bugün

2012 londra olimpiyatlarında kaba kuvvet kullanmaktan ne kadar hoşlandığımızı gösteren olaydır.

güzellikle alsaydık keşke... şöyle ritmik jimnastikte bir kadın sporcumuz kuğu gibi süzüleydi fena mı olurdu la?

http://www.youtube.com/watch?v=iYYeW--NgDM
saçmalıktır.
adamların bir bildiği var ki ona kaba kuvvet değil spor demişler. o zaman halter en kaba kuvvet onu napalım?

edit:

risk budur.
- ver ulan o altını bana!
+ kaba kuvvetle bir yere varamazsınız.
- ver ulennnn
bu ülkenin asıl sorunu beden eğitimi derslerinde öss'ye hazırlık adına gençlere matematik soruları çözdürülmesidir.

koy götüne gitsindir sporun geleceği türkiye'de.

kaba kuvvete çalışan beyinler olmaktan öteye gidemez bu ülke.

1 altın.

sevinin amk.

edit: iddiasına varım. eksileyen ipneler matematikten de anlamıyordur.
saka gibi.
salca tayt giyip, rio 2016'da jimnastikte altın madalya alabilir. kendisini tutan yok...
(bkz: bulup da bunamak)
başlık açanın ünvanından ötürü olumsuz yanıt yazamadığım başlıktır. daha yeniyim ben buralarda.
kezbanlarımızın diğer sporcularla makyaj, topuklu, ego tatmini yarışına gireceğinden dolayı olmayacak olan başarıdır. olmaz abicim ne takım oyunlarında ne de estetik gerektiren sporlarda biz başarılı olamayız. ağzına ağzına vuracan anca başka yolu yok.
beni güldüren olaydır.
kaba kuvveti bir olimpiyat sporu olarak gördükleri için üstünde durulmaması gerekir. erken boşalma isimli bir spor dalı olsaydı madalya sıralamasında ilk 5' den aşağı inmezdik.
Bence bunu bile aldığımıza şükretmeliyiz .
dünyayı algılayış biçimimizi yansıtır. zarafetten uzaktır.
hele özellikle eskiden kadınlarımızın ilgilendiği sporlar halter, juda, tekvando falan filandı.

başka spor mu yok ? kadın elbette hepsini yapar ama kadının zarafetine bunlar yakışmıyor.
bi senkronize yüzme, yüzme de nerdeyiz ? hatta bale de nerdeyiz ?

nerdeyiz ben söyliyim aslında yine aynı yerdeyiz. kadın olmanın bilinmediği bir toplumda kadınların erkeğe -hem görünüş ve hem ruh olarak- ve en iyi ihtimalle de bir anneye dönüşmesi hali.
şöyle dışarıda biri yürüyün -hele ki son 10 yılda- kaç tane gerçekten kadın gibi kadın diyebileceğiniz kadın sayacaksınız ??
sayamazsınız çünkü yok. -tek tük istisnalar hariç-

bi de anadoluya inin durumun vehametini o zaman göreceksiniz.

not: eksileyenler hayatında gerçek bir kadın görmemiş olanlardır. bunu da açıklıkla söyliyim. kızmak yok.
olimpiyatı kazanmak sureklı calısmaktan gecıyor ama ulkemızde son ıkı yıl antremanlar arttırılıyor. sporcuları yetıstırmek ıcın oncesınde antrenör yetiştirmeliyiz.kaba kuvvette alıyoruz demek ıcın sadece halterde madalya alıyo almamız gerekıyor dıger tum sporlarda teknık on planda.klavye basına oturup hayatı boyunca bı bok yemeyıp ona buna kulp takıp elestırmeyı bı bok zanneden uyusuk beyınlı ıbnelere seslenıyorum aq lavukları sız yapın daha ıyısını bı boku begenmeyın tamam mı anca oturdugunuz yerden o oyle bu boyle kafanızı sıkıyım sızın
işin içine uzmanlaşma girince, eş güdüm girince çıkışı zor buldumuz bi gerçektir arkadaş. teknoloji, bilim demedim bile.

e peki kaba kuvvet altınlarının hepsini niye alamıyoruz? hepsini alamıyorsak çoğunu bari alalım. niye?

kaba kuvveti kullanmanın bile incelikleri var demek ki! düşün artık ince işlerin inceliklerini.

bizim padişahlar kızına koca, ülkeye veliaht bulurken bile koca bir kayayı işaret eder. kaldırabilene kızını verir.

şey: onu da kimse kaldıramaz ya... neyse ...