bugün

türk milli bayan basketbol takımı, türkiye cumhuriyeti'ni uluslararası turnuva ve maçlarda temsil eden kadın basketbol takımıdır. milli takım ilk kez 2005 yılında izmir'de düzenlenen universiade oyunları öncesi kullanılan ifade ile "potanın perileri" ünvanıyla anılmaktadır.**
2011 fiba kadınlar avrupa şampiyonası'nda e grubunu 4. sırada tamamlayarak çeyrek finalde karadağ ile eşleşmişlerdir. potanın perilerinden bu turnuvada ilk beşe girerek olimpiyatlara katılma hakkını kazanmalarını bekliyoruz. tabi şampiyon olmaları daha da mutlu eder.

http://www.hurriyet.com.t...tbol/18123291.asp?gid=364
gün itibariyle avrupa şampiyonasında yarı finale yükselmiş olup, an itibariyle de yarı finaldeki rakibini beklemektedir. rakip, şu sıralar oynanan litvanya-fransa karşılaşmasının galibi olacaktır..
bugün itibariyle türkiye bayan basketbolunda cığır açmıslardır...
an itibariyle avrupa şampiyonası'nda finale çıkmışlardır efenim.
avrupa şampiyonasında finale çıkmışlardır, kendileriyle ne kadar gurur duysak azdır.

lakin şu medyaya değinmeden edemeyeceğim. bugün gazeteleri açtığımda bu takımın yarı finale çıkması ile ilgili yapılan haberlere baktım ve gördüklerime inanamadım. ayşe özyılmazel ile yapılan haberler boy boy gazetelere sığmazken bu kızlarımız için yapılan haberler ise köşeye sıkıştırılmış gibiydi. yorumu size bırakıyorum.
fransa' yı yenerek finale çıkmaları benim açımdan daha da bir hoş olmuştur. teşekkürler.
fransa'nın uzun ve atletik sömürge kızlarına karşı o kadar güzel bir mücadele örneği verdiler ki alkışlamayan top olsun.

düşünün türk kızları avrupa ya göre kısa boylu. türk kızlarının üçte biri türbanlı ve yine de basketbol takımı finale çıkıyor. bu başarı her fırsatta ülkesini ve insanını kötüleyen aymazlara kapak olsun. gözlerinden öpüyoruz hepsinin ve kupayı istiyoruz.
finale çıkarak yüzümüzü güldürmüştür.
zira erkek milliler a grubunda epey zorlanacaktır, olimpiyatlara gidebilir miyiz bilmem.
neyse millet, kemerlerinizi bağlayın. Finaldeyiz.
(bkz: türkler uçuyor)
fenerbahçe ve şike iddialarına inat, bugün gece 11.30 civarı elde edecekleri olası şampiyonluklarının gölgelenmemesi temenni edilen gurur kaynakları.
avrupa 2.liği sonrasında kutlama yapmakta olan bayan milli takımımız ve formalardan sonra kıyafetlerine alışmak gayet zor.*
Buda bir başarıdır fakat daha iyi bir oyun sergileyebilirdi filenin perileri(yorgunluk ağır bastı bu maçta).
avrupa 2. liği sonrası 200'er cumhuriyet altını + özel primle ödüllendirilen basketbol milli takımı.
milli takım "ruhu" erozyonundan nasibini almış takımdır.

http://alsancakstadi.blog...pulum-yok-milli-takm.html
dün, 2012 fıba kadınlar olimpiyat elemelerinde ki ikinci maçında japonya yı 65-49 yenerek çeyrek finale yükselmiştir. memleketimize hayırlı olsun.
dün, arjantini yenerek olimpiyatlara gitmeye hak kazanmıştır.
klüp takımı kimyasına sahip milli takım.
(bkz: potanın perileri)
https://www.facebook.com/...79&type=2&theater

Gezi parkını unutmamış perilerimiz.
son 2 avrupa şampiyonasında, bir ikincilik, bir üçüncülük çıkaran milli takımımız. bir daha ki madalya altın olsun. türk bayrağını fransa'da dalgalandırdığınız için hepinize teşekkürler.
TRT spor’da şu anda Avustralya ile oynayan kadın milli basketbol takımımız.

Nijerya’ya karşı gruptaki ilk mağlubiyetimizi almışken şu skor içler acısı. Şu an 51-31 yeniliyoruz. Spikerin dediğine göre diğer Takımlara 1 yarıda attıkları sayıyı bize 1.5 çeyrekte atmışlar. Takım toparlanmazsa Avustralya’nın durmaya hiç niyeti yok.

Avustralya’da bir oyuncu var, cambage’ymiş adı. Kadının boyu 2.03. Bizimkiler koşup zıplarken parmaklarının üzerinde hafifçe yükselip sayıyı rahatlıkla atabiliyor. Bir kaç pozisyonda ışıl albenle karşı karşıya geldiler, Işıl alben kollarını kaldırdığında kadının omuzlarını anca geçiyordu.

20 sayı fark kapanır mı? Kapanır. Ama bu boy farkıyla çok zor. Avustralya uzun ve daha güçlü. Bizimkiler çıtkırıldım gibi duruyor.
avustralya kadın basketbolunda sağlam saplayan bir takımdır. galibiyet beklemeyin.