bugün

%20 kadar olduğunu zannetmem aydın da %10-%14 arası bir yerdedir bir kısmı memleketine geri dönüyor

Türkiye 'nin il il etnik yapısının yazıldığı yazı.
muğla %85 türk % 10 kürt %5 çingene.
Bence %18-20 bandında bir rakam çünkü Aydın'a gittiğimde zaten Didim'de Kürt nüfusu acayip çok ondan sonra merkezin Kemer Mahallesi civarı,Ovaeymir,Merkez Mahallesi(Bucağı),Osman Yozgatlı,Umurlu,Zeybek Toki civarı bildiğin Muşlu,Vanlı,Bitlisli ve Ağrılı kaynıyor Germencik desen Siirtli ve Vanlı deposu Sultanhisar'da Bitlisli nüfusu çok yoğun Sökede ise Ağrılı Bitlisli Vanlı Muşlu ve Diyarbakırlı çok var Didimde ise Muş,Diyarbakır ve Adıyamanlı nüfusu çok bunlar toplamda %18-20 eder.
güzel memleketim balıkesir'de bile %10 kürt olduğunu öğrenmeme vesile olmuştur.

bilmeyenlere anlatayım balıkesir'de %5 bile kürt yoktur. mevsimlik işçi, öğrenci hatta yolcu bile ekleseniz bu rakamı bulamazsınız. hdp oyu %3 üzeri geçmez, kaldı bunun bile önemli oranı ılık götlü solculardır.

sinop'ta bile %13 kürt diyenler varken bu rakamlar şaşırtmıyor gerçi.
izmir %35 yerli türk %25 göçmen türk %25 çingene %15 diğer(kürt rum vs).
homojen olmayan müslümanlar ve hetorojen sunniler.
Sinop'ta araştırabilirsin bütün halk 30 bin Kürt var diyor buyur araştır oku kaç bin Kürt var 30 bin bu yüzdeye vurunca kaç çıkıyor? %15 e göç etmişlerdir felan %13'e düşürdüm Balıkesir'de bir bak etrafına Ayvalığa bak Merkeze bak Bandırma'ya bak Muşlular nasıl kaynıyor ve nüfusunu Balıkesir'e aldıranlarla bu nüfus %8-10 bandına geliyor araştır Tüik'e bak öğren kafadan sallama.Tüik'ten bak ne kadar %100 Kürt olan illerden göç almış veya çoğunluğu Kürt olan illerden göç almış ve öyle yaz.
yanılma payı olsa da doğru olan bir tezdir ancak doğuda daha fazla Türkmen aşireti var yani kürt oranı azalıyor. ama ne olursa olsun unutmayın kürt çerkes Arnavut Boşnak yoktur Türk milleti vardır.
doğuda daha fazla türkmen aşireti olduğu bilgisi oldukça yanlış.
Hatta Türkiye geneli aşiret olarak büyük çoğunluk Kürttür(Aşiret sayısı olarak).
Türk Aşiret sayısı artık azalmış veya çözülmüştür.
Bir kaç bilinen aşiret kalmıştır en bilinenlerinden Karakeçili(ki bunun bile Urfa ve çevre illerde yaşayanlar Kürtleşmiştir.)
Elazığ da gürcü(memlekette bir tanesine bile denk gelmedim) aydın da ise %10 kürt olduğu söylenen yapı vay amk! Şu bizim ege şehri aydın değil mi.
Istanbul % 50 suriyeli,% 20 Türk,% 30 Türk....
il il değilde genel olarak bakarsanız bu gidişle en fazla 100 yıl sonra azınlığa düşen biz olacağız.
görsel
süratle artan bir kürt ve arap demografisi ile karşı karşıyadır.