bugün

ilerici ve aydınlanmacı bir sistem olan komünizmin türkiye halklarının tek kurtuluşu olmasının gerçeğidir. Aydınlanmacı gençliğin katılımları ile bu kurtuluşu gerçekleştirmek gerekmektedir. ilerici ve aydınlanmacı komünist gençliği göreve bekliyoruz.

ek: vay arkadaş. ne çok gomünist düşmanı varmış yahu. görürsünüz siz devrim yapıcaz mahkemeler kurcaz. direne direne kazanıcaz. ayrıca eksi vererek beni yıldıramazsınız.... eksiler bizziiii yıldıramaazzz.
ne hasta bekler sabahı
ne taze ölüyü mezar
ne de şeytan bir günahı
seni beklediğim kadar.

(bkz: beklenen)
eski bir sloganın türkiye versiyonudur. ki o sloganın fiile dönüştüğü her ülke kazığa oturmuştur maceraya gerak yoktur. (bkz: pol pot), (bkz: mao)vs. *
komünizmle yönetilen ülkeler pert olmuş sen ne saçmalıyorsun hala? dedirtir.
ütopik durumdur. eğer dünyada 1 tane bile komünist devlet varsa o zaman ilk önce komünist ben olcamdır.
komünistim demekle komünist olunmaz. komünizm gibi ideal bir yönetime gelebilmek için bir önceki evreleri geçirmiş olmak gerekir ki bunlarda en basitinden kapitalizm ve sonrada sosyalizimdir. şu an bırakın komünizmi, gerçek anlamında sosyalizmi bile yaşayabilen bir devlet yokken( şu an en yakın çoğu kişinin tahmin ettiği gibi çin falan değil, isviçredir) komünizmim hayaldir. hele hele bizim gibi daha kapitalizmi bile oturtamamış ülkeler için fıstıklı hayaldir.
(bkz: yavru kurt ne diyor bu)
götüne orak çekiç girmiş insan iddiasıdır.
bu düzende ütopya kalacak olan durumdur.

her şeyden vazgeçmek gerekir bunun için. önce hepimize dayatılmış olan hayatta kalma mücadelemiz, iş, para, aile kurmak, sorumluluk almak. bunlar olmadan hepimiz hiç değil miyiz? bu düzende zor, çok zor.
o yüzden rusyadan 70 yılda defolup gitti demi, halbuki osmanlı 600 yıl şeriatla ayakta kaldı. bırakın şu popülist bakış açısını da realist olun biraz amk.
tabi mutlu ferah yaşadılar. (bkz: kelin ilacı olsa kendi başına sürer).
komünizmin dünyada öldüğünü görmeyen insanın, dar çerçeveden dünyaya bakışından ibarettir.
gercekleşmesi şuanki gidişata göre imkansız olan ütopya.
(bkz: devrimden sonra) cevap bu galiba yada komünizm biraz pollyannacılığa mı kaçmış bilemedim..
lise 2'inci bilemedin lise 3'üncü sınıfta olan ergen düşüncesi. ilginç veya haklı olabilir.
güncel Önemli Başlıklar