bugün

turkiyenin uzaya gidememe sorunudur. bence sebebi egitimdeki kargasa ve birligin olmamasidir cunku okullarda farkli farkli kitaplar okutuluyor.
bir sebep ise bu ise merakli az kisinin olmasidir. ve dahada cok sebep eklenebilir.
türkiye'de hala 9 lira verip kablo tv bağlatamayan, kendine hat çekip milletin yayınını silken insanımsılar yaşamakta olduğu içindir.

dünyada insan gibi yaşamayı becerince uzay yolu açılacaktır.
savaşacak kimse olmadığı için cevabının cuk oturacağı durum.
Kürtlerle uğraşmaktan vakit bulamıyordur.
uzay merakımızı gideren insanlar mevcut olduğu için.

(bkz: mustafa topaloğlu) şöyle bir adam amerika'da olsa 2. günü tımarhaneye yollanır. bizde programlara çıkartılıyor. bunu gören çocuklar belki de ileride merak edecekleri, araştıracakları uzayı beyinlerinde dalga geçilir bir noktaya yerleştiriyor. olay ciddiyetini kaybediyor.
ar-ge yatırımı yapmaması tek geçerli nedendir.ha bi'de osmanlı dilini terk ettiği için. bre zındık! sen osmanlı dilini terk et, sonra da uzaya niye çıkamıyorum de olur iş değil.
tembeliz, uzay bize gelsin..
hayvanat bahçesi müdürü koskoca tübitak'ın müdürü olmuş. önce bu kafadan bir kurtulalım, gerisi daha sonra gelecektir.
çünkü Osmanlıca bilmiyoruz.
Kesecek ağaç yok.
çünkü bir gecede latin alfabesine geçildi ve halk cahil bırakıldı.

osmanlıca zorunlu oldu şimdi, tüm evrenin anasını belleyeceğz. evet.
koca ülkeyi götürmek mümkün değildir. Bakın Amerikalılar bile ikişerli üçerli gidebiliyor.
km 25 kuruştan çok yakar çünkü hesaplı milletiz vessalam tembel değil.
karı zararını karşılamıyor demekki, meteorlarda elmaslar falan bulunmaya başlansın kazma kürekle bile çıkarlar.
çünki yol yapıyor.
(bkz: uzay gidilen bir yer değildir)
gidecek altyapimiz yok. dolmusla mi gidicez oraya.

lan ev burada zaten. arabayi da goturemeyiz oraya. bira da satmazlar bence.
En azından aya kadar gidersek ezan sesinin gelmediği anlaşılacaktır ve sistem çökecektir.
çünkü biz venüse gidicez. ama sıcak baya soğutmak lazım...
Üseniyoruz.
uzun uzadıya nedenleri yazılabilirdi bunun. neden türkonot yok? bak bu işte asıl başlık. astronot var, kozmonot var, taykonot var ama türkonot niye yok?

nedeni basit biz bugün ülkede neleri konuşuyoruz?

* cumhurbaşkanı'nın hırsızlığı konuşuluyor
* devletin düzensizliği konuşuluyor
* 12 sene boyunca devletin her kademesine bizzat rte'nin onayı ve izniyle yerleşen cemaat konuşuluyor
* aynı cemaat yargıyı ele geçirdi bu konuşuluyor
* aynı cemaat emniyeti ele geçirdi bu konuşuluyor
* aynı cemaat ordunun kozmik odasına girdi ordunun atatürk'çü subayları lağvedildi bu konuşuluyor
* ali ismail öldürüldü bu konuşuluyor
* berkin elvan öldürüldü yasal katiller tarafından bu konuşuluyor
* ethem sarısülük yasal katil tarafından öldürüldü bu konuşuluyor
* katil polis yangından mal kaçırır gibi atanıyor dava sürecinde bu konuşuluyor
* emniyet teşkilatı katil polisin maaşına yardım edilmesi çağrısında bulunuyor bu konuşuluyor sanki mağdur kendisi gibi
* bir de güneydoğu'da devlet yok bu da konuşuluyor
* bir de 16 yaşında lise öğrencisi okulundan alınıyor ders esnasında ve hapise atılıyor bu da konuşuluyor bak...

demokrasi mi dedin? 12 sene sonunda kusura bakma ama sen bana çıkıp da ne demokrasi ne de kandırıldık diyemezsin aga. bana anca dersin ki 12 sene sonunda biz paylaşmada, yemede anlaşamadık. çıkarlarımız çakıştı. biz daha fazla yiyeceğiz buna göre de hareket edeceğiz dersin o zaman da ben eyvallah derim.

kimse cemaat falan masal anlatmasın.

uzay mı?

(bkz: saçma sapan konuşma la)
diyanet işlerine 2 milyar tl ayrılması buna bir neden olarak gösterilebilir.

nasa birkaç yüz milyon kaynakla çalışmalarını sürdürüyor...
çünkü zaten uzaydayız ne gerek var diyor.
ic karisikliklardan zaman mi kaliyor ki?
Yapılması gereken daha önemli şeyler olduğu için.
güncel Önemli Başlıklar