bugün

haberin detayına göre, gerçekleşmesi için alım satım detayları konuşuluyormuş. ve büyük bir yol katedilmiş. gerçekleşirse, ki sanırım kuvvetle muhtemel gerçekleşecek, abd'nin f-35 kalleşliğine güzel bir cevap olacak!

hayırlı olsun, umarım bu son olur! kendi savaş uçağımızı kendimiz yaparız!

https://www.haberler.com/...ci-ucagi-12562190-haberi/
Yunanistan ve bölge ülkeler arasında hava savunması anlamında Türkiye'yi lider yapacak ticaret.

Yalnız su35 kısa vadede durumu kurtarsa da uzun vadede milli savaş uçağı dışında seçeneklerin hepsi durumu kurtarmadan öteye gidemez.
su 35 aerodinamik özellikleri çok iyi bir uçaktır ama f 35 denginde 5. nesil bir uçak değildir. radarda keklik gibi avlanır. umarım böyle bir hata yapmazlar. f 35'in yerini alabilecek rus uçağı su 57 (t-50 pak fa)'dir. o nedenle amerika'ya misilleme yapacaklarsa bu uçaklardan almaları gerekir. yoksa parayı etkinliğini zaten önümüzdeki 20 yıl içinde kaybedecek olan bir teknolojiye harcayarak heba etmiş olurlar.
Züğürt tesellisi. Su 35 nitelikli bir 5 nesil uçak değildir. Uykusuz baykuş gerekenleri yazmış tekrara gerek yok. Bir şekilde f 35 programında kalmamız gerekiyor. Türkiye'nin programdan çıkarılması demek Türkiye'nin batıdan dışlanması demektir. Bunun sonuçları uzun vadede çok yıkıcı olacaktır.
Ben sadece rakama takıldım. Hayır niye 36? Alsanıza 35 adet. Insanin sinirini bozuyorsunuz?
bizim çok bilmişlere bakarsanız boşa atılmış bir adım. e ne yapalım, kalleş abd yine yaptı yapacağını! donsuz mu kalalım!
F35 "stealth" özelliği patlamıştı yalnız. Ayrıca f35 casus biçimde veri depolayan bir uçak. Bu gibi özellikler yüzünden programda olan birkaç ülke programdan bu casus veri aktarımı sebebiyle çıkmak istiyor.

https://m.timeturk.com/ik...lmak-istedi/haber-1098885
f35'in ciddi sorunları vardı diye hatırlıyorum. taahhüt edilen kritik özelliklerinde aksaklıklar mevcut. hatta abd'de baya baya sert eleştiriler altında. dünyanın parası akıtıldı ama hala bir gelişme yok. su35 ler f35' in tam alternatifi olur mu tam olarak bilmiyorum ama bizim işimizi görür. sonuçta bu uçaklar ile kalkıp abd ya da rusya falan bombalamayacağız. sadece bölgede belli başlı ögelere karşı daha avantajlı bir konuma geçmek derdimiz. o yüzden yerli olanlar gelene kadar su35'ler hayırlı olsun.
benim rakıma, birama, şarabıma, sigarama güvenip alacaksa almasın, içmem valla.