bugün

mantıklı insandır. bu ülkede herşey iyice boka sarmışken, yaşamanın pahalı ölümün çok ucuz halde olduğu , herşeyin cemaat torpil vs ile yürüdüğü neredeyse hiçbişeye değer verilmediği için en doğrusunu yapar. "yurt dışında bok mu var" yok efendim "bu insan şurayı şurayı görmemiştir" tarzında şeyler geveleyen insan kördür. hayvan muamelesi gördüğünün farkında değildir yada hayvan olmaktan memnundur açık ve net söylüyorum, yurt dışında ve yurt içinde insandan sayılmıyoruz burada kalıp ne yapalım ? şimdi birde "iyi o zaman siktir git" diyenler olacaktır, pasaport vize ve para verin konuşacağınıza, sonra burada kalan en adi orospu çocuğudur.

ayrıca bakınız

(bkz: türkiye de yaşamaktan nefret etme sebepleri/#16378186)
başlığı açan arkadaş ilk olarak; Kesinlikle ülkesini düşünmeyen insandır. demiş.

ülkesi onu düşünmüş mü ki? o da ülkesini düşünsün?
bana göre doğru söyleyen insandır. bizim ülkemizde paran yoksa yaşayamazsın. diğer ülkelerde yaşamak için de elbette para gerekli ama; mesela bir norveç'e gitsen, paran olsun olmasın insandan sayılırsın.
az cok dogru dusunen insandir. Benzinin 5 liraya vurdugu vergilerin artisi gibi nedenler bu dusunceyi olusturur.
(bkz: s ktiriniz gidiniz ulan beyfendi)
mimar ya da mimarlık öğrencisidir. sokağa çıktığında kibrit kutusu gibi dizilmiş tek tip apartmanların griliği arasında daralıp bunalmış, bir yandan da avrupanın eğlenceli bayramlarından etkilenip, yalnızca hayal tasarısı olduğunu bile bile resti çekmiştir.

Şayet bu insanların %95'i lafta bırakır.
hayallerde yaşamaması gerekendir.

bu kişiden bidene de bende var ki şöyle;

bu eleman kırıkkale üni. uluslararası ilişkiler de okuyan bi delikanlı. okumuş olmak için okuyanlardan ama, hani karı kız peşinde dolanan, sınavdan sınava çalışan, bi dolu dersten kalan falan.neyse bi gün yürüyoruz bunla bana dedi ki;

- kanka ,ki hiç sevmem bu lafı, türkiye ölmüş, buralarda yaşanmaz artık bea..
+ eee?
- ee si şu ki okul bitsin gidecem buralardan, avrupa da yaşayacam ben.

ulan bi baktım buna, tek amacı üremek olan, ne kendine bi şey katan, ne yabancı dili olan, ne de okuduğu bölüme meraklı olan tipik amsalak.

ulan bu ülkede ne uluslararası okuyan öğrenciler var şakır şakır ingilizce konuşup bu yetmez ağa deyip ikinciyi öğrenmeye çalışın ki onlar varken sen gidecen yurtdışına yaarrrrraaaam!

öyle işte.
ne olursa olsun yaşamak görevdir yangın yerinde, ya faşizim ve emperyalist güçlerden arınacak canım yurdum yada bizler öleceğiz.