bugün

show tv'de 2 dönem olarak yayınlanmış olan, popstar'ın tiyatro versiyonu program.
beren saat'e hatırla sevgiligibi bir yapıtta yer alma şansını veren yarışma. ilk türkiye'nin yıldızları'ndan çoğu yarışmacı dizilerde yer bulmuştur. popstardan çok daha başarılı sonuçları vardır. tabi akademi türkiye'de bu konuda çok daha iyidir. özgür'ü, timuçin'i, rahmetli barış akarsu'yu, pınar aydın'ı ve de son olarak tolga futacı'yı dahil etmiştir dizilere. daha'nın sevgilisi olan gene yarışmacı kız vardı adını unuttum onu da kanal 7 ya da samanyolu olabilir bir dizide görmüştüm. işte türkiye'nin yıldızları şarkıcı yarışmacıları kadar iş yapmıştır.
yıllar sonra anlaşıldığı üzere türevlerinin tek işe yaramış versiyonudur.

diğer popstar yarışmalarının ismini bile hatırlamıyorum, yarışmacıları ve kazananları hatırlamak şöyle dursun. oysa o kadar çok vardı ki onlardan. o kadar pohpohlanmış, o derece göklere çıkartılmış, neler neler vaad etmişler ve vaad edilmişti onlara. şimdi hiç kimse oldular. hatta önceki hayatlarından çok daha kötü haldeler bence. bir anda "loser" konumuna düştü hepsi. sadece birkaç isim kalmış aklımda, onlar da şu anda ne yapar, ne eder kimse bilmez. ha var, ha yoklar. sadece yapımcıların ve kanalların biraz zenginlemesi için uğraşmış didinmiş görüntülermiş meğer. kullanılıp, atılmışlar. atık muamelesi görüyorlar artık.

ama bu yarışma diğerlerinden farklı olarak kazananlarına da yaradı. beren saat ve engin akyürek gibi iki star'ı çıkardı mesela. o yüzden farklı bir yeri var. üstelik bu iki isim bir anda değil de, yavaş yavaş şu anki konumlarına gelmiş iki isimdir.
bilemiyorum, belki şimdi gene yapılsa aynısından, bir beren, bir engin daha çıkmayabilir.
engin akyürek gibi bir yeteneği çıkartan programdır.
(bkz: fatmagül ün suçu ne)
https://www.youtube.com/watch?v=ifqe1Vj0s_8
güncel Önemli Başlıklar