bugün

Galler ve isviçre beraberliği sonrası gerçekleşmesi muhtemel olay.
Biz bu iki takıma da şamarlarız.
6 grup var. 4 tane en iyi 3. Çıkacak.
illa ki isviçreyi yenmesi lazım.
3 puan şart.

Ayrıca diğer gruplardaki maçların bizi fazla etkilememesi için en az 5 farkla yenmeli.

Şunu da hatırlatayım ki 5 gol atmamız gereken isviçre kazanırsa 2.olma ihtimali var. 2.olamasa bile 4 puanla çıkma ihtimali çok fazla. Yani maçı öylesine oynamayacaklar.

Sonuç: çıkması imkansız değil ama çoook zor.
eksi averajla en iyi 3. olunamayacak bir turnuvadayız.
bu maçı kazanıp iyi kötü biraz averajı düşürürse neden olmasın.
isviçre yi bu takımla yeneceğimizi düşünmüyorum. Kimse 5 tane atacağımızı zannetmesin. Gene bir 3-0 gibi bir şey olabilir tahminim. 2021 e odaklanmak en iyisidir ama bu takım komple değişecek.
Türkiye önce 1 tane gol atsın da. Turnuvanın açık ara en rezil futbolunu oynuyoruz.

isviçre de 2-3 tane saplar.
ben gol atacağımızdan bile şüpheliyim, kaldı ki gitsek ne olacak ? fark yer geliriz bence gitmemek daha hayırlı olacaktır.
bırak gruptan çıkmayı gol bile atamıyoruz. gol atmayı geçtim şut bile çekemiyoruz. şutu geçtim pas bile yapamıyoruz. ulan bunların hiçbirini yapamıyorsan bari defans yap. yok abi onu da yapamıyoruz. bu amına kodugumun cakma filozofu 1 ay boyunca bunun için mi hazırladı takımı ? yılda 33 milyon tl almasını biliyor. şu paraya bak gerçekten yazık. sorgulamalıyız bu paraları. üstünde durmalıyız. ulan verdiği taktikler 30 40 sene önce futbolunun taktikleri. avrupa çağ atladı modern futbola geçti hızlı dinamik oynuyorlar bizimkiler hala yerinde sayıyor. hatta geriliyor. bırak abi isviçreyi yenemeyiz. en fazla berabere biter bu maç. gol atarsak şükretmeliyiz. rezil olduk tüm dünyaya, son yıllarda bir imaj yakalamıştık o imajda gitti artık. 325 milyon kadro değerimiz var ama oynadıgımız futbol 0. yazık. federasyon tüm kurullarıyla, milli takım tüm kurullarıyla istifa etmeli ve türk futbolunda bir devrim yaşanmalıdır. hala yabancı sınırı konuşuluyor aq. ekonomi, eğitim, siyaset gibi alanlarda sürekli gerilediğimiz gibi bu acı tablo futbola da yansıyor. eyy şerefsiz nihat özdemir. istifa et.
yine türlü türlü matematiksel hesaplara kaldı işimiz.
Zordur onun için isviçreyi 5-6 farkla yenmemiz gerekir.
turkiyenin son macini yenmesi ve gallerin turnuvadan cekilmesiyle gerceklesebilecek olay.
Müjdelerini aldığımız doğalgaz, altın, petrol vs leri çıkarma ihtimalimiz kadar.
görsel
Biz "bitti" demeden bitti.
isviçre'yi yenmemiz ilk şart ama çok kötü oynuyoruz. dün akşam isviçre'nin italya karşısındaki dağınık hali biraz ümitlendirdi pazar günkü maç için.
italya karşısında ezik darmadağın bir görüntü vardı. daha farklı yenilgi bekliyordum.
ikinci maçımızda galler daha 7. dakikada net gol pozisyonu yakaladı. oyunda aktiftik ama pozisyon sayımız aynıydı nerdeyse. yinede olmaz olmaz demeyip isviçre'yi yeneceğimize inanıyorum.

yendikten sonra ise 6 gruptan en az ikisinin üçüncüsü hiç galibiyeti olmaması gerekiyor.

b grubunda
3 takımın 3 puanı var.
imkansız. şu anda -5 averajdayız burdan ekmek çıkmıyor

c grubunda
ukrayna-makedonya maçı beraberlikle bitmesi ve bu iki takımın avusturya ve hollanda maçlarında yenilmesi lazım.
olasılığı çok düşük.

d grubunda
hırvat-iskoç maçı beraberlikle bitmesi ve bu iki takımın ingiltere ve çekya maçlarında yenilmesi lazım.
olasılığı çok düşük.

e grubunda
isveç in slovenyaya yenilmesi polonya ile berabere kalması lazım.
olasılığı çok düşük

f grubunda
almanya macaristan maçının berabere bitmesi ve bu iki takımın portekiz ve fransaya yeniklemsi lazım.

gördüğünüz gibi isviçreyi yensek bile gruptan çıkmamız nerede ise imkansız.