bugün

Ne girmesi?
1 ocak 2025 yılında gireceğine dair haberler dolaşıyor.
Fetöyle bozuşunca hayal olmuştur.
Alman vatandaşı Türk.
Gerisini okumadım. Gereksiz.
(bkz: birine bakıp çıkacaktım)
hristiyan birliğine müslüman çoğunluklu bir ülke alınmaz.
bu girme ancak tekme tokatla olur uye olarak girmesi imkansizdir.
hiç alakası yok.

sözümüze sadık değiliz, üretken değiliz, demokrat değiliz, çoğulcu değiliz, modern değiliz, dürüst değiliz, tutumlu değiliz.

standart avrupalı mantığıyla hiçbir alakamız yok. eskiden biraz yakındık, artık çok uzağız.

bizi bu hedeften bu kadar uzaklaştıran da bizim memleketin mantıken amerika’ya daha çok benzemesi.

amerika da sanılanın aksine totaliter, azınmayacak çoğunluğu cahil, seçmeni büyük ölçüde köylü olan bir ülkedir.

biz de orta doğu ayağı gibiyiz. zaten o yüzden türkiye hemen hiçbir zaman bağımsız kararlar alamamıştır kıbrıs çıkarması haricinde.

avrupa’nın sırtından geçinen zaten çok, ağırlığı da müslüman ayrıca. bir 40 milyon müslümanı ben olsam ben de sokmam.

hele ki devlet olarak sürekli batı ve modernite düşmanlığı yaparken imkansız.

tabi bu ab işini sürdüren avrupalı politikacılar da yavşak ama bunlar da gerçekler.
(bkz: hayaldi hayal kaldı)
avrupa siksen bizi almaz. bizim gibi yamyamları ne yapsınlar amk.
Akape iktidarında mümkün olmayandır.
Türkler yere tükürdüğü, çöp attığı, balgam attığı ve sakız attığı sürece gerçekleşmeyecek olaydır.

Bunlar biterse bir ihtimal gerçekleşir.
sokarlar mı olm seni avrupa'ya mal olma? kimi ülkelerden büyük göçmen almışsın. üstüne avrupa'nın göt deliği olmuşsun, para almışsın suriyeli avrupa'ya gelmesin diye. alır mı olm adam seni? bu biraz mutfaktaki çöpü evin ortasına boca etmek gibi.
yakında gelecekte değil fakat 10-15 yıl içinde olabilecek bir olasılık.

olmaması diyenlere cevabım;
nasıl olmaması gerekendir, euro oldu olacak 10 tl.
eğer türkiye ab'ye girip euro'yu kabul ederse, asgari ücret en az 1000 euro .

şuan kinin 300 bile olmadığını ve 2015 de 520 euro olduğunu düşünürsek...
Sadece ve sadece AB'nin dağılmasıyla gerçekleşebilecek, sonrasında da AB'ye üye tek ülke olarak kalacağımız olay.
Tansu çilerin "en geç 98'de avrupa birliği'ne tam üyeyiz" demesinden bu yana avrupa birliğine üye olamamışızdır. eğer girersek çok rahat bırakacaklarını sanmıyorum ve türkiyenin girmesi neredeyse imkansız çünkü avrupa birliğinde nüfusa göre koltuk veriyorlar. 81 milyon insanımız varsa ilk 10 a girebiliriz. işte bu yüzden giremiyoruz.
az kalmıştır.

değer kaybeden türk lirasının yerine euro'ya geçersek çok büyük bir adım atmış olacağız.
2023'den önce gireceğiz hayırlısıyla.
Türkiye' nin bütün komşularının politik anlamda stabil olmadan, gerçekleşmeyecek durumdur. Net.
ülkenin üstünde resmi olmasa da islam kimliği olduğu için imkansız olan durum.
Girmemesi daha uygunu bana göre. AB ne zaman çöküşe uğrar, o zaman gireriz. Onlarda çıkarsız iş olmaz.
bence girmemesi daha iyidir, birinci dünya savaşından beri ülkemizi bölüp, topraklarımızı aralarında gizli antlaşmalarla paylaşan kişilerle aynı cemiyette bulunmamız saçma olur. Onlarda bunun bilincinde oldukları için türkiye yi avrupa birliğine almıyorlar zaten.
uygulamalı;
(bkz: avrupa avrupa)
'ne' girmesi gereken nesneyi soruyor heralde. doğrusu birliğine olan kelimedir.
gireyim mi avrupa.

uff snne be slk
(bkz: birliği dışarda aramak)