bugün

Öz toprağımız olduğu için sevindirici bir gelişme. Misakı milli doğal sınırlarımızdır. Şüphesiz balikesirli bayramdan sonra yapılacak olan operasyon ile birlikte Misakı milliye bir adım daha yaklaştık diyebilecek.
çıkarıp israile veriyorlardır. yoksa yedirmezler.
Orayı sömürmeyen itfaiyenin hortumunu biiiippptir.
suriyeliler yallah suriyeyeden suriye halkı mı var lana doğru bir evrilme var tencerecilerde.
bende baştan beri söylüyorum zaten yıllardır kendisi için savaşılacak suriye diye bir ülke yok.
en iyi ihtimal ileride üçe bölünmüş bir coğrafya ile karşılaşacağız. ikisi BM de resmi olarak temsil edilecek üçüncü kısmı ise işgal altında diye tanımlanacak.
bizim toprağımız lan orası türkmenler var orada. oradaki halkta bizim askerlerden son derece memnunlar.
napsalardi yani o petrolü at hırsızı ypglilere ve abdye mi verseydi.
O kadar insanın boğazını besledi yıllarca alacak tabii.
Az bile.
Güneyden gelen arap levhası ile Anadolu jeolojik olarak farklı olduğundan sınırın diğer tarafında olan petrol bizde nasıl olmaz diye düşünmeyin.

Misak-I milli falan anlatmış arkadaşlar da varsa gücünüz ilhak ettik diye ilan edin BM Genel kurulunda.

Teknik olarak orası Suriye toprağı. Bizim olanı bırakıp geldik.
hırsızlıktır amerikaya özenip insanların topraklarını sömüren türkiyeyi esefle kınıyorum.
ulu sözlük kardeşlerim ülkemizdeki gemicikler için çalıyoruz. başka bir çıkarımız yoktur.
Sunu cok merak ediyorum bizim sınırları cekiyorsun anasını satayım sinir çizgisinin öteki tarafında oluk oluk petrol var bizim tarafta petrol yok kac defa denenmiş acaba.
http://www.youtube.com/watch?v=pzymE4VuiBk
Suriye iç harbi bize o kadar zarar verdi ki, petrol anca karşılar.

Ayrıca şunu da söyleyelim hükümet biraz da kendi hatalarından ötürü bizi bu zArara soktu.

Ancak elimiz bollaşınca ödemeliyiz.
Sen dünya düz diye havlamaya devam etsen daha iyi sanki.
Sen çıkarmasan ite çakala kalacak senin zaten multecilere yaptigin masrafi karsilamaz en dogrusunu yapiyoruz tamamı bizim olmalı.
suriye halkına ait petrol ? pardon ? ulan adam oradan kaçmış. ''kaç- mış '' napalım ? petrolü çıkarıp satıp parasını da florya sahildeki yiğitlere mi pay edelim ?

şunu da eklemeden geçemeyeceğim cerablus misak-ı milli toprağıdır. dünyadaki tüm milletlerden çok türk'ün söz hakkı vardır.
türkiyenin kendi toprağında yaptığı olaydır.
bu toprakları biz kanla, şehitlerle aldık. araplar mülteci olarak kaçmasaydı napalım yani.
sevindirici ve normal bir gelişmedir. Amerika binlerce km öden gelip petrolü sömürürken hırsızlık olmuyor, biz hakkımız olan topraklarda kazma vurunca sömürgeci mi oluyoruz? Bu bölgedeki Petrolün Katar gibi ciddi bir getirisi olmayacak bize belki ama, akmasa da damlasın yeterli.
Türkiye'nin kendi topraklarında petrol çıkarmasıdır.

Fırat kalkanında alınan bölgecik, yine Türk'ün kanı ve teriyle alınmıştır. Dolayısıyla türk yurdudur.
trolse komik değil. değilse güzel bir gelişme.
Suriye halkı zaten bizim ülkemiz sınırında olduğu için pek sorun yapacaklarını sanmıyorum. Hem suriyelilere harcanan milyarlarca dolar parayı karşılamak lazım.
Kusura bakmasın kimse sadece cerablus değil misakı milli değil ortadoğunun tamamında hakkımız vardır. Bu topraklar türk himayesinde olmadığında egemen güçlerin sömürgesi olmaktan öteye gidemiyor. Türklerin ortadoğu persiya ve anadoluda devlet kurmaya başladığı dönemlerin başından günümüze kadar o toprakların başına gelen bütün felaketlerden o toprakları kurtaran türk devletleri olmuştur. Bakın bu ırki bir mesele değil. Burada bir irade ve idare disiplininden bahsediyorum. Haçlı seferlerini biz püskürttük moğolları biz durdurduk. Kudüsü bizim birlik anlayışımız kurtardı. Arapların kavimciliği değil. Selahattin eyyubi türk değil diyecekler haklıdır zaten mesele ırk değil demem de bundandır. Selahattin eyyubi zenghid hanedanlığı(halep merkez)ndan yetişmiştir. Türk devlet sisteminde yani.

Özetle hakaret olarak algılanmasın ama bu coğrafyada türkten başka milli bilince şuura ve birlik beraberlik ruhuna sahip başka millet yok. Suudi arabistan bugün yemeni vurdu. Arapların kalanından ses yok. 2 gündür kudüs karışık araplardan ses yok. Ha biz bi şey yapabiliyor muyuz? Dişe dokunur bir şey yapamasak da yardım gönderiyoruz kamuoyu oluşturuyoruz vs vs.

Bir tek milli şuuru olan biziz diye o petrol hakkımız demek istemiyorum. Ama bilin ki o petrol biz hariç hangi ortadoğu halkında olsa büyük kısmı abd hissesi oluyor zaten.
bu para türkiye'ye girmeyecek, bazı petrol şirketleri ve bazı soy adı erdoğan olanlar arasında pay edilecek. bir de bu açıdan bakalım.
oradan türkiye'ye oluk oluk petrol aksa, fırat kalkanı'nda verdiğimiz şehitlerimizin saçının bir telini karşılayabilir mi?
hayır.
suriyeli mülteci pisliklerin ülkemize verdiği zararı telafi edebilir mi?
hayır.
suriye halkına ait petrolü çalıyormuşuz.
suriye halkı ne lan? öyle bir halk mı var?
Suriye halkı adam olup kendi vatanını savunsaydı gerek olmazdı ne oraya girmeye, ne de petrol çıkarmaya. Ama o götoşlar bizim plajlarda fink atmayı seçiyorlar.
hırsızlık derken?

lozan sınırlarımız misak-i milli sınırlarımızdır. altına imza atılan sınırlarda cerablus bizim toprağımız.

şurası cerablus'un yeri
http://cdn1.ntv.com.tr/go...138024&meta=rectangle

“Mütareke akdolunduğu gün ordularımız fiilen bu hatta
hakim bulunuyordu. Bu hudud iskenderun Körfezi cenubundan, Antakya’dan, Halep ile
Katma istasyonu arasında Cerablus Köprüsü cenubundan Fırat Nehri’ne mülaki olur.
Oradan Deyrizor’a iner, badehu şarka temdid edilerek Musul, Kerkük, Süleymaniye’yi
ihtiva eder. Bu hudud ordumuz tarafından silahla müdafaa olunduğu gibi aynı zamanda
Türk ve Kürt anasırı ile meskun aksam-ı vatanımızı tahdid eder.” (K. Atatürk, Nutuk, istanbul, 1981, C.III, V. 220, S.1186)

şu da misak-ı milli sınırlarımız. yani altına imza atılan sınırlar. haritada cerablus ismi yazılmasa bile gaziantep'in hemen altında bulunuyor.
görsel

kaynakça belirtmeyi bile bilmeyen siyaset konuşmasın bir zahmet.

biz hırsız değiliz. afedersiniz de ingiliz çıkarırken petrolü daha mutluydunuz.
güncel Önemli Başlıklar