bugün

ayak yorgan meselesi.

beklentilerimiz kendi yorganımızdan büyük olduğu için yorganımıza ek yaparak ayaklarımızı örtmeye çalışıyoruz. zaman zaman bu ekler dikişlerinden atabiliyor çok çekiştirildikleri için.
çünkü siyasetinde açıklık yok. hiçbir şey açıklık kadar politikadaki kötü uygulamaları kontrol edemez.

devlet senin devletin. vergiyi veren sensin. devlete, özelleştirmeyi soruyorsun? devlet diyor ki; yayın yasağı vardır.
çünkü inşaat üzerine bina edilmiş, arap sıcak parası olmasa piyasada dönecek para olmayacak balon bir ekonomiye sahibiz. balon da patlamaya her an müsaittir. fabrika yok. teknoloji yok. ziraat yok. hayvancılık yok. üretim yoksa sağlam ekonomi de yoktur.
bu sorulara, kulaktan dolma medya bilgileri ile yanıt vermeye çalışanlardan sakınınız.
gelir ve vergi adaletsizliğinden.
üretim yok, olanı da yerli ve milli hükümet bitirdi.
Bir de her dönem okuma yazma seferberliğinin kıyısında.
Bence ikisi arasında ciddi bir ilişki var.
Bundan yaklaşık otuz yıl önce de okuma yazma seferberliği vardı. O zamandan bu zamana eğitim sistemi çökertildi ve şimdi yine okuma yazma seferberliği var. Sanırsın ülke önceki gün kuruldu.
Bir de demiyor sen eğitim sistemini sağlıklı çalışır hale getirmekle yükümlüsün, bunu yapmayıp okuma yazma seferberliği yaparak neyi amaçlıyorsun? Kimi niçin ve ne ile kandırıyorsun?
Boş tartışmalarla ömrümüzü tükettiğimizden çözmemiz gereken asıl meselelere sıra gelmiyor maalesef.
Güzel ülke demiş bunun ekonomiyle ne alakası varsa. Türkiye kullandığı elektriğin bile yarısını yurtdışından aldığı doğalgazla üretiyor.ulkeden petrol çıkmıyor 40 yıllık terör belası var ülkenin büyük kısmı dağlık tarıma uygun değil tüm bunların yanında gerekli sıcak para yatırım siyasi sebebler ve islamafobi yüzünden ülkeye girmiyor yeteri kadar. Bu ülkenin büyümesi beklenemez.
Mesela sadece Cep telefonuna 20 yılda 30 milyar $ para ödemek olabilir mi?
borçlanmanın artması, lüks tüketim ve ithalatın hız kesmeden yolunu alması. tarımdaki küçülme, türk lirasının değersizleşmesi, kötü ekonomi planları, devlet desteklerinin doğru kesime yapılmaması. rant ve yeterince katma değeri yüksek ürün üretilememesi. liste düşündükçe uzar.
tüketim toplumu olduğundan. üreten fabrikaları sat,avm yapsın elin abdlisi.sen de gir içinde iskender kuyruğunda bekle.
Düşük ıq seviyesine sahip eğitimsiz halkın defalarca seçtiği ahlaksız siyasetçiler yüzünden olabilir mi acaba diye düşünüyorum. Burada ben suçu ahlaksız siyasetçilerde değil bizzat ahlaksız ve aptal halkta olduğunu düşünüyorum. 1400 yıl önce yaşamış bir arabın dediği gibi nasıl hak ediyorsanız o şekilde yönetilirsiniz.
aciz ve beceriksiz chp lilerin dilinde ki goy goy .

başka ne olabilir ki .

üst üste seçimleri kaybetmek bünyelerine fena dokunuyor .

öldük bittik yandık kül olduk politikaları .

madem seçimleri kazanamıyoruz o zaman mide bulandıralım kafası .

muhalefeti kendilerinden başka kimse s.kine takmıyor .

kendileri çalıp kendileri oynuyor .
Gelir kaynağı vergi olan devlet mi olur? Üretim yok bişey yok. Zengin olan azınlık keyfini sürüyor. Ama bilsin ki çok süremeyecek. O büyük gün yaklaşıyor.
popülist politikalar. hamleler ileriye dönük değil, seçime yönelik. daha doğrusu ileriye yönelikmiş görünümlü seçime yönelik hamleler. bir de şu var;

(bkz: gelir adaletsizliği)
işte bunlar hep yapısal reformsuzluktan...
güncel Önemli Başlıklar