bugün

türk kadininin cocuk yetistirmek yerine cocuklari sokaga atmasindandir. türk kadininin yagmaci ruhundandir. sizce osmanli neden ukraynadan sirbistandan kizlari getirip harem de yetistirdi beybilerim? sadece o adam kayirmaciligindan biktiklarindan mi?
dincilerin hırsız olması.
1. Batıda devlet millet için vardır, doğuda millet devlet için vardır. Bu düşünce değişmediği sürece hiçbir şey değişmez.
2.Kültürsüzlük.
Buzdolabımız var ne geriliği??? :d
Egitimlilerin hain vatanseverlerin cahil olması.
boş işler...
toplumda çoğu şey cinselliğe bağlanıyor. yani kabaca fesatlık. bence etkisi olabilir.
atılan başlıklara bakınca geri kalma nedenimiz gayet net anlaşılmakta. aklın bel üzerinde olmaması kuvvetle muhtemel bu geri kalmışlıkta.
Türkiye geri kalmis bir ulke degildir. Daha 3. Dunya ulkesi ne demek onu bile bilmeyen insanımsilar gitsinler de evrimlerini tamamlasınlar.

Birinci dunya ülkeleri: Türkiye'nin de icinde bulundugu batı kulübü & western union.

ikinci dünya ülkeleri: sosyalizmin egemen oldugu coğrafyalar.

Üçüncü dünya ülkeleri: bu iki blokdan da olmayan diger ulkeler.

Türkiye'nin yaşadığı sorunları diger avrupa ülkeleri yaşamıyor. Bunu kendi agizlarindan da duyabilirsiniz, tabii dil bilmeyen ergenlerden degilseniz.

Türkiye'de ki Türk olmayan insan sayısı 20 milyonu gecti ve bunlar almanya'da ki Fransız'lar ya da ingiltere'de ki polonya'lılar ile karşılaştırılmayacak kadar igrenç, ortodugu'lu insanimsilar, Rus çöpleri.
insanlardaki kıskançlık ve çekememezlik net.
biz yazar olup yazar olduğunu düşünmediğim az gelişmiş kişilik yoksunları aramızda barındıran kişiler olarak suçumuz budur.
"Ne gerek var?"
cehaletle savaşmak yerine ideolojik savaşlarla birbirini yiyen bir toplum olduğu içindir.
Dini duyguları sömüren siyasetçiler,
Emekçinin kanını sömüren patronlar
Yalayıcı medya, adam kayırma rüşvet yolsuzluk eğitim faşizm vs.
En temel nedeni eğitim sistemi kuşkusuz. özellikle üniversitelerin özgür olmaması.
sosyotrend'in şu programında %100 olarak anlatılıyor:
https://www.youtube.com/watch?v=M8AigJ3xmpk
belki ileride olmak istemiyordur.

hani sınıfta olur ya utangaç çocuklar hep böyle geri planda kalmaya çalışır. kendi tercihidir kimse bir şey demez.

sonra okul bitti mi bunların büyük bir kısmı büyük mevkilere ve sağlam yerlere gelir iken sınıfın en haşarı çocuğu sanayi de kaportacı olur.

belki türkiye'de durum bu. şu an beklemedeyiz.

şaka lan şaka türkiye'nin en büyük sorunu ipek ve baharat yolunun her gün saatlerce trafiğe sebep olması.
ülkede saman altından su yürütülürken halkın ırkçılık gibi çocukça şeylerle uğraşması.
kitap okumamak.
farklı olanı yasaklama, saygısızlığı meşrulaştırmaktır.
bunlardır amk.

görsel
Diğer rakiplerinin daha hızlı koşması.
bireylerin eğitim,donanım, ahlak, dünya görüşü konularında kendilerini geliştirmekteki isteksizlikleridir.
Halkın uyumasıdır efendim. insanların koyun gibi yaşaması ne verilirse onu almasıdır.
(bkz: cehalet)
(bkz: siyasi ve ideolojik hoşgörüsüzlük)
(bkz: vicdansızlık)
(bkz: beyinsizlik)

hepsi bir araya toplanınca gerilik oluyor.