bugün

aynı mantıkla yıkılır diye köprü de yapmayalım.
yol falan da yapmayalım çöker diye.
fabrika kurmayalım iş kazası olur diye.

türkiye nin enerji ihtiyacı en büyük sorunlarından biri.
eleştirmek değil de sağlıklı çözümler önermek gerekiyor.

not: yenilenebilir enerji diyenler, şu anda tüm dünyada yenilenebilir enerjinin payı %2
ona göre düşünün.
milletin .mına koymazsa bu nükleeri yapan adam dahada birşey bilmiyorum.

edit: tamam bolm adamın lafını çaldım kusura bakmayın.
başımızdakilere azcık güvenebilsem ben dikecem zaten ama bunların elinden olmasın hiçbir şey. bir çaresine bakarız biz.
Bir bok olmaz. En fazla kanserden gebeririz.
Hiçbir güvenlik önleminin tam sağlanamadığı ülkemizde açılış kurdelesi kesildiği gibi patlar o santral, çernobilin bile yüzlerce kilometreden karadenizi kanser ettiği düşünülürse tüm ülkece mala bağlarız.
zaten şeriyat, iç savaş, ekonomik kriz, çevre kirliliği, kültürel yozlaşma, ırk çatışmaları gibi türlü felaketlere doğru koşmakta olan ülkemizin koleksiyonuna en son eklenen renktir. hoş gelmiş, sefa getirmiş. artık skimde bile değil afedersiniz. aklı olan kaçar kurtulur buradan.
Nükleer enerji kesinlikle zararlı bir olay değildir iki sıkıntısı var biri reaktörlerin soğuması için su kenarında olması ve bizim ülkemizin deprem kuşağında bulunması.Mersin akkuyu yapılan tetkiklerde güvenli bölge olarak lanse edildi mevzunun derinliği nedir bilmiyorum.kömür, su, petrol, doğalgaz yakarak asla ülke enerji ihtiyacı karşılanamaz güvenli yapıldığı sürece nükleer enerjinin kimseye zararı yoktur çokta yararlıdır.
not:akp li değilim sıradan bir vatandaşım.
https://www.youtube.com/watch?v=Ae6jKppIxfk
görsel

bu ülkeyi nükleer çöplüğe çevirmekte kararlı olanların felaket anında uçakları da hazır olur sanırım.