bugün

Güzel bir sorudur. Atatürkçüler Atatürkün ülkesi olduğunu iddia eder, tayyeapçilerde tayyipin ülkesi olduğunu iddia eder.

(bkz: atatürk ü sevmeyip ülkesinde yaşamak)
(bkz: tayyip erdoğanı sevmeyip ülkesinde yaşamak) vs.vs.

Konuya bir açıklık getirelim. Bu ülke ne erduvanın ülkesi, ne de bir başkasının. Bu ülke türk milletinin ülkesidir. Bu ülke, toprak altında kefensiz yatan şerefli ecdadın ülkesidir. Bu ülke kendini türk hissedenlerin ülkesidir. Bu ülke ayrımcılık yapanların, kendi düşüncesine uymuyor diye başkalarını dışlayan ipsizlerin ülkesi değildir!

(bkz: tamam sakinim)
Türkiye ABD'nin ülkesidir. Eskiden ise Osmanlı'nın ülkesiydi.
türkiye cumhuriyetinin varligindan rahatsiz olmayan herkesin...
Kendini Türk hisseden herkesin.
Ak partili kardeşlerimizindir! diğer vatan hainleri defolabilirler!
(bkz: türkiye türklerindir)
Uğrunda canını verenlerin.
bu millette yaşayan veya bir süre yaşamış olan ülke için kötü hain düşünceleri olmayan herkesin ülkesidir. iyi güzel insanların elinde nice yıllar güzelce yaşanır yeter ki bir kere daha batmayalım batarsak bir daha kurulamama gibi bir ihtimal de var çünkü.
Türkiye'nin bir karış toprağını bile kaybetmemek için cephede savaşan herkesindir.
bu topraklara gönülden sahip çıkan, kendini bu ülkeye adamış, bu topraklarda yaşayan herkesin ülkesidir. Dil, din , ırk, cinsiyet gözetmeksizin.
bu vatan toprağın kara bağrında
sıra dağlar gibi duranlarındır.
bir tarih boyunca onun uğrunda
kendini tarihe verenlerindir.
Bizi öldürmek isteyenlerin, denmişti çok önceleri. Geçerliliği devam ediyor.
Türk milletinin ülkesidir.
Türk ırkınındır.
Papua yeni ginelilerindir.
Türkler hariç herkesin ülkesi olmuştur malesef. Kendi vatanında ikinci sınıf insan muamelesi görmekteyiz.
Üzerinde yaşayan insanların ülkesidir.
tÜRKLERiN VE KENDiNi TÜRK HiSSEDENLERiN ÜLKESiDiR GERi KALANIBiR ZAHMET DEFOLUP GiTSiN ÜLKESiDiR...
1071 de bu toprakalrı bizansdan alan, yüzyıllarca bu topraklarda islamı yeşertmiş, haçlıseferlerine göğüsünü siper etmiş , çanakklede "son kalede" de kanın son damlasına akdar savaşmış türkündür. Türkün ,yoldaşı ,ailesi ,akrabası ,komşusu olmuş boşnak,arnavut ,çerkesindir. Kürtlerde bunun içindeydi. ama onların bu aralar kafaları karışıktır. Azınlık olan rum ,ermeni , süryani ,nusayri bize son nefesimizde arkamazıdan bıçklayanlar bu toprakalrda misafirdir.
türkiye cumhuriyeti devleti vatandaşlarının.
Türk'lerin ülkesidir. Kürtler,Lazlar ve benzeri bir çok vatandaş da vardır.
Benim diyenin, Barışık yaşayanın, incitmeyenin.
Ayrıca merak etmeyin. Türkiye güçlü bir ülkedir.
Benim ülkemdir.
Canım ülkemdir.
senin benim olmadığı kesin he kimindir onu ben de bilmiyorum ama bizim değil o kesin.
kaymağını yiyenlerin ülkesidir.