bugün

bence ülke komple baştan inşa edilmeli. başka yolu yok nereden tutsan elinde kalıyor.
reset tuşu falan yok mu?
Adalet ve guven ortami. El oglu gelip yatirim yapacagi zaman ‘la bu tayyip yarin sinirlenip bizim paralara cokmesin’ diye dusundurmeyeceksin. Demokratik bir hukuk devleti oldugunu lafla degil icraatla gostereceksin.
Sadakate degil liyakata gore istihdam yapacaksin. Hem kamu hem ozel sektor icin diyorum. Yok bu dayimin oglu yok bu sunun bibisinin oglu demeyeceksin. isi ehline vereceksin.
Yuksek teknolojili mal uretip satacaksin. Patates soyacagiyla, limon sikacagiyla geldigimiz nokta ortada.
Milli ekonominin temeli ziraattir demis Ataturk...
Tarim urunlerinde ciftcileri ithalatla tehdit etmeyeceksin. Sogan patates fiyati artinca bunun da lobileri var diye bagirmayip adam gibi sorunun kaynagina yonelip cozum ureteceksin. Domatesin fiyati yuksekse belli ki bunun uretim maliyetleri artmis ciftcinin kurtarir fiyati bu. O zaman ben bunu disardan ucuz getirip piyasaya suruyum ayni gun fiyati duser moruk demiyceksin. Oyle yaparsan ciftici oglunu sehre gonderir. Sende uretim yaptiracak adam bulamayip genc ciftci projeleriyle ciftci cocugunu koye dondurmeye calisirsin. Memlekette tarimsal uretimi bitirdigin icinde yuksek fiyatlarla vatandasin anasini aglatirsin.
Cok uzattim dostlar iste size cozum.
Evi arabayi satip yurtdisina kacin. 2023 de muhtemelen suriyeliler bile kendi istegiyle memleketine donecek.
Üretin yavrum üretin.
Dalkavukların kökünü kazımaktır.
Tek önerim Köylüyü bilinçlendirin. Köy Enstitülerini tekrar açın Ey siyasiler!
ispanya mandasina girelim.
herkesin tuttuğu kendine ekolü.

kimse kimseye hiçbir konuda karışmasın. çiçek gibi ülke oluruz.
Yerli mala teşvik...
topluca doğuya girip ortalık iyice kızışınca oyunu last save den açmak.