bugün

türkiye'nin bir noktaya geldiği yok. virgülde takıldık kaldık.
--spoiler--
şu basliktaki ilk entry'i 2012'de yazdim.
iyi ki de yazmisim.
--spoiler--

Aferin sana! Ya senin geldiğin nokta? 9 yılda hiç gelişmemişin. Yiğitlikmiş gibi 2012 de çığırdığın türküyü bugün de çığırıyorsun.

Yeni şeyler söylemek lazım.
yolunu şaşırıp bitiş noktası yerine başlama noktasına doğru koşan atlet gibidir şuanda.
Ülkeleri futbol gibi düşünürsek Türkiye daha bunun başlama vuruşu noktasındadır.
şöyle basit bir örnek vermek isterim ifindim:

asgari ücretli (saatlik $7.25) bir amerikalı'nın 1 haftalık çalışmasıyla alabildiği $300'lık bir ürünü,
türkiye'de bir asgari ücretli (saatlik $1.63) 2 ay 1 haftalık bir çalışmayla ancak alabiliyor.
işte geldiğimiz nokta.

kaynaklar:
asgari ücretin kaynağıı
fiyat kaynağı

not: tam yarısının da vergi olduğunu söylemek lazım ve %50 gümrük vergisinin süresi uzatıldı.
ekonomi çok kötü durumda. elde etekte ne varsa satacaklar ama insanlar direnecek. ptt, dhmi, tübitak hatta adalet akademisini özelleştirmeyi düşünüyorlar.

ülkeye yabancı fon girişi olmuyor.

birde savaş kapıda.
görsel
kendi sesinden:

http://upload.wikimedia.o...Cn_10._Y%C4%B1l_Nutku.ogg

--spoiler--
türk milleti! ebediyete akıp giden her 10 senede, bu büyük millet bayramını daha büyük şereflerle, saadetlerle, huzur ve refah içinde kutlamanı gönülden dilerim. ne mutlu türküm diyene...
--spoiler--

şimdi ise geldiğimiz noktaya bakın.
tipki cumhuriyetin hemen oncesindeki donem gibidir. gosterme bir demokrasi, cahil halk, burjuva sinifi, kadinin hayvan kadar degeri yok. Dikdatorluk sisteminin temellerinin atildigi noktadayiz, halki temsil etmesi icin sectiklerimiz halki yonetmeye kalkisiyor, kimseden ses yok. basbakan saygisizca, insanlarin hayatlarina burnun sokmaya, kole, cahil bir toplum yaratmaya calisiyor, ses yok.
dün 24 saat içinde gerçekleşenler:

- Polise astımlı olduğunu söylemesine rağmen biber gazı yiyerek ölen gencin hastane önünde eylem yapan ailesine de biber gazı sıkıldı.
- Sağlık Bakanı “Tecavüze uğrayan kadının bebeğine devlet bakar” dedi.
- Kürtajı yasaklayacak kanunun Haziran’da meclise sunulacağı açıklandı.
- Havayolu çalışanlarına grev yasağı getiren yasa Meclis’ten geçti.
- 150 THY çalışanı grev yaptığı için işten çıkarıldı.
- Emniyet güçlerinin copları demire çevrildi.
- KCK davasında avukatlık yapan 103 avukat hakkında soruşturma başlatıldı.
- 16 yıllık Yeni Şafak yazarı Ali Akel, hükümetin Uludere’deki tutumunu eleştirdiği için gazetesinden kovuldu.
- RTÜK üyelerinden gelen ‘tavsiye’ kararının ardından, 1 Kadın, 1 Erkek dizisindeki çiftin yeni bölümde evlendirilmesine karar verildi.
- Tütün ve alkole %15 zam geldi
- 3. köprü ihalesi yapıldı
- Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda sağladığı internet hizmetinde Google’a girilmediği ortaya çıktı. Google’a, kendilerine verilen şifre ile internete bağlanıp girmek isteyen öğretmenlerin karşısına “Bu siteye erişim, sakıncalı içeriğinden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı isteğiyle, Türk Telekom A.Ş. tarafından engellenmiştir.” yazısı çıkıyor.”
daha önce neredeydi o nokta bilinmez ama şu an bacak arasında saplanıp kaldığı aşikar.
Noktadır.
medya ve hükümetin çizdiği pembe tablonun çok uzağında bir noktadır, aksini iddia eden ya akp yandaşıdır ya endonezyalı turist efendim, zira ikiside aynı derecede bu ülkeye yabancıdır.
öyle bir nokta yoktur, üç nokta vardır. nereye doğru gittiğini merakla izliyoruz.
kürtaja gelmiştir sonraki adımda nasıl çocuk yapılır? olmalı.
tecavüzcüler eskiden insanlık ayıbı görülürken, artık tecavüz ettiği kadının çocuğu doğurmasını isteyen badem bıyıklılar ortaya çıkmıştır.
kritoris denen bir nokta var ya. işte ondan farkı yoktur.
içinde bulunduğumuz dramatik durumlar toplamı.
eşegi saldım çayıra otlaya karnın doyura,
gördügü düşü hayıra yoranında avradını.
üzerine tüy dikebileceğimiz aşamaya geldiği noktadır.
ikinci cumhuriyet diye adlandırdığımız, 12 eylül 1980 faşist darbesi ile başlayan, ülkenin abd'ye tam bağımlı, kapitalizme tam tekmil uyumlu, dinsel taassubun ve gericiliğin tahakkümünün azami seviyede olduğu bir sürecin tepe noktasına gelmiş bulunuyoruz sözlük.

artık buradan sonra kurtuluş üçüncü bir cumhuriyet için, sosyalist cumhuriyet için birleşmek, bunun propagandasını yapmaktan başka yolumuz yok! daha aşağısı kurtaramayacak bizi.
bir g noktası değildir. o en azından zevk veriyor.
nokta için son bulması gerekiyor. Daha yeni başladılar amk.
tuzun koktuğu noktadır.
Sezaryen doğal değilmiş fitrata müdahale imiş vs.
iyi o zaman kardiyo şokla kalbi duran insanları hayata döndürmeyelim o da fitrata müdahale.
güncel Önemli Başlıklar