bugün

van'daki depremle insanların ırkçı görü$lerini beyan etmeleri neticesinde iyice ortaya çıkmı$ gerçek. yazık. ırkçılık hortlamı$ memlekette herkes uyusun.
birkaç aşırı uçtaki kişilerin yaptıklarını türk-kürt bütün topluma mal etmek.

(bkz: türk kürt kardeştir)
23 ekim 2011 van-erciş depreminden sonra daha da ortaya çıkmış olan bir gerçektir. van halkına kürt diyen, ve etnik kökenlerinden dolayı yardım dahi etmeyen, sırf mavi marmara gemisine saldırdıkları için israil'den gelecek olan yardım talebini eliyle iten, orada binaların altında kalıp ölen kişiler için ne de olsa onlar kürt'tü. çukurca'daki saldırıyı düzenleyen pkk'lılar da kürt'tü. o yüzden iyi oldu onların ölmesi diyen kişilerin varlığı ülkemizin bölünmüş olduğunun en bariz örneğidir...
yaygara çıkartarak kimsenin beceremeyeceği iştir. ilk türk askeri koştu,ilk polisler koştu,biz koştuk elimizden geleni yapmak için. van türkiyenindir. vanlı belediye başkanı pkklıların lehine açıklamalar yaparken bugün türk devletinden,türk milletinden yardım istiyor. türkiyenin her yerinden her belediye yardım gönderiyor. acı günlerde de bölünmüyoruz.
(bkz: türkiye nin her köşesinden van a yardım yağması)
güncel Önemli Başlıklar