bugün

böyle bir başlık açıldı mı bilmiyorum. açıldıysa affınıza sığınıyor ve başlığın ilgili başlığa taşınmasını istirham ediyorum.

bence tarihi bir dönemeç. bunca olayın arasında sanırım kaybolup giden ama çok önemli bir gündem maddesi.

siyasete, stratejiye aklım ermiyor. sadece çok önemli bir hadise olduğunu kavramaya yetecek kadar, bana kadar, aklım var. o yüzden tartışmağa açmak istiyorum. ne düşüyorsunuz?

1) kıbrıs, hayatidir. doğu akdenizin kilididir. türkiye'nin savunmasının başladığı yerdir.

2) kıbrıs, yüktür. ambargolara neden olan bizi istemeyenlerin yaşadığı sorun yumağıdır.

sizden istirhamım, bu nazenin ve nadide platformun şanına yakışacak şekilde, potansiyelinizi, bilgi ve tecrübenizi buraya akıtarak dileyen herkesi bilgilendirmeniz.

ne düşünüyorsunuz?

edit: kaynak paylaşmayı unuttuk. malum yaşlılık.

https://odatv.com/turkiye...aybedebilir-03051802.html
--spoiler--
Prof. Haluk Kabaalioğlu (Yeditepe Ü.): Stratejik açıdan önemli Kıbrıs, AB üyeliği yolunda Türkiye önünde bir engel olarak gösterilmeye çalışılmaktadır. Halbuki ABnin amacı, Kıbrısı yangından mal kaçırırcasına alıp Türkiyeyi de rahatlıkla dışarıda bırakmaktır. Ben maalesef bugünkü hükümetin yeterli sorumlulukta davranmadığını düşünüyorum. Türkiye açısından Kıbrısın herhangi bir yük olması söz konusu değildir. Çünkü Türkiyenin Kıbrısa her yıl transfer ettiği paraların sadece belli bir bölümü oradaki memurların maaşlarının ödenmesine gider. Türkiye altyapı yatırımlarını yapmıştır. Karayolları, hava meydanlarını, Magosa ve Girne limanlarını genişletmiş, çok sayıda gölet yapmıştır. Biz bunun gibi birçok yatırımı Türk Cumhuriyetlerinde de yapıyoruz. Ayrıca Irak krizi ve Ortadoğudaki bu son durum stratejik gelişmeler açısından da Kıbrısın hâlâ çok önemli olduğunu ortaya koymaktadır.
--spoiler--
hanımlar, beyler,

sizleri bu güzel perşembe günü hürmetle selamlıyorum.

seri oylanan kızın meme uçlarım sertleşti demesi başlığı sonrasında aldığım onlarca erotikli ve cinselli mesaj sonrasında hem başlığa konu olayın ehemmiyeti hem de efendi dededen teneşir paklayasıca zamparaya evrilen imajımı düzeltmek amacıyla,

biraz da memleket meseleleri diyorum.

eee hiç oralı olmuyorsunuz! nedir kıbrıs'ın durumu. bilgi istiyorum, done istiyorum, üstüme satranç takımı fırlatın laaannn!!!

özür dilerim bir an gaza geldim.
Ne kıbrısı be. Bizim milletin tayipten kılışdardan öteye davası yok.
sayın cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın ingiltere'ye gitmesi neticesinde kıbrıs konusunun da gündeme geleceği söylenmekte. siyasi konularda hakim olmadığımdan pek kıymetli yazar arkadaşlarımın durum değerlendirmesi yapmalarını bekliyorum.