bugün

asil bir harekettir.
Türklerin insanları ırklarıyla veya dinleriyle ayırmadığının bir göstergesidir.
israil'de yaşayanlarda insandır. olumlu ve asil bir harekettir.
yardıma gidenler inşallah öldürülmezler.
talimatı başbakan vermiş bizzat. vikiliksten sonra pek hayra alamet değil ama du bakalım.
insani bir olayı olay oldugu için yerdinde bir karar.
yardım, yangın için gönderildiğine göre, bu israil tarafından savaş sebebi sayılabilir. keşke yangın söndürme çalışmaları için gönderilseydi.
bunu chp yada mhp gönderseydi itin bütün deliklerine sokup çıkarırlardı.
insanın insandan yana olmasıdır. ne takdir edilecek bir harekettir ne de yerilecek. Arthur Schopenhauer'in dediği gibi ins insan insan'ın acıdaşıdır.
her tepremde türkiyeye ilk koşan israil iken bir sahmet olandır.
olması gereken bir harakettir. abartmamak gerekir. Gonderilmeseydi o zaman işte haber olurdu. israilde de yansa ormanlar bütün insanlığındır.

dilerim hemen söndürürler.
bir ulusalcı olarak düşüneyim:

akp nin sorosçu olduğuna air delildir.
rte nin musa nın çocuğu olduğunu gösterir.
erke dönergeçi ile söndürmek varken nedne uçak gönderilmiştir...
akp gönderdi . şakird tayfadan tık yoktur .

ne korkak adamlardır . tayyip sözlüğede ayar verir diye korkuyorlardır vesselam.
burda insanlıktır minsanlıktır diye sevgi kelebekliği yapanlar eminim, yağmurlu havada bir yahudiye su vermezler normal şartlarda ama işte tayyip bir şey yapınca alayı pısıyo..rte ne eylerse güzel eyler bu tayfaya göre.
yazar durumu özetlemiş. katılıyorum.
(#10086369)
iyi bişeydir.

2 tane yangın uçağını ne kadar abarttınız mnakoyum. tamam la çağır geri uçakları.
çağır! sikerm yangınını!

rte
haysiyetsizlik,onursuzluk abidesidir.87 yıldır sivil halkına herhangi bir ordu tarafından namlu doğrultulmamış bir ülkenin sivil halkını özel yetişmiş ordusu tarafından uluslararası sularda öldürme cüretini göstermiş bir ülkeye yapılan yardımdır.daha da trajik olan; bu olay insanımıza "bak biz ne kadar asil bir toplumuz" gibi salak saçma kandırma diyaloglarını yutturma çabasıdır.israil özür diledi mi ?yok!gemiler hala nerede?israil de!düşünün ki amerika'nın kübaya çıkarsız yardım* ettiğini.kıyamet kopmaz mı?ama biz asil türkleriz!politik iradesizliği bir yana bırakıp hep bunun ardına sığınalım .
israil halkı için ancak bu yangına yardım edebiliriz.bırakın yanmasınlarda yaksınlar,ölmesinler öldürsünler,zengin olsunlar fakir bıraksınlar gün gelcek o geciktirdikleri yangın devasa olacaktır.günahsız bebeğin kanı yerde kalmaz.
yanlislikla benzin dokmusuz.

(bkz: pardon)
yüz yıllarca dünya lideri konumunda olmuş ecdadımıza ve onun torunlarına yakışır bir hareket; her ne kadar bizim yardımımız israile yakışmasa da...
insanlık adına yardım iyidir de bu da tokat atana diğer yanağını çevirmek gibidir. (bkz: gereksizdir)
olması gerekendir.
islami gazetelerde okuyucu yorumları dikkat çeken haberdir.

-yanarak ölen yahudilere hiç üzülmedim.
-bir hayvan için üzülüm ama yahudiler için asla.
-başbakan'ın nadir yanlışlarından biri.
hangi milliyetten olursa olsun zor durumda olan insanlara yardım etmek doğru bir harekettir fakat o uçakları haydarpaşa nın üstünde de görseydik keşke.
Kötülük yapmak ve kötülüğe kötülükle karşılık vermek yoktur sözü dairesinde yapılan eylemdir.