce Kemalizmin ne olduğunu sormak gerekmektedir.
Başörtüsü, Türban hala sorun olduğu halde Önceki iktidar dönemlerinde olduğu gibi camilerde Cuma namazları sonrasında neden gösteriler düzenlenmemektedir? ironiler deryası ülkemde saplar samanlar bilinçli olarak karıştırılmaya devam ediyor ne yazık ki...
tek engel değil, en büyük engeldir. yine kemalizmin birçok unsuru türkiye'nin önünde engeldir. mesela milliyetçilik/kavmiyetçilik engeldir. mesela mezhepçilik az da olsa engeldir. sol kökenli ideolojiler engeldir. insanlar yıllardır uyutulmaktadır. bir kemalizm türküsü tutturmuşlar, abd-israil'in maşalığını yaptıklarının farkında değiller. batı ile savaşıp, batı'da ne varsa getirdiler(laiklik/sekülerizm dahil). bir de bunu kurtuluş sanıyorlar. çağdaşlık, uygarlık, medeniyet sanıyorlar. 'kusursuz' bir ulu önder getirmişler. diyorlar ki o olmasaydı biz 'şöyle' olurduk, 'böyle' olurduk. mezkur önderin kemikleri sızlıyormuş felan filan, hepiniz biliyorsunuz, aynı şeyler. yahu bu nasıl bir bağnazlıktır? bir insan hem islam'ı kabul edecek, hem de islam'ın, allah'ın hükümlerini bir kenara koyarak, laik/seküler zihniyetin hükümlerini getirecek? hem ingilizleri, yunanlıları, fransızları yendiğini iddia edecek, hem de toplumunu ingiliz, fransız toplumları gibi oluşturacak? hem fransaya sövecek, hem de fransadan laikliği alacak? anlamıyorlar. kemalizm ya da başka bir beşeri düzen farketmez, hiçbiri evrene uygun düzen değil. insana uygun düzen değil. türkiye'nin ve dünyanın önündeki engeller beşeri dinler/ideolojiler/dünya görüşleridir. istisnasız hepsi insanı bir çıkmaza sürüklemektedir. insanı nefsine hapsetmektedir. insanı insanla yıpratmaktadır.
bu ülke için tek engel sizsiniz diye cevap verilesi önerme...
% 8 e kadar düşün güruhun dededen öğrendiği yaygaracılık yöntemiyle ülkenin önündeki tek el frenidir. gerçekten çok yazık..
bana göre Türkiye'nin önündeki en büyük engel kemalizm değil aksine bağnaz okuyup araştırmayan kim ne dedi onun peşinden koşan sorgulamayan geri zekalılardır.
Allah'ım milletimi her türlü saplantıdan kurtar da biz de aya çıkalım artık.
aynı adam: kemalistler diye bir kesim var. %8 olmalarına rağmen tayyibin her işine takoz oluyorlar.
aynı adam: başkanlık sistemiyle bürokraside takılan işler bir tayyip imzasıyla şıp diye halloluyor.
aynı adam: halk aptal mı, bak 70 yıldır iktidarı kemalistlere vermedi.
aynı adam: bakın kemalistlere 70 yıldır ülkeye çaktıkları bir çivi var mı?
Yanlış söylem.
Türkiye'nin önündeki tek engel koltuklarında kopamayan siyasilerdir,
Kemalist, dinci, sağcı, solcu(HDP hariç) vatan deyip dururken hepsi birbirini vatan haini ilan edip duruyor,
Zaten dinazor olmuş başkanların ve çevresine topladığı heyetlerin durumu ortada,
Yeni nesil siyasetçiler ülkeyi aydınlığa çıkarabilir.
Gerisi Türkiye'nin önündeki çin seddidir.
Türkiye' nin önündeki tek engel malumdur. Önündedir... *
" hoşt " dedirten ifade .
Siyasal islamcılık:hop kardeşim nereye.
Zamanında abd ajanları Graham fuller ve Henry Barkey'in hepsi "Kemalizm tasfiye edilmelidir" temalı cilt cilt kitap yazarak ortaya sürdüğü iddiadır. Bunları fetöcü yayınevleri basar, ibne yandaşlar okurdu. Biri bile demedi ki "la cia böyle diyorsa bu işte bir terslik olmalı".

Milyon kere ispatlanmış bir gerçektir ki siyasal islamcılar cia'nın, mi6'nın gayrı meşru çocuklarıdır. Her piç gibi bunların da Çoğu babalarını tanımazlar bile..
bu memleketin önündeki tek engel yobazlardır

kurtulmamıza da az kaldı.
turkiyenin komple boka batirilabilmesinin onundeki tek engel kemalizmdir, dogrudur.
Çok doğru bir tespit.
güncel Önemli Başlıklar